Autor Wątek: Jakub Rebelka  (Przeczytany 3018 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Jakub Rebelka
« dnia: Cz, 08 Październik 2020, 07:08:01 »

Offline misiokles

Odp: Jakub Rebelka
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 07:32:09 »
Opis ciekawy, a próbki kadrów... lekki hype train jest!

Offline kosmoski

Odp: Jakub Rebelka
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 11:39:19 »
Rebelka przechodzi samego siebie:
https://www.cbr.com/boom-studios-origins-lettered-preview/

kurdebele, od razu mi się skojarzyło z Metrem 2033 i ogrodem botanicznym nad stacją WOGN
zapowiada się niezła petarda

Offline donT

Odp: Jakub Rebelka
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 12:38:42 »
A mi skojarzylo sie z ApocalyptiGirl od MacLeana. Wyglada przekozacko!
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Leyek

Odp: Jakub Rebelka
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 20:07:51 »
Metro + The Last of Us ;)




Offline Jigsaw

Odp: Jakub Rebelka
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 09 Październik 2020, 04:48:58 »
 Raczej Survarium, które literacko powiązane jest z Metro i Stalkerem - wyszły u nas nawet jakieś książki.

Offline Death

Odp: Jakub Rebelka
« Odpowiedź #6 dnia: So, 10 Październik 2020, 18:02:02 »
Bardzo ładne. Ale mnie się bardziej podobały jego kolory w Mieście psów.

Offline Gazza

Odp: Jakub Rebelka
« Odpowiedź #7 dnia: So, 10 Październik 2020, 18:15:42 »
#1 wisi na atomowej liście FOC. Udało mi się zamówić jeszcze w wariancie, ale podstawowa okładka została.

Offline Leyek

Odp: Jakub Rebelka
« Odpowiedź #8 dnia: So, 07 Listopad 2020, 12:20:11 »
Niezła okładka Rebelki do książki/audiobooka Empiku:



Więcej szczegółów o pozycji: http://alejakomiksu.com/nowosci/25778/Antologia-polskiego-cyberpunka/

Cytuj
W „Antologii polskiego cyberpunka” znalazło się pięć odrębnych opowieści: „Serce Strzygi” Roberta Wengera, „1990” Łukasza Orbitowskiego, „Pastuch” Pawła Majki, „Śmierć Łucznika” Tobiasza Piątkowskiego oraz „Śmierć to nie wszystko” Roberta J. Szmidta.

Cyberpunkowa wizja Polski przyszłości: dystopijnej, rządzonej przez korporacje, w której społeczne rozwarstwienie prowadzi do walk między elitami i przestępczym półświatkiem. Czy postęp technologiczny pozwalający ludziom osiągać rzeczy dziś niemożliwe pozbawi ich człowieczeństwa? „Antologia polskiego cyberpunka” to superprodukcja Empik Go z udziałem wybitnych polskich twórców gatunku science fiction - Pawła Majki, Łukasza Orbitowskiego, Tobiasza Piątkowskiego, Roberta J. Szmidta i Roberta Wegnera. Muzykę skomponował Steez83 z zespołu PRO8L3M, a za oprawę graficzną odpowiada ilustrator Jakub Rebelka. Premiera formatu audio oraz e-booka w aplikacji już 10 listopada.

Cyberpunk po polsku
Cyberpunk to jeden z najważniejszych gatunków współczesnej popkultury. W bezkompromisowy sposób przedstawia, jakie konsekwencje może przynieść rozwój technologii i władza oparta na dostępie do informacji. Jak te przemiany mogą wpłynąć na polskie społeczeństwo, postanowili przedstawić kultowi pisarze znani nie tylko fanom świata fantastyki oraz science fiction. Majka, Orbitowski, Piątkowski, Szmidt i Wegner na zaproszenie Empik Go przygotowali opowieści, w których przewidują, do czego mogą doprowadzić pandemie, fale hejtu czy nieskrępowana cybernetyka. Każdy z autorów zaproponował historię osadzoną w innym polskim mieście, m.in Krakowie, Wrocławiu czy Radomiu, dzięki czemu powstało unikalne w Polsce zestawienie – „Antologia polskiego cyberpunka". Historie przeczytali Edyta Olszówka, Mariusz Bonaszewski, Krzysztof Czeczot, Filip Kosior i Grzegorz Pawlak.

