Autor Wątek: Jeff Lemire i jego komiksy  (Przeczytany 40137 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Jeff Lemire i jego komiksy
« dnia: Pn, 04 Luty 2019, 14:27:37 »
W marcu debiutuje kolejna "odpryskowa" seria Czarnego Młota- 'Black Hammer 45'. Tym razem mistyka i awiacja w drugowojennym sztafażu- ja tam czekam z niecierpliwością  8)
https://www.darkhorse.com/Comics/3003-005/Black-Hammer-45-From-the-World-of-Black-Hammer-1
,, - Eeeeech.''

Offline KubciO

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 14:35:48 »
Czarnego Młota nigdy za wiele. Jeff Lemire w każdej ilości. Fajna okładka. Mam nadzieję, że doczekamy się u nas tej serii.

JanT

  • Gość
Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 14:37:15 »
Egmont mówił że będą wydawać wszystko z universum Czarnego Młota. Jakiś info też było o crossie z DC  :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 04 Luty 2019, 14:39:49 wysłana przez JanT »

Offline LordDisneyland

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 14:42:50 »
Czarnego Młota nigdy za wiele. Jeff Lemire w każdej ilości. Fajna okładka. Mam nadzieję, że doczekamy się u nas tej serii.

Jeszcze ładniejszy jest wariant V.Fish... do zobaczenia w temacie o wariantach ;)

Egmont mówił że będą wydawać wszystko z universum Czarnego Młota. Jakiś info też było o jakimś crossie z DC  :)

Oby tak się stało. Co prawda ten cross z DC to od samego początku się podskórnie odbywa :D
Naliczyłeś Lemire zdaje się 10 serii?
To już nie tylko komiks nawiązuje do złotej przeszłości kolorowych zeszytów, ale i sam autor zaczyna być jak legendarni twórcy z lat 50-60, piszący niewiarygodną ilość tytułów naraz.  8)

,, - Eeeeech.''

JanT

  • Gość
Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 14:46:27 »
Naliczyłeś Lemire zdaje się 10 serii?
Tak.

1.Łasuch
2.Czarny Młot
3.Descender
4.Royal City
5.Bloodshot
6.Gideon Falls
7.Extraordinary X-Men
8.Old Man Logan
9.Moon Knight
10.Hawkeye

+

Podwodny Spawacz od KBoom a potem pewnie jeszcze Thanos od Egmont  :)

Offline KubciO

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 15:05:19 »
Obrodziło Lemire'em. Sam wszedłem w pierwsze 6 serii wymienionych przez JanT. Nie jestem jakimś wymagającym czytelnikiem. Jednak nie wszystko mi podchodzi. Lemire'a biorę w ciemno, o ile nie jest to superhero. Wtedy staram się sprawdzić dany tytuł, chociaż odrobinę, bo na co dzień nie czytuję SH. Czarny Młot mi podszedł. Bloodshot mniej, ale nie ma tragedii.

majkelus81

  • Gość
Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 16:16:55 »
Podwodny Spawacz od KBoom
Którego premiera została przed chwilą zapowiedziana na 4 marca.

« Ostatnia zmiana: Pn, 04 Luty 2019, 16:46:40 wysłana przez majkelus81 »

Offline Murazor

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 21:08:55 »
W końcu! Odkładam zakup oryginału od czasu zapowiedzi fanty ;D

Offline Death

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 09:34:20 »
Ja Wam jednak powiem, że tytułujmy tematy normalnie, żeby łatwo można było je wzrokowo ogarniać na liście tematów. "Alan Moore", a nie "Bóg Komiksu Alan Moore", "Neil Gaiman", a nie Neil Gaiman i jego piaskownica", "Jeff Lemire", a nie "Jeff Lemire i jego komiksy", bo wiadomo, że to temat o jego komiksach, a nie o jego życiu prywatnym czy coś.  ;)
Tak samo komiksy. "Blacksad", a nie "Blacksad - komiks genialny", "Asteriks", a nie "Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa" jak na Gildii. :D

Offline LordDisneyland

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 12:43:39 »
No dajże spokój  :) - dopisując "i jego komiksy" sprawiłem, że nie można tematu "łatwo ogarnąć wzrokowo na liście tematów"? Bez przesady. Poza tym temat np. "Alan Moore" może zawierać informacje i przemyślenia pana twórcy nie tylko na temat komiksów...i tego bym tam zresztą szukał  ;) Życie prywatne? Jeśli się np. Michael Allred pożre na śmierć i życie z Laurą, to pewnie i to zdarzenie będzie miało wpływ na jego twórczość i wolałbym wiedzieć, jak się sprawy mają 8)

Ale do rzeczy.
Co do "Podwodnego spawacza" - na swojej stronie wydawnictwo w zapowiedziach nie informuje, kto jest tłumaczem tomu. O literówce w nazwisku autora nie wspomnę  :P Wiecie może, kto ten komiks przekłada/przełożył na polski?
« Ostatnia zmiana: Wt, 05 Luty 2019, 12:48:39 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

majkelus81

  • Gość
Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 12:57:01 »
Co do "Podwodnego spawacza" - na swojej stronie wydawnictwo w zapowiedziach nie informuje, kto jest tłumaczem tomu.
Na fb była informacja. Tłumaczem komiksu jest Natalia Niemczyk.

Offline LordDisneyland

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 13:26:57 »
Dzięki! Szkoda, że zaniedbują swoją stronę.
,, - Eeeeech.''

ramirez82

  • Gość
Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #12 dnia: So, 09 Luty 2019, 20:26:29 »
Ja Wam jednak powiem, że tytułujmy tematy normalnie, żeby łatwo można było je wzrokowo ogarniać na liście tematów. "Alan Moore", a nie "Bóg Komiksu Alan Moore", "Neil Gaiman", a nie Neil Gaiman i jego piaskownica", "Jeff Lemire", a nie "Jeff Lemire i jego komiksy", bo wiadomo, że to temat o jego komiksach, a nie o jego życiu prywatnym czy coś.  ;)

Przychylam. Dla mnie bardziej przejrzyście wygląda lista tematów z samym imieniem i nazwiskiem autora, czy samym tytułem komiksu, a nie jakieś "Blacksad - komiks genialny" jak było na FG od miliona lat. Niepotrzebne udziwnienia.


Nie spodziewałem się, że Doktor Star to taki wyciskacz łez. Końcówka piękna! A czytałem (zupełnie przypadkiem) słuchając The Boatman's Call Cave'a i Bad Seeds, akurat w finale leciał Idiot Preyer - ależ to się zgrało klimatem!

Offline Korn-El

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #13 dnia: So, 09 Luty 2019, 20:49:46 »
Jak się prezentują te spin-offy Czarnego Młota? Bo czytałem tylko Sherlocka Frankensteina i ten jakoś specjalnie mi się nie podobał. Mam wrażenie że Lemire wymyślił kilka konceptów złoczyńców których nie miał jak upchnąć do głównej serii i wrzucił tutaj dopisując jakąś fabułkę wokół nich bez jakiejś większej intrygi ani bez dużego powiązania z główną serią.

Offline asx76

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #14 dnia: So, 09 Luty 2019, 20:58:05 »
Jak się prezentują te spin-offy Czarnego Młota? Bo czytałem tylko Sherlocka Frankensteina i ten jakoś specjalnie mi się nie podobał.

Niezbyt fortunny wybór, delikatnie rzecz ujmując. "Doktor Star i Królestwo Straconej Przyszłości" jest znacznie lepszy, oczywiście biorąc pod uwagę pierwszy tom :)