Autor Wątek: Invincible  (Przeczytany 12172 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kalander

Odp: Invincible
« Odpowiedź #45 dnia: Wt, 13 Październik 2020, 07:32:03 »
Mogę tak samo odbić piłeczkę i zapytać, czy może nie lepiej przeczytać jeszcze raz komiks?

Offline Antari

Odp: Invincible
« Odpowiedź #46 dnia: Śr, 14 Październik 2020, 16:43:16 »
Mogę tak samo odbić piłeczkę i zapytać, czy może nie lepiej przeczytać jeszcze raz komiks?

Można ale tu chodzi o dotarcie z dobrą historią do szerszego grona odbiorców przez inne medium. Jak zaczną zmieniać to może wyjść z tego potworek jak z wieloma animacjami na podstawie komiksów lub ich adaptacjami, daleko szukać nie trzeba. I wiele osób może później stwierdzić, że Invincible jest słabą serią, komiks pewnie też.

Jeżeli coś działa to po co to naprawiać?

Offline rekinn

Odp: Invincible
« Odpowiedź #47 dnia: Cz, 15 Październik 2020, 01:20:22 »
Można ale tu chodzi o dotarcie z dobrą historią do szerszego grona odbiorców przez inne medium. Jak zaczną zmieniać to może wyjść z tego potworek jak z wieloma animacjami na podstawie komiksów lub ich adaptacjami, daleko szukać nie trzeba. I wiele osób może później stwierdzić, że Invincible jest słabą serią, komiks pewnie też.

Jeżeli coś działa to po co to naprawiać?

Łoj tam, spieprzą to spieprzą. :D Po co się tym przejmować? A kto wie, może będzie można się pozytywnie zaskoczyć.

Offline Kalander

Odp: Invincible
« Odpowiedź #48 dnia: Cz, 15 Październik 2020, 07:44:48 »
A co mnie obchodzi popularność zakończonej serii komiksowej Invincible? Głównie się przejmuję swoim odbiorem i przez ten pryzmat patrzę na serial.

Offline bibliotekarz

Odp: Invincible
« Odpowiedź #49 dnia: Cz, 15 Październik 2020, 11:16:47 »
Można ale tu chodzi o dotarcie z dobrą historią do szerszego grona odbiorców przez inne medium.
Tylko częściowo. Dyskusja o ekranizacji toczy się jednak na forum komiksowym. To czytelnicy komiksu zainteresowani są tą ekranizacją. W pierwszej kolejności obejrzą go ci, którym komiks bardzo się spodobał i którzy znają go doskonale. I mają dostać toczka w toczkę, kadr po kadrze wszystko to samo? Wynudzą się jak psy.
Poza tym film to film. Twórcom filmu przyświeca przede wszystkim (albo powinna) idea zrobienia dobrego samodzielnego filmu a nie robienie streszczenia, bryka, czy kserokopii.
Batman returns
his books to the library

Offline Gazza

Odp: Invincible
« Odpowiedź #50 dnia: Cz, 15 Październik 2020, 12:37:30 »
Snyder'owi jednak to (Watchmen) wyszło! Oczywiście niemal bo to prawie dosłowna ekranizacja. I mnie się to podoba.
WB co zrobiło z swoją animowaną wizją "Killing Joke" każdy wie, więc zbyt swobodne podejście filmowców do pierwowzoru nie zawsze się sprawdza. Akurat komiks Kirkmana nadaje się i moim zdaniem świetnie zagra jeśli będzie wiernym przeniesieniem na ekrany. Myślę też, że to nie ma łechtać fanów tylko być produktem dla każdego, a ta historia nadaje się do tego świetnie.

Offline Antari

Odp: Invincible
« Odpowiedź #51 dnia: Cz, 15 Październik 2020, 23:37:10 »
Tylko częściowo. Dyskusja o ekranizacji toczy się jednak na forum komiksowym. To czytelnicy komiksu zainteresowani są tą ekranizacją. W pierwszej kolejności obejrzą go ci, którym komiks bardzo się spodobał i którzy znają go doskonale. I mają dostać toczka w toczkę, kadr po kadrze wszystko to samo? Wynudzą się jak psy.
Poza tym film to film. Twórcom filmu przyświeca przede wszystkim (albo powinna) idea zrobienia dobrego samodzielnego filmu a nie robienie streszczenia, bryka, czy kserokopii.

Może i wynudzą ale nie rozczarują. Jak myślisz co lepsze? Pytanie retoryczne choć odpowiedź może jednak paść. Wszak spora część ludzi lubi sobie ponarzekać na cokolwiek.

Zresztą moim zdaniem założenie, że odbiorcami są przede wszystkim osoby znające historię jest całkowicie błędne. Bardziej w drugą stronę, przede wszystkim odbiorcami mają być osoby spoza kręgu komiksiarzy, przeciętni subskrybenci platformy, którzy po prostu kojarzą mainstreamowe trykoty. I to dla nich się to kręci. Ale to urocze, że wierzysz, że ktoś dla tak małej grupki jak nasza chciałby się podjąć robienia ekranizacji :)

Gazza przywołał ekranizację Watchmen Snydera. Dla mnie była to ciekawa wizja, choć bardziej cenię wersję Motion Comic. I mimo, że znam komiksowy oryginał na wylot, oglądałem już tę animację dziesiątki razy.

