Autor Wątek: Baśnie/Fables i ich spin-offy  (Przeczytany 6694 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Baśnie/Fables i ich spin-offy
« Odpowiedź #30 dnia: Pt, 15 Wrzesień 2023, 21:12:28 »
No nie do końca. Zdania amerykańskich specjalistów od prawa domeny publicznej są podzielone. Konkluzja taka, że dopóki nikt tego nie wyda, to nie będzie wiadomo co zrobi DC, a co ewentualnie zawyrokuje sąd.
To tak. Są pewne wątpliwości co tak naprawdę można z tym zrobić.

Ale nie ma wątpliwości co do tego, że komiksy, które DC wydało, należą do DC.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Takesh

Odp: Baśnie/Fables i ich spin-offy
« Odpowiedź #31 dnia: So, 16 Wrzesień 2023, 10:38:11 »
No i mamy oświadczenie DC. Twierdzą, że są właścicielami praw do całości Baśni.

https://www.cbr.com/fables-dc-statement-not-public-domain/

W zalinkowanym artykule mamy wypis z rejestru, że właścicielem jest Bill, a DC ma użytek na podstawie pisemnej umowy.

Czyli zależy jakich kto ma adwokatów i co powie sędzia. Zapisy umowy między nimi nie są znane, ale jedynym ich właścicielem jest Bill.

Sprawa precedensowa. Dużo zależy od wielu czynników. Wydaje się, że nowe historie może ktoś wydawać, ale DC zapowiedziało reakcję.

Kto odważny? Bill dużo pisał dla Dynamite. Może on sam napisze ciąg dalszy i wyda właśnie u nich. Ciężko będzie DC to wtedy zablokować. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Offline nogitsune

Odp: Baśnie/Fables i ich spin-offy
« Odpowiedź #32 dnia: Pn, 18 Wrzesień 2023, 22:30:03 »


Kto odważny? Bill dużo pisał dla Dynamite. Może on sam napisze ciąg dalszy i wyda właśnie u nich. Ciężko będzie DC to wtedy zablokować. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Z tego co zrozumiałem z oświadczenia Billa to on sam wciąż jest związany umową z DC i nie może wydać nic pod szyldem Fables gdziekolwiek indziej poza DC. Poza tym na swoim Twitterze potwierdził, że reprint już wydanych komiksów nie wchodzi w grę: https://twitter.com/BillWillingham/status/1702428205721039161.

Offline Kandor

Odp: Baśnie/Fables i ich spin-offy
« Odpowiedź #33 dnia: Pn, 18 Wrzesień 2023, 23:37:46 »
Dziś pojawił się post od "Krakersa", ale okazało się że on na razie tak tylko w sprawie "Retro 2" ;-D
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Wrzesień 2023, 00:15:51 wysłana przez Kandor »

Offline fdg123

Odp: Baśnie/Fables i ich spin-offy
« Odpowiedź #34 dnia: Śr, 24 Styczeń 2024, 12:45:23 »
Wychodzi to? Są jakieś plany żeby ktoś wydawał to w Polsce? Z tego co patrzyłem dostępne są tylko pierwsze tomy na allegro, i ten spin-off z Jackiem.

Offline xardas

Odp: Baśnie/Fables i ich spin-offy
« Odpowiedź #35 dnia: Śr, 24 Styczeń 2024, 13:05:29 »
Egmont jakiś czas temu wydał wszystkie tomy w miękkiej okładce, teraz wydają ten spin-off o Jacku. Kiedyś deklarowali, że reedycji w twardych w najbliższej przyszłości nie planują, a brakujące tomy w miękkiej mają dodrukowywać.
Jakiś czas temu na grupach na FB widziałem kilka postów, gdzie ludzie sprzedawali całość - poszukaj tam, jak chcesz kupić.

Offline Midar

Odp: Baśnie/Fables i ich spin-offy
« Odpowiedź #36 dnia: Cz, 25 Styczeń 2024, 10:26:41 »
Wychodzi to? Są jakieś plany żeby ktoś wydawał to w Polsce? Z tego co patrzyłem dostępne są tylko pierwsze tomy na allegro, i ten spin-off z Jackiem.
Twoje patrzenie musiało być bardzo od niechcenia, bo na gildia.pl jest tej chwili dostępne 19  (z 22) tomów głównej serii, z czego 3 pierwsze z 40% rabatem. W kolejności chronologicznej dostępne jest 15 tomów, pierwszym brakującym jest 16. Braki są przez Egmont, co jakiś czas dodrukowywane..

Offline jotkwadrat

Odp: Baśnie/Fables i ich spin-offy
« Odpowiedź #37 dnia: Cz, 25 Styczeń 2024, 12:32:56 »
Tylko "Baśnie z 1001 nocy Królewny Śnieżki"  nie do dostania nigdzie i chyba dodruków nie bylo.

Offline Midar

Odp: Baśnie/Fables i ich spin-offy
« Odpowiedź #38 dnia: Cz, 25 Styczeń 2024, 14:12:44 »
Tak, to jest unikat. Nie wiem, czemu Egmont tego nie wznawia. Ja na szczęście mam😄.

Offline Castiglione

Odp: Baśnie/Fables i ich spin-offy
« Odpowiedź #39 dnia: Cz, 25 Styczeń 2024, 17:55:51 »
Przy okazji dodruków Egmont jakoś ujednolicił to, jak wyglądają te tomy, czy grzbiety są nadal takie pstrokate, jakby z kilku szablonów?


(zdjęcie z neta: https://www.kubagra.pl/jack-z-basni-tom-1-recenzja-komiksu/)

Offline radef

Odp: Baśnie/Fables i ich spin-offy
« Odpowiedź #40 dnia: Cz, 25 Styczeń 2024, 18:11:26 »
Przy okazji dodruków Egmont jakoś ujednolicił to, jak wyglądają te tomy, czy grzbiety są nadal takie pstrokate, jakby z kilku szablonów?
Nie ujednolicił i nie da się ujednolicić, ponieważ dokładnie tak samo wygląda oryginalna edycja.
Pierwsze 10 okładek posiada dwustronne ilustracje Jamesa Jeana, gdzie grzbiet jest elementem okładki, a od 11. tomu zmieniono koncept graficzny i grzbiety są zwykle czyste lub z paroma detalami.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Castiglione

Odp: Baśnie/Fables i ich spin-offy
« Odpowiedź #41 dnia: Cz, 25 Styczeń 2024, 18:28:46 »
nie da się ujednolicić, ponieważ dokładnie tak samo wygląda oryginalna edycja
Niby dlaczego się nie da? A mało to zmieniają pod siebie?

Mogliby przynajmniej wyrównać układ napisów.
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Styczeń 2024, 18:41:17 wysłana przez Castiglione »

Offline nogitsune

Odp: Baśnie/Fables i ich spin-offy
« Odpowiedź #42 dnia: Pt, 26 Styczeń 2024, 23:18:18 »
Wiadomo coś na temat planów egmonta po wydaniu trzeciego tomu Jacka? Można liczyć na Fairest albo cokolwiek z uniwersum jeszcze?

Offline xardas

Odp: Baśnie/Fables i ich spin-offy
« Odpowiedź #43 dnia: So, 27 Styczeń 2024, 08:27:59 »
TK coś swego czasu mówił o „reszcie spin-offów”, ale oprócz Jacka nic oficjalnie nie powiedzieli.