Autor Wątek: Hulk  (Przeczytany 6133 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Hulk
« dnia: Cz, 31 Październik 2019, 21:48:55 »
Immortal Hulk by Al Ewing.

Ostatnio przeczytałem pierwsze 10 zeszytów i muszę powiedzieć, że jest to zdecydowanie dobra lektura. Mamy tutaj zupełnie inne spojrzenie na Hulka i Bannera aniżeli w ostatnich latach. Zamiast tępego osiłka i geniusza cherlaka dostajemy Bannera, któremu ktoś odjął trochę IQ i Hulka, który jest inteligentną machiną zemsty. Wprowadzono trochę elementów super lekkiego horroru, co wyszło serii na dobre. Ewing odrobił lekcje w kwestii kluczowych eventów z życia Hulka, przez pryzmat których opowiada nową historię. Myślę, że jest to fajna ściąga dla osób, które nie miały wcześniej styczności z tą postacią. Tytuł jest bardzo przystępny.

Co ciekawe i co mnie mocno zaskoczyło w trakcie lektury to to, że Ewing bardzo mocno czerpie z Swamp Thingowego runu Alana Moore'a, co zresztą sam przyznaje pośrednio w posłowiu pod koniec tomu.



Mamy tu wypisz wymaluj "lekcję anatomii", opowieść o "Nuklearnym Pysku" oraz mniejsze i większe potyczki "stwora" z przedstawicielami organizacji/rządu. Oczywiście nie jest to poziom Moore'a tylko zwykły homage. Zaskoczenie jednak pozytywne.

Jest też trochę nawalanki ale tego wymaga chyba konwencja opowieści o Hulku.

Polecam!
« Ostatnia zmiana: Cz, 31 Październik 2019, 21:50:40 wysłana przez Antari »

Online PawelC

Odp: Hulk
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 01 Listopad 2019, 19:08:12 »
Jako fan Sałaty również polecam. Jedna z lepszych rzeczy z Hulkiem od dawna, oraz imho jedna z niewielu dobrych Marvelowskich serii w ogóle obecnie. Czuć, że autorzy mieli konkretny pomysł na na serię i bardzo fajnie im wyszło pójście w stronę grozy / komiksu dla dorosłych.

John

  • Gość
Odp: Hulk
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 10:01:56 »
A czytaliście miniserie Banner? Poważna i spięta w krótką konkretną historie, z bardzo ciekawą warstwą rysunkową. Pamiętam gdy wziąłem do ręki w księgarni kiedy wydawała Mandragora, wtedy uważałem Hulka za mało ciekawą postać, po tej miniserii zacząłem bardziej doceniać dramatyzm u Bruce'a Bannera i jego konflikt Jekyll and Hyde. Bardzo miło mi słyszeć że zachwalany Immortal Hulk czerpie właśnie z tych wzorców. Hulka najbardziej lubię w takim wydaniu, gdzie ucieka i cierpi przez swoją 2 osobowość.

Nie twierdzę że powinien być taki zawsze, bo musi być droga rozwoju i nie przeszkadza mi że przed Immortalem był czołowym Avengerem, a żal po Planet Hulk i World War Hulk jakoś przygasł (imo powinni konsekwentnie odzielić Hulka od Avengers po tym). Zawsze mogli zostawić Hulkowi jego Sakaar i pisać Incredible Hulka w stylu Conana Barbarzyńcy. Można wiele z tym bohaterem zrobić, dlatego jest w mojej ocenie niedoceniany.



Offline Antari

Odp: Hulk
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 10:10:24 »
W Immortal to bardziej Hulk jest tym, który goni i karze innych hehe :D Dla mnie ogromny plus, że nie jest tępym osiłkiem, tylko inteligentną, świadomą postacią.

Odp: Hulk
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 08 Styczeń 2020, 16:58:59 »
Czy ktoś poleca Incredible Hulk BY PETER DAVID OMNIBUS VOL 01? Czego się po tym spodziewać? Nie czytałem dużo komiksów z Hulkiem. Znam omnibusy World War, Planet Hulk i czytam obecnie Immortal. I każda z tych pozycji mi się podobała. Incredible Hulk od Peter David będzie dla mnie?

Offline angelscorpion

Odp: Hulk
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 09 Styczeń 2020, 09:58:46 »
 Jeśli lubisz rysunki Todda McFarlane to Tam je właśnie znajdziesz :) Numery 330-334 oraz 336-346 były rysowanie przez niego. To historie z lat 1987/88. Znam tylko 340, jest jako tie-in do Fall of the Mutants, gdzie ma potyczkę z Wolverine, która jest świetnie narysowana. Hulk jest szary i mało inteligentny, ale genialnie narysowany, jeżeli ktoś lubi kreskę Todda. Omnibus zawiera zeszyty 328, oraz 331-368, więc ciężko mi się wypowiadać na temat całego runu.

Online xanar

Odp: Hulk
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 09 Styczeń 2020, 11:02:15 »
Tu masz w skrócie jaki jest:

Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Hulk
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 09 Styczeń 2020, 11:33:50 »
Dziękuję. Wydaję mi się to kawałem dobrego komiksu. Chyba się zdecyduję. Ile to ma liczyć tomów?

Online xanar

Odp: Hulk
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 09 Styczeń 2020, 12:52:28 »
Prawdopodobnie 2 omnibusy będą.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Gazza

Odp: Hulk
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 09 Styczeń 2020, 13:04:20 »
Szkoda, że TK nie planuje tego na nasz rynek. Run P. Davida, czy późniejszy Grega Packa, o najnowszym (Immortal) nie wspominając to bardzo dobrze oceniane serie o sałacie.
Egmoncie - zlituj się! Tyle kupy wydajecie, a na perełki miejsca brