Autor Wątek: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?  (Przeczytany 5508 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Darth_Simon

Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 14:28:47 »
Jest kilka uznanych długich ciągów fabularnych jak dotąd nie wydanych w Polsce.
Co byście chcieli by zostało wydane  i dlaczego?
Wiem że te runy mają różną długość ale w ankiecie podałem kilka przykładów, których fragmenty są porozrzucane po różnych kolekcjach czy nawet TM-Semicach.
W jakiej formie byście to widzieli (np. jak Invincible, zwykłe Trady jeśli istniały, Omnibusy)
Jeśli kojarzycie jakieś inne warte uwagi podobne serie to zaznaczcie inne i wpiszcie w komentarzu.

Ja bym oczywiście wybrał Green Lanterna (ulubiona postać/grupa komiksowa) autorstwa Johnsa (jeden z ulubionych scenarzystów) w formie takiej jak Invincible (podwójny Trade) lub Omnibusopodobne coś (4 Trady wzwyż)

Jakie jest wasze zdanie ?

Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Arne

Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 14:40:43 »
Generalnie chcialvym wszystkie z wymienionych, ale gdybym musial wybierac to w pierwszej kolejnosci X- Men Claremonta, potem Green Lantern. Forma: co najmniej podwojne trade'y na twardo, ale na omnibusopodobne typu Animal Mana tez bym sie nie obrazil. :D

Offline OokamiG

Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 14:44:47 »
Omnibuso podobnie mógłby wyjść Batman Granta Morrisona, którego amerykanskie omnibusy do najgrubszych nie należą, a Animal Man pokazał ze można.

ramirez82

  • Gość
Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 14:57:54 »
Trochę słaby wybór. Chociaż są tu dwa runy, które  przy takiej okazji wymieniłbym w pierwszej kolejności, więc niech będzie.

Offline Lavender Blue

Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 15:00:47 »
Moje zdanie jest dokładnie takie same jak twoje, opie. Także dobrze gada, polać mu. 8)

Chociaż niestety uważam, że to marzenie ściętej głowy, ale co tam, zagłosować można.

A jak już się bawimy w takie marzonka, to ja bym jeszcze chciała Supermana Byrne'a. Chociaż z tym to może najpierw poczekajmy, aż DC porządnie odrestauruje rysunki w tej serii.

Yossarian

  • Gość
Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 17:09:38 »
Lista chciejstw:
1. X-Men Claremont
2. Spider-Man Sterna - najlepszy run z pająkiem jaki powstał
3. GI Joe - Larry Hama
4. Żywe trupy w HC
5. Dowolny run F4 (najlepiej Byrne, ale może być i Waid, Hickman, a nawet Ultimate)

A Batman Morrisona to jest "uznany" run? Opinie na ten temat są mocno podzielone... wiele osób uważa wręcz, że to jeden z najgorszych runów Batmana w historii, który ssie totalnie :)

Zresztą ze Straczynskim jest podobnie...

DOWN:
Magneto Testament to świetny komiks, one-shot, idealny tytuł, żeby Mucha to wydała.
« Ostatnia zmiana: Pt, 29 Styczeń 2021, 17:33:58 wysłana przez Yossarian »

Offline Pan M

Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 17:31:41 »
Shade the Changing Man Petera Miligana

Sandman Mystery Theatre Matta Wagnera

Magneto Testament Grega Paka


Offline Gieferg

Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 17:32:05 »
X-Men Claremonta i Superman Byrne'a.

Offline Lavender Blue

Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 18:34:15 »
5. Dowolny run F4 (najlepiej Byrne, ale może być i Waid, Hickman, a nawet Ultimate)

O panie, toś mnie zawstydził tym wpisem - bo F4 dla mnie jest chyba tak daleko w sferze marzeń ściętej głowy, że nawet nie pomyślałam, żeby ich wpisać. Wstyd, wstyd, wstyd. :'( Zgadzam się w całej rozciągłości, tzn. cokolwiek, także Ultimate (które na początku bardzo mi się podobało, nawet z wariackimi pomysłami). No ale przede wszystkim LEE!

