Autor Wątek: Jeff Lemire i jego komiksy  (Przeczytany 40122 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #75 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 06:24:39 »
Mi się zakończenie podobało bardziej niż w Sweet Tooth które też mi się podobało :) Cała seria bardzo dobra i nie ma spadku w ostatnim tomie.

edit: Na goodreads trzeci ma najlepsze oceny https://www.goodreads.com/series/212177-royal-city
« Ostatnia zmiana: Pn, 29 Lipiec 2019, 08:19:13 wysłana przez JanT »

Online wujekmaciej

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #76 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 09:45:52 »
ale mniej głosujących, więc pewnie dotrwali Ci, którym się podobało ;)

JanT

  • Gość
Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #77 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 09:54:57 »
Chyba normalne że najnowszy tom ma najmniej głosów :)

Dla porównania https://www.goodreads.com/series/202279-black-hammer

Offline amsterdream

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #78 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 11:51:24 »
Czy tylko ja jestem do głębi rozczarowany i zniesmaczony ostatnim tomem RoyalCity?

Toż to wygląda jak napisane w pospiechu i na kolanie , takie "i żyli wszyscy długo i szczęśliwie dzięki nowoczesnej, politycznej poprawności oraz jej postępowym zdobyczom".

Ja jestem uczulony na takie motywy, ale w RC jakoś mocno tego nie odczułem. Co prawda samo zakończenie mnie trochę zawiodło
Spoiler: PokażUkryj
Zabrakło jakiegoś mocnego tąpnięcia na koniec, niepotrzebny był ten happy end.
ale jako całość oceniam ten cykl wysoko. Dalej jednak nie potrafię wyczuć tego scenarzysty - jedne jego komiksy podobają mi się bardzo (Młot, Essex, RC) a inne w ogóle (Descender, Gideon).
« Ostatnia zmiana: Wt, 30 Lipiec 2019, 00:08:50 wysłana przez amsterdream »

Online wujekmaciej

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #79 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 12:18:48 »
Chyba normalne że najnowszy tom ma najmniej głosów :)

Dla porównania https://www.goodreads.com/series/202279-black-hammer

mówisz, że Ci którzy chcieli przeczytać ostatni tom, to od 2018 jeszcze nie dali rady ? ;)

JanT

  • Gość
Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #80 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 12:33:16 »
Myślisz że wszyscy czytają wszystko w dzień premiery?  :)

Online wujekmaciej

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #81 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 09:51:14 »
nie, ale od 2018 roku minał więcej niż dzień.

chyba, że źle liczę ;)

Offline blackwaterpark

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #82 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 23:42:38 »
Czy nie było jakichś zapowiedzi, co do wydania u nas komiksu Trillium?


ramirez82

  • Gość
Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #83 dnia: Cz, 01 Sierpień 2019, 23:49:27 »
Nie. Vertigo /DC to tylko Egmont,  a choć wydają dużo Vertigo, to póki co, niestety od one-shotow i mini serii, trzymają się z daleka.

Offline Leyek

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #84 dnia: So, 03 Sierpień 2019, 22:52:42 »

Offline OokamiG

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #85 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 21:27:28 »
Nowy projekt autora zapowiada się intrygująco. Zawsze miałem sympatię do detektywa bez twarzy.
"For years, Vic Sage has worn the faceless mask of the Question to clean up the streets of Hub City by sheer force of will. He knows right from wrong. He knows black from white. But what happens when he is drawn into a conspiracy that reaches from the heights of Hub City power to the depths of its underground tunnels? What happens when things stop being black-and-white and start getting a little gray? And what happens when, in a secret chamber deep beneath the city, Vic Sage meets his own end...and his new beginning? Eisner-winning writer Jeff Lemire joins forces with the legendary art team of Denys Cowan and Bill Sienkiewicz to resurrect Vic Sage, only to destroy him all over again...and again..."

źródło:
https://www.facebook.com/sklepkomiksowy/photos/a.477747955577549/2579937565358567/?type=3&theater

Offline Nawimar III

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #86 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 11:29:50 »
Bardzo się cieszę, że Question powróci. Do tego w swojej zdecydowanie bardziej udanej postaci. Natomiast z tzw. poślizgiem przeczytałem pierwszy tom "Gideon Falls" i jestem mile zaskoczony jak bardzo jest to dobre. Na tego typu horror quasi-metafizyczny dawno czekałem. Odświeżająca lektura.

Offline Pawelek

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #87 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 20:59:53 »

Offline laf

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #88 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 20:54:28 »
Nowy projekt autora zapowiada się intrygująco. Zawsze miałem sympatię do detektywa bez twarzy.
Jestem na świeżo po lekturze Żądzy krwi wydanego w ramach WKKDC (t. 61), w którym Question gra dosyć istotną rolę drugoplanową i nie ukrywam, że również zacząłem darzyć sympatią tę postać. Z miłą chęcią ujrzałbym coś o nim na naszym rynku.

Kapral

  • Gość
Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #89 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 23:38:14 »
Mój ulubiony Lemire to "Frankenstein and the Creatures of the Unknown" i sequel "Frankenstein, Agent of S.H.A.D.E.". Jest to prawie tak samo porąbana historia jak jej poprzednicy, czyli "Creature Commando" Trumana i "Seven Soldiers: Frankenstein" Morrisona, który z kolei był spadkobiercą "Doc Frankensteina" braci Wachowskich. Uff... trochę to skomplikowane, ale grunt, że Lemire stanął na wysokości zadania i nie zawiódł swoich wybitnych poprzedników. Polecam serdecznie.
« Ostatnia zmiana: Nd, 15 Wrzesień 2019, 23:41:23 wysłana przez Kapral »