« Ostatnia zmiana: Cz, 15 Październik 2020, 23:40:29 wysłana przez Antari »

Offline bibliotekarz

Odp: Invincible
« Odpowiedź #52 dnia: Cz, 15 Październik 2020, 23:51:37 »
Może i wynudzą ale nie rozczarują. Jak myślisz co lepsze? Pytanie retoryczne choć odpowiedź może jednak paść. Wszak spora część ludzi lubi sobie ponarzekać na cokolwiek.
...
Gazza przywołał ekranizację Watchmen Snydera. Dla mnie była to ciekawa wizja, choć bardziej cenię wersję Motion Comic. I mimo, że znam komiksowy oryginał na wylot, oglądałem już tę animację dziesiątki razy.
Właśnie zacząłem oglądać tę "ekranizację" i po dwóch minutach byłem zarówno znudzony jak i rozczarowany i dalej już nie dałem rady. Na co to komu?
Batman returns
his books to the library

Offline misiokles

Odp: Invincible
« Odpowiedź #53 dnia: Cz, 15 Październik 2020, 23:57:24 »
Też nie należę do fanów kinowej wersji Strażników.

Offline tB

Odp: Invincible
« Odpowiedź #54 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 05:21:45 »
Właśnie zacząłem oglądać tę "ekranizację" i po dwóch minutach byłem zarówno znudzony jak i rozczarowany i dalej już nie dałem rady. Na co to komu?
Mi ekranizacja przypomniała o komiksach i dzięki niej trafiłem na Vertigo, a potem się już jakoś potoczyło :)
A w samym temacie to ścieżka wyglądała chyba jakoś tak: Darabont => TWD => Kirkman => Invincible.

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Invincible
« Odpowiedź #55 dnia: Nd, 05 Listopad 2023, 19:54:23 »
Czy wie ktoś o potencjalnym dodruku? Planują czy nie?

Offline michał81

Odp: Invincible
« Odpowiedź #56 dnia: Nd, 05 Listopad 2023, 20:00:51 »
Czy wie ktoś o potencjalnym dodruku? Planują czy nie?
Nic nie wiadomo. Ten temat był już poruszany kilka razy. Wydawca do tej pory nie odniósł się co do druków tomu pierwszego. Na festiwalu MFkiG nikt też nie zadał pytania co dalej z serią (np. czy będą wznowienia brakujących tomów, w 2022 padło pytanie o spinoffy i spotkało się z negatywną odpowiedzią). Proponuje zadać to pytanie na facebooku Klubu Świata Komiksu lub pod filmikami na youtube.

Moje zdanie jest takie, że tego dodruku nie będzie.

Offline xanar

Odp: Invincible
« Odpowiedź #57 dnia: Nd, 05 Listopad 2023, 23:31:23 »
Pierwszy to może dodrukują, gorzej będzie z dalszymi.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Invincible
« Odpowiedź #58 dnia: Pn, 06 Listopad 2023, 09:10:10 »
Dostałem odpowiedź na Świecie Komiksu, że planują dodruk serii ;)

Offline Koalar

Odp: Invincible
« Odpowiedź #59 dnia: So, 03 Luty 2024, 04:41:36 »
Przeczytałem serię w jakieś 2 tygodnie. Bardzo dobra rzecz, nawet z plusem. Jakbym miał komuś polecić jakąś jedną dłuższą, zamkniętą serię superbohaterską, to byłaby to właśnie ta.

Kirkman rozumie konwencję, czerpie z niej pełnymi garściami i robi to naprawdę przyjemnie i nowocześnie. Są fajne postaci, w tym swego rodzaju parodie znanych trykociarzy. Jest też sporo smaczków odnoszących się do znanych motywów, np. żarty z klonowania. Niektóre na pozór mało ważne zdarzenia czy postaci po jakimś czasie okazują się wykorzystane w fajny sposób. Jest akcja, cliffhangery, zwroty akcji. Jest życie rodzinne, ciekawe dialogi, humor. Są niejednoznaczni bohaterowie i dylematy, co jest dobre, a co złe, jak powinien zachować się superbohater. Przez chwile może robiło się sztampowo, chwilami nawet były chyba jakieś crossy z innymi komiksami Image, ale nie było to bardzo odczuwalne. Ta seria nie ma problemu z tym, że zaraz tu trzeba pierdyknąć jakiś event, a potem lecimy od pierwszego numeru. Nie ma bagażu w stylu domowe przedszkole Batmana. To wszystko powstawało sobie na bieżąco i nie potrzebuje kontynuacji. Rysunkowo na początku nie ma szału, ale od kiedy Ryan Ottley przejął stery, to poziom szedł w górę, bo gość się elegancko wyrobił przy pracy nad tym tytułem. Czyta się fajnie, więc tłumaczenie też na plus. W każdym tomie sporo dodatków (gł. proces powstawania okładek) z całkiem zabawnymi komentarzami autorów.

Szkoda, że jedynka wyprzedana, oby rzeczywiście została dodrukowana. Jak będzie, to polecam brać i jak się spodoba, to łykać resztę, bo znowu czegoś zabraknie i będzie lipa.

Co do zakończenia, to może bym wolał, żeby kończyło się
Spoiler: PokażUkryj
dłuższym pojedynkiem Marka z synem i ich pojednaniem, gdzie Mark mówi coś podobnego do tego, co mówił, gdy odwiódł swojego ojca od zabicia go (Marka) podczas ich pierwszego starcia. Myślałem też, że może zło wygra w ten czy inny sposób, a Mark odnajdzie znów te istoty spaghetti i zgodzi się na "restart", przy czym tym razem będzie on wyglądał tak, że nikt z jego rodziny nie ma supermocy i wiedzie on normalne życie.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.