Autor Wątek: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?  (Przeczytany 5561 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Toranga

Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #30 dnia: Nd, 07 Luty 2021, 21:42:40 »
Kupiłem ostatnio https://multiversum.pl/p/1683/175930/batman-the-caped-crusader-vol-05-tp-dc-tomy.html Po prostu TM - Semic! Jeden z najlepszych moich zakupów ostatnich czasów. Gdyby Egmont, lub inni wydawcy szybciej reagowali na potrzeby "nostalgicznych" czytelników, nie trzeba by było kupować pewnych tytułów po angielsku  :) Wiem, że biznes, może obecna młodzież woli inny sposób narracji, ale jednak uważam, iż komiksy z przelomu lat 80 i 90-tych były naprawdę bardzo dobre.

Zdecydowanie Batman the Caped Crusader i Batman the Dark Knight Detective po polsku to byłby wspaniały prezent dla fanów Semika i młodzi też by docenili.
Sprzedało by się jak ciepłe bułeczki moim zdaniem.
Może jak Sekta dobrze wypadnie to Egmont o tym pomyśli.

Offline BillyButcher

Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #31 dnia: Śr, 17 Luty 2021, 11:06:24 »
Ja bym natomiast z chęcią łapska położył na  American Flagg i Marshall Law.
Te dwie serie wyglądają całkiem spoko a jedyny sposób na ich zdobycie to jakieś omnibusy wydane w Stanach ,które pojawiają się gdzieś na rynku raz na pół roku a gdy już gdzieś je zauważysz to kosztują tyle co dobry komputer.
Jedyną alternatywą są pojedyncze zeszyty z ebaya ale ciężko tak skompletować całą serię.

Offline burberry

Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #32 dnia: Pt, 12 Marzec 2021, 15:30:44 »
Oddałem głos na TASM Straczynskiego, aczkolwiek pierwsze, co mi przyszło na myśl (ktoś to wymienił na poprzedniej stronie) to saga Knightfall z Batmana, wydana w formie omnibusów.

Do wszystkich, którzy to czytali: czy waszym zdaniem ta historia się w ogóle broni po tych 20-30 latach? Ja kojarzę urywki z czasów Semica.

Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #33 dnia: Pt, 12 Marzec 2021, 16:32:17 »
   Pytanie czy ona 20-30 lat temu się broniła, początki przewlekłej eventozy, która trapi do dzisiaj te wydawnictwa. Ja pamiętam, że jako bardzo młody człowiek odczuwałem spory smutek czytając tę ciągnącą się jak srajtaśma "sagę" zwłaszcza Knightquest, w której nie mogłem znaleźć prawie nic za co pokochałem Batmana. Jedyne dobre wspomnienia to prolog Miecz Azraela, numer z originem Bane'a, występ Firefly, za którym przepadam do dzisiaj i Komornik z rysunkami Vince'a Giarrano. Ogólnie Jean Paul Valley był jeszcze spoko. Podejrzewam, że dzisiaj na tle tych wszystkich Kingów, Snyderów i innych Tynionów to tragedii by nie było, ale mimo że leżą w szafie od tamtego czasu nie odważyłem się czytać. Wcześniej i później i tak to wydadzą, więc kupię.

Offline Darth_Simon

Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #34 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 21:35:38 »
Głosowanie do jutra i chyba wygrają X-Meni.
Ale bez jakiejś dużej przewagi.
W przyszłości można by zrobić nową ankietę ale faktycznie zacząć od jakiś propozycji serii.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Toranga

Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #35 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 10:05:18 »
Z wyników wynika, że inżynier Mamoń miał rację :P

Offline O.

Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #36 dnia: Nd, 04 Kwiecień 2021, 01:30:18 »
nie wiem czy to uznana seria ale np "Adventures Into the Unknown" albo "Out of The Shadows". Albo cokolwiek ze złotej/srebrnej/brązowej ery komiksu amerykańskiego. Bez super herosów.