Autor Wątek: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?  (Przeczytany 5505 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zombie001

Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 20:31:25 »
Nie wiem, czy wrzucanie Batmana Morrisona w tę ankietę, to nie marnotrawstwo miejsca.Lista chciejstw pasowałaby bardziej do rzeczy na które są małe szanse, a jak dla mnie z wszystkich wymienionych to Batman Morrisona ma największe na wydanie :) 
Ba, to niemal pewne, że Egmont to wyda.

Zagłosowałem na X-Men Claremonta, a następny w kolejce były Superman Byrne'a.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline Marvelek

Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 20:38:11 »
Wybrałem Spider-Mana Straczynskiego, ale chciałbym, żeby Mucha lub Egmont zwracali większą uwagę na mini-serie. Są krótkie, stanowią zamkniętą historię a są często prawdziwymi perłami. Wspominałem przy różnych okazjach np. "End of Days", "The Lost Years", "Punisher: Year One" i wiele, wiele innych.
A z takich tasiemców, to jeszcze marzy mi się FF Hickmana, ale tutaj chyba bez premiery jakiegoś filmu to się nie obędzie.

Online Darth_Simon

Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 20:57:26 »
A fajnych mini seriach też można by zrobić ankietę.
A Punsiher Year One czytałem jeszcze w TM-Semicach i był kapitalny.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Kadet

Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #18 dnia: So, 30 Styczeń 2021, 14:46:48 »
Z tych mniej znanych: a może "Suicide Squad" Ostrandera?
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline bibliotekarz

Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #19 dnia: So, 30 Styczeń 2021, 19:31:05 »
A jak już się bawimy w takie marzonka, to ja bym jeszcze chciała Supermana Byrne'a.
X-Men Claremonta i Superman Byrne'a.
Właśnie czytam Byrne'a i jego kontynuację z Semika i zastanawiałem się, czy dziś byliby chętni na tę serię. Wspominałem to średnio z lat 90-ych, ale dziś idąc ciągiem to bardzo przyjemna lektura. Następcy Byrne'a kontynuowali ją na godnym poziomie, więc ja bym chętnie zobaczył w Polsce też przynajmniej Exile i Eradication. Dopiero później następował stopniowy spadek formy.
Batman returns
his books to the library

ramirez82

  • Gość
Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #20 dnia: So, 30 Styczeń 2021, 19:38:03 »
Właśnie czytam Byrne'a i jego kontynuację z Semika i zastanawiałem się, czy dziś byliby chętni na tę serię.

Ja na pewno! W przeciwieństwie do współczesnych serii o Supermanie. Choć może to błąd, bo np. te z Odrodzenia są chwalone.

Offline andy13

Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #21 dnia: So, 30 Styczeń 2021, 23:50:13 »
Właśnie czytam Byrne'a i jego kontynuację z Semika i zastanawiałem się, czy dziś byliby chętni na tę serię.
Biorę w dniu premiery.

Offline Wtem!

Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #22 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 01:24:31 »
To byłaby chyba jedyna seria DC od Egmontu, którą bym kupował, gdyby wyszła w formacie DC Delux. Póki co z niecierpliwością czekam na tom drugi wydania oryginalnego (i dalej marzę o zbierającym to wszystko omnibusie, a najlepiej dwóch, tak żeby dociągnęli do The Exile).

Offline Archie

Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #23 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 13:20:36 »
Starman Robinsona, Shade the Changing Man z Vertigo, Sandman Mystery Theatre i Punisher Grega Rucki. Żadnego z tych tytułów nie ma już dostępnego w wydaniach zbiorczych, a Sandman i Shade nawet nie doczekali się wydania w zbiorczych kompletnych runów, co jest zbrodnią.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline vkasz

Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #24 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 14:49:30 »
Batman Granta/Breyfogle'a. Myślę, że chętnych na to by nie brakowało.

Offline angelscorpion

Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #25 dnia: Pn, 01 Luty 2021, 00:14:34 »
Batman Granta/Breyfogle'a. Myślę, że chętnych na to by nie brakowało.

Kupiłem ostatnio https://multiversum.pl/p/1683/175930/batman-the-caped-crusader-vol-05-tp-dc-tomy.html Po prostu TM - Semic! Jeden z najlepszych moich zakupów ostatnich czasów. Gdyby Egmont, lub inni wydawcy szybciej reagowali na potrzeby "nostalgicznych" czytelników, nie trzeba by było kupować pewnych tytułów po angielsku  :) Wiem, że biznes, może obecna młodzież woli inny sposób narracji, ale jednak uważam, iż komiksy z przelomu lat 80 i 90-tych były naprawdę bardzo dobre.

Offline Odyn

Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #26 dnia: Pn, 01 Luty 2021, 07:17:15 »
Deathstroke od Marva Wolfmana oraz od Christophera Priesta
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Online LukCook

Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #27 dnia: Pn, 01 Luty 2021, 12:06:15 »
Batman Knightfall w Omnibusach.

Online Darth_Simon

Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #28 dnia: Nd, 07 Luty 2021, 18:03:16 »
Z dotychczasowych wyników zaskakuje mnie "stosunkowo małe" zainteresowanie Spider-manem Straczynskiego. Czyżby One more day cieszyło sie aż taką "niesławą". U mnie z tych 4 rzeczy co zaproponowałem do ankiety byłby  to drugi wybór po latarnikach.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline PJP

Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #29 dnia: Nd, 07 Luty 2021, 20:03:00 »
Też mnie to zaskoczyło bo głosowałem na pajączka.