Autor Wątek: Jak zacząć czytać komiks DC/Marvel ??  (Przeczytany 6311 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mateo931

Jak zacząć czytać komiks DC/Marvel ??
« dnia: Wt, 08 Czerwiec 2021, 08:05:26 »
Witam
Mam pewien problem z czytaniem od czego zacząć :
1. Od czego zacząć od Nowego DC czy Od Odrodzenia??
2. Co to jest DC Deluxe i DC Black Label jak to się czyta ?? Jaka jest ich chronologia??.
3. Jeśli chodzi o DC Nowego i Odrodzenia trzeba koniecznie czytać wszystkich bohaterów ??
Marvel
1.Od czego zacząć od Marvel Now czy od Marvel Fresh jeśli dopiero zaczynam czytanie ??
2. Co to znaczy Marvel Fresh ??
Jestem początkujący ale znam postacie
« Ostatnia zmiana: Wt, 08 Czerwiec 2021, 08:35:59 wysłana przez mateo931 »

Offline Darth_Simon

Odp: Jak zacząć czytać komiks DC/Marvel ??
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 08 Czerwiec 2021, 09:14:05 »
Polecam zacząć od Odrodzenia. Większość 1 tomów jest dostępna. Zaczynają się w większości takimi wstepniakami z wyjaśnieniem po krótce co się wydarzyło wcześniej. Wybierz bohatera i kup/pożycz pierwszy tom.
 
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline mateo931

Odp: Jak zacząć czytać komiks DC/Marvel ??
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 08 Czerwiec 2021, 09:31:44 »
Rozumiem jeśli nie znam świata DC Nowego to nic nie szkodzi ??
A jesli chodzi o odrodzenie to jest coś takiego jak Droga do odrodzenia
Trzy komiksy to od tego należy zacząć czy jak to wygląda?

Offline Darth_Simon

Odp: Jak zacząć czytać komiks DC/Marvel ??
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 08 Czerwiec 2021, 09:35:30 »
Są to moim zdaniem fajne komiksy ale są potrzebne jeśli chcesz czytać Superman (wtedy Lois i Clark oraz Ostatnie Dni Supermana) lub Flasha (Uniwersum DC Odrodzenie). Dla reszty są niekonieczne.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline mateo931

Odp: Jak zacząć czytać komiks DC/Marvel ??
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 08 Czerwiec 2021, 09:43:07 »
Rozumiem bo mnie interesuje Batman, Superman, Liga Sprawiedliwości i Harley Quinn Jeśli dobrze napisałem

Offline Darth_Simon

Odp: Jak zacząć czytać komiks DC/Marvel ??
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 08 Czerwiec 2021, 09:56:56 »
Superman zdecydowanie lepszy w Odrodzeniu (ale warto czytać równolegle Action Comics)
Liga zdecydowanie lepsza w ramach Nowego DC (komiksy mogą być teraz trudno dostępne) Harley jest fajna w odrodzeniu (w Nowym DC nie czytałem) A Batman moim zdaniem i tu i tu jest dobry.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline mateo931

Odp: Jak zacząć czytać komiks DC/Marvel ??
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 08 Czerwiec 2021, 09:59:45 »
Wiem już prawie nowego dc nigdzie nie ma to mogę spookojnie czytać odrodzenia bez znajomości nowego dc

Offline Darth_Simon

Odp: Jak zacząć czytać komiks DC/Marvel ??
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 08 Czerwiec 2021, 10:03:01 »
Moim zdaniem zdecydowanie możesz. Ja sam wróciłem do komiksów DC w momencie startu Odrodzenia.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline mateo931

Odp: Jak zacząć czytać komiks DC/Marvel ??
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 08 Czerwiec 2021, 10:22:21 »
Adrian comics czyli?

Offline Darth_Simon

Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline eridraven

Odp: Jak zacząć czytać komiks DC/Marvel ??
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 08 Czerwiec 2021, 10:26:20 »
Ja polecam mój prywatny sposób. Kupiłem kilka komiksów na ślepo, a potem zafascynowany częścią z historii w nich zwartych drążyłem dalej i dalej i jeszcze dalej.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline GoNzO

Odp: Jak zacząć czytać komiks DC/Marvel ??
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 08 Czerwiec 2021, 10:36:06 »
A ja polecam wykresy, które zrobił nori, cieżko je odnaleźć bo brak na forum tematu poświęconego chronologii.




« Ostatnia zmiana: Wt, 08 Czerwiec 2021, 10:51:28 wysłana przez GoNzO »

Offline mateo931

Odp: Jak zacząć czytać komiks DC/Marvel ??
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 08 Czerwiec 2021, 11:08:58 »
Jeszcze mam takie pytanie jeśli chcę czytać tych bohaterów wymienionych to w jakiej kolejności najpierw Supermana przeczytać wszystkie tomy A potem do Batmana i wszystkie tony przeczytać czy raczej w tej sposób  Superman tom 1 Batman tom A dalej Tak samo Superman tom 2 batman tom 2
?

Offline Darth_Simon

Odp: Jak zacząć czytać komiks DC/Marvel ??
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 08 Czerwiec 2021, 11:29:24 »
Supermany trzeba czytać równolegle gdyż po trzecich tomach jest Superman Odrodzony, który jest łącznikiem pomiędzy seriami.
Batman z Supermanem w zasadzie się nie krzyżują.
Tak samo HQ jest samodzielną serią.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline mateo931

Odp: Jak zacząć czytać komiks DC/Marvel ??
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 08 Czerwiec 2021, 11:33:07 »
Wielkie dzięki