Antologia będzie dostępna w formie superprodukcji audio, ebooka i fizycznej książki, do druku na żądanie.

Wiadomo, że podpięcie się pod Cyberpunka 2077, ale dobór autorów ciekawy.

Offline Death

Odp: Jakub Rebelka
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 07 Styczeń 2021, 19:05:05 »
Mam ostatnio wrażenie, że Rebelka wszedł już na taki poziom artystyczny, że już lepiej nie można. Judasz czy Miasto psów to miazga, ale jak zobaczyłem komiks o Syrenach do scenariusza Sztybora to mi wywaliło mózg na drugą stronę. Rysunki i kolory tego artysty to już taki poziom, że nie mam słów. Oglądałem sobie dzisiaj przykładowe plansze z tego szorciaka i Google mi nawet pokazało stronę gdzie jest całość. Powiem Wam, że nie wiem czy to legalna strona, bo się nie znam, ale jak coś to tutaj: link usunięty
Jak to pobieżnie przeczytałem to od razu zacząłem szukać w Internecie albumu, no i kupiłem go sobie tutaj:
https://www.atomcomics.pl/pl/p/JIM-HENSON-STORYTELLER-SIRENS-HC/136160
Ponad 90 złotych z wysyłką, nasz polski duet zajmuje 1/4 albumu. Będzie się działo jak już przyjdzie (oby jak najszybciej wysłali). Mam nadzieję, że w środku albumu jest też grafika z okładką zeszytu autorstwa Rebelki bo jest o wiele lepsza niż w zbiorczym. Czytaliście może jakieś zeszyty, a może zbiorcze albumy z tego cyklu Jim Henson's?
Pamiętam, że kiedyś W TVP był emitowanym program, który po polsku zatytułowano Bajarz i poziom tych baśniowych opowieść był bardzo wysoki. Nawet wyższy niż w znakomitym filmie Pentameron sprzed paru lat.






« Ostatnia zmiana: Pt, 08 Styczeń 2021, 16:09:12 wysłana przez Mateusz »

Offline donT

Odp: Jakub Rebelka
« Odpowiedź #10 dnia: Pt, 08 Styczeń 2021, 17:02:25 »
Ale zajebiscie to wyglada!!! Ktos to czytal? Moze sie podzielic opinia? Jakis wydawca wykazal zainteresowanie ta pozycja?
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Takesh

Odp: Jakub Rebelka
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 08 Styczeń 2021, 17:19:58 »
Czytałem. Dzięki linkowi w poście Death. Całkiem dobre. Ciekawe czy pozostałe historyjki będą tworzone przez ten sam duet?

Offline Death

Odp: Jakub Rebelka
« Odpowiedź #12 dnia: Pt, 08 Styczeń 2021, 22:16:53 »
Właśnie nie są. Są 4 historie różnych twórców. Dałem link do całości Sztybora i Rebelki, ale że nie za bardzo lubię czytać na ekranie to czekam z lekturą na album. Przejrzałem tak pobieżnie. W Atomie jest jakiś długi czas oczekiwania kilka tygodni. Oby nie aż tyle.
Jak przejdzie to się podzielę opinią. Widziałem jeszcze inne albumy Jim Henson's The Storyteller. Wróżki i Duchy.

Offline 79ers

Odp: Jakub Rebelka
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 10 Styczeń 2021, 17:51:46 »
Opowieści bajarza to jeden z moich ulubionych seriali z czasów szkolnych - jak ktoś wyda to z pewnością biorę  ;D