Autor Wątek: Jeff Lemire i jego komiksy  (Przeczytany 40141 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline OokamiG

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #60 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 14:26:43 »
Bo Lemire pisząc dla Marvela czy DC robi to po to, żeby nie mieć długów, zwykle się skupia na swoich autorskich światach. Oczywiście są wyjątki tu i tam (może Moon Knight takim wyjątkiem się stanie?).
Moon Knight jest wyjątkiem.

Offline OokamiG

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #61 dnia: Nd, 21 Kwiecień 2019, 21:31:46 »
Sorry za post pod postem, ale nowy wątek trochę. Na comixology promocja na komiksy autora: https://m.comixology.eu/comics-sale?list_id=29713&lang=1&cu=0&29713_pg=1&pageNum=2&id=c61af51bc7bfdbed5d85838af23f897ea67b1405.

Offline vision2001

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #62 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 09:48:07 »
Chociaż Czarnego Młota (i Sherlocka Frankensteina) czytało mi się całkiem przyjemnie to nie rozumiem tych wielkich peanów oraz części nominacji do Eisnerów (może po prostu danego roku nie stworzono w danej kategorii nic lepszego?). W tej serii prawie każda z "wykreowanych" postaci posiada już swój odpowiednik w komiksach z konkurencyjnych wydawnictw, więc tym bardziej nie jest to jakieś novum.
Dodatkowo uważam, że ta seria (to uniwersum) jest "na raz". Przeczytasz, fajnie spędzisz czas, ale nie wrócisz do tego tytułu ponownie.

W przeciwieństwie do Bloodshota, którego czytało mi się bardzo przyjemnie i nie dość, że fabuła wciągnęła to co chwila zaskakiwała. Oczywiście na odbiór komiksu mieli tu wielki wpływ rysownicy. Kreska dynamiczna, bardzo realna, miła w odbiorze. Tutaj na pewno przeczytam ten tom (i oby kolejne również) nie raz.

Wczoraj przeczytałem Extraordinary X-Men i potwierdzam obawy jednego z przedmówców, iż ten komiks jest strasznie słaby. Bendis w serii z X dla mnie rządził, tak samo jak w Staruszku Loganie. A teraz obawiam się, czy Lemire nie spartoli również pozostałych historii, które stworzył w Marvelu.

Offline parsom

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #63 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 11:26:19 »
W tej serii prawie każda z "wykreowanych" postaci posiada już swój odpowiednik w komiksach z konkurencyjnych wydawnictw, więc tym bardziej nie jest to jakieś novum.

W sensie że co? Że u innych jest już jakiś koleś z młotem czy kosmita? Tu raczej nie chodzi o wymyślenie nowego (najczęściej do bólu idiotycznego) kalesoniarza.

Offline vision2001

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #64 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 13:17:49 »
W sensie że co? Że u innych jest już jakiś koleś z młotem czy kosmita?
Właśnie dlatego mnie nie kupili tą serią.
Tu raczej nie chodzi o wymyślenie nowego (najczęściej do bólu idiotycznego) kalesoniarza.
Cóż... W tworzeniu tytułowego Niezwyciężonego również widać wpływ konkretnych herosów komiksowych, ale nie irytuje mnie to jak w Czarnym młocie.


Offline OokamiG

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #66 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 18:40:03 »
Parę postów wyżej.

JanT

  • Gość
Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #67 dnia: Nd, 19 Maj 2019, 15:36:29 »
Będzie ten "zagubiony" annual Czarnego Młota w takim tomie:

Black Hammer: Streets of Spiral:

-Black Hammer: Giant-Sized Annual
-Black Hammer: Cthu-Louise
-Horrors to Come (z FCBD)
-The World of Black Hammer Encyclopedia

Do tego dochodzą (jak na razie) jeszcze 2 tomy:

The Quantum Age (The Quantum Age #1–6, FCBD)
Black Hammer ’45 (Black Hammer ’45 #1-4)

Te 3 tomy wyszły/wychodzą przed drugą częścią Age of Doom więc mam nadzieję że Egmont tego nie pominie.
« Ostatnia zmiana: Nd, 19 Maj 2019, 18:29:14 wysłana przez JanT »

Offline Amer

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #68 dnia: Nd, 19 Maj 2019, 16:52:37 »
Zobaczymy, co zrobi Egmont. Zgrabnie zebrano wszystkie krótkie historie w jednym miejscu. Malutka errata: w tomiku The Quantum Age poza sześcioma zeszytami znajduje się jeszcze one-shot o tym samym tytule (z Free Comic Book Day 2018).
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.

Offline parsom

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #69 dnia: Nd, 19 Maj 2019, 17:20:13 »
Czy było już tu wspomniane, że Mucha wyda Gideon Falls i Roughneck?

Offline Murazor

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #70 dnia: Nd, 19 Maj 2019, 20:19:04 »
Gideon było już wcześniej. Wie ktoś na ile to jest zeszytów planowane?

Offline LordDisneyland

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #71 dnia: Cz, 23 Maj 2019, 03:09:49 »
Jak na razie 15 numerów łącznie z zapowiedziami lipcowymi , ale ile do końca? Lemire jeden raczy wiedzieć. Na tę chwilę mają chyba materiał na trzeci TPB...

EDIT
Wywiad z Lemire znalazłem - opowiada o inspiracjach GFalls:
https://www.pastemagazine.com/articles/2018/10/jeff-lemire-takes-us-on-a-tour-of-gideon-falls.html
« Ostatnia zmiana: Cz, 23 Maj 2019, 04:17:46 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

JanT

  • Gość
Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #72 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 19:55:46 »
Dwie nowe serie dla Black Label:

The Question: The Deaths of Vic Sage rys. Denys Cowan and Bill Sienkiewicz

Joker: Killer Smile rys. Andrea Sorrentino

https://www.newsarama.com/45977-lemire-sorrentino-cowan-and-sienkiewicz-tackle-joker-and-question-in-two-dc-black-label-series.html

Jaram się  :)

To Batmana raczej nie dostanie  ;)
« Ostatnia zmiana: Cz, 11 Lipiec 2019, 20:02:12 wysłana przez JanT »

Offline Gascon200

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #73 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 20:27:12 »
Lemire i Sorrentino  ;D


No i wreszcie komiks z postacią, którą nie jest Batman/inna popularna postać <3

Offline LordDisneyland

Odp: Jeff Lemire i jego komiksy
« Odpowiedź #74 dnia: Nd, 28 Lipiec 2019, 23:52:56 »
Czy tylko ja jestem do głębi rozczarowany i zniesmaczony ostatnim tomem RoyalCity?

Toż to wygląda jak napisane w pospiechu i na kolanie , takie "i żyli wszyscy długo i szczęśliwie dzięki nowoczesnej, politycznej poprawności oraz jej postępowym zdobyczom".

Wiązałem duże nadzieje z tym cyklem, teraz żal mi wydanej kasy.
,, - Eeeeech.''