+dorzucam do pieca Spider-Manem Lee & Ditko. Bo F4 i Spidey od Stana to złoto.

....i jak się już tak rozkręciłam, to na koniec rozwalam system dorzucając jeszcze golden age & silver age jakichkolwiek bohaterów. Im starsze, tym bardziej bym brała (a z silver age to bym zwłaszcza chciała rzeczy z DC, bo ich historie z SA potrafią być cudowną paradą głupot na kwasie, tak że się boki trzęsą przy każdej stronie). Może nie pasuje to do "uznanych", ale już trudno. :P
« Ostatnia zmiana: Pt, 29 Styczeń 2021, 18:36:18 wysłana przez Lavender Blue »

ramirez82

  • Gość
Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #9 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 18:40:33 »
Bo F4 i Spidey od Stana to złoto.

Kurde, na tyle co znam fragmenty z WKKM, to jedyne takie ramotki, które chciałbym poznać w całości. Nawet nie obraziłbym się, gdyby Egmont na nie poświęcił kilka tomów Marvel Limited. Chyba, że zbyt dużo sobie obiecuje po tej linii.

Offline Pan M

Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #10 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 18:43:34 »
O panie, toś mnie zawstydził tym wpisem - bo F4 dla mnie jest chyba tak daleko w sferze marzeń ściętej głowy, że nawet nie pomyślałam, żeby ich wpisać. Wstyd, wstyd, wstyd. :'( Zgadzam się w całej rozciągłości, tzn. cokolwiek, także Ultimate (które na początku bardzo mi się podobało, nawet z wariackimi pomysłami). No ale przede wszystkim LEE!

+dorzucam do pieca Spider-Manem Lee & Ditko. Bo F4 i Spidey od Stana to złoto.

....i jak się już tak rozkręciłam, to na koniec rozwalam system dorzucając jeszcze golden age & silver age jakichkolwiek bohaterów. Im starsze, tym bardziej bym brała (a z silver age to bym zwłaszcza chciała rzeczy z DC, bo ich historie z SA potrafią być cudowną paradą głupot na kwasie, tak że się boki trzęsą przy każdej stronie). Może nie pasuje to do "uznanych", ale już trudno. :P

Kto by to kupił. Pojadę stereotypem, ale DC i Marvel z tamtego okresu bardzo ciężko się czyta w większości przypadków. Dobre rzeczy to wiadomo Neal adams i  Dennis o'neil, rzeczy wchodzące w mroczną erę komiksu a reszta do muzeum komiksu. Kwas, kwasem, ale to nie są rzeczy po prostu dobre literacko. Chociaż szanuje za tak wysoką komiksową pewność siebie, że bez wstydu potrafi się to czytać i do tego przyznawać.  ;D

Offline Lavender Blue

Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 18:58:59 »
Kto by to kupił. (...) Chociaż szanuje za tak wysoką komiksową pewność siebie, że bez wstydu potrafi się to czytać i do tego przyznawać.  ;D

No ba, że nikt oprócz mnie, ale jak pisałam, po prostu sobie pojechałam z marzeniami. :P

I eee tam, czego tu się wstydzić, że się lubię pośmiać? 8) Oczywiście trudno maratonować takie rzeczy jak np. Green Lantern vol. 02, ale poczytać raz na jakiś czas dla totalnej beki - jak najbardziej. Nic tam nie przewidzisz, bo nie dość, że pierścień potrafi dosłownie wszystko, to Hal i tak zawsze sięga po te najbardziej wariackie "strategie". Co brali ci twórcy, to ja nie wiem. Polecam np. numer #29 z Black Handem.

Yossarian

  • Gość
Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #12 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 19:09:10 »
F4 i ASM z lat 60-tych jest o kilka półek wyżej niż reszta komiksów z tego okresu (wiem, bo czytałem wszystkie) i broni się wg mnie do dziś. Pełny run F4 Kirby'ego i Lee jest świetny, całe 100 zeszytów!

Tylko, że z tym wkładem Stana Lee, to się tak za bardzo nie rozpędzajmy. To są przede wszystkim komiksy Jacka Kirby'ego i Steve'a Ditko. A Stan tylko przecinki w dymkach wstawiał :)

Czy to by się sprzedało to nie sądzę, ale z drugiej strony skoro jest klient na frankofony z tego okresu (te wszystkie Bruno Brazile itd.), to w sumie czemu nie?

Już to kiedyś pisałem, ale Fantastyczna Czwórka jest chyba najrówniej pisanym amerykańskim komiksem w historii (no, może obok Daredevila). I to nieistotne czy był to run Kirby'ego z Lee, Byrne'a, DeFalco, Claremonta, Waida, Hickmana, itd. Zawsze to było bardzo przyzwoite.

Nawet w tym koszmarnym Heroes Reborn, Czwórka Jima Lee wyróżniała się na plus!

Największy nieobecny na naszym rynku obok GI Joe.
Niech Egmont dorzuci Ultimate FF do kompletu, to będzie chociaż jakaś namiastka :)

JanT

  • Gość
Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #13 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 19:59:17 »
Najpierw się robi propozycje do ankiety  ;)

Z twojej listy to w tej kolejności:

1.Uncanny X-Men Claremonta
2.Amazing Spider-Man Straczynskiego
3.Green Lantern (Johns)
4.Batman (Morrison)

Moja urojenia SH: Hulk (David), X-Statix, Fantastic Four (Hickman), Green Arrow (Grell), Wonder Woman (Perez), Punisher Epic Collections, Punisher (Rucka), Nextwave, StormWatch (Ellis), 52, Justice League International, Superior Foes of Spider-Man, X-Factor (David), NYX, Exiles, Wolverine (Rucka), District X, Thor (Williamson), Thor (Straczynski), Sub-Mariner the Depths, Irredeemable Ant-Man, Punisher 2099, The World's Greatest Super-Heroes, Batwoman (Rucka), Superman: Earth One, Wonder Woman: Earth One, Solo (DC), Gotham City Sirens i oczywiście w cholerę z Old Batman. Z drugie tyle i tak mi pewnie wyleciało z głowy :)

Offline Darth_Simon

Odp: Jakie "uznane historie" chcielibyście przeczytać po Polsku ?
« Odpowiedź #14 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 20:16:24 »
Najpierw się robi propozycje do ankiety  ;)


Pewnie tak byłoby właściwiej.
Ale chciałem rozruszać dyskusję o komiksach i byśmy przestali na tym forum dyskutować tylko w temacie "kosz" oraz "sugestie na temat forum"

Można też na podstawie tej dyskusji za jakiś czas zrobić szerszą ankietę.

Jasne, że każdy ma jakąś wizję serii, która by dla Niej czy dla Niego tą najbardziej oczekiwaną.
Np. ja z F4 nie jestem w ogóle emocjonalnie związany (znaczy znam ogólnie skład grupy i ich możliwości ale charakter postaci już niekoniecznie) i nie interesowałem się co dobrego lub bardzo dobrego kiedyś zostało wydane.

Są też serie o których słyszałem, że są (np. Superman: Blue, Green Lantern: Kyle Rayner) ale nie wiem jakie mają opinie.

Mi np. bardzo odpowiada forma wydawania Invincible - około 12 zeszytów w twardej oprawie i całą serię składającą się z 144 zeszytów da się zamknąć w 12 tomach.

A wracając do  Invincibla zastanawiam się, dla ilu osób wartością dodaną są dodatki w takim stylu jak w tej serii a ile osób wolałaby w to miejsce 2-z zeszyty komiksu więcej (zakładając, że można by tworzyć własne składaki a nie bazować tylko na wydaniach 1 do 1). 

Ja w tym komiksie jestem w kwestii dodatków strasznie niezdecydowany. Z jednej strony są ładne i dodają kontekstu , ale z drugiej wolałbym w ich miejsce ciąg dalszy opowieści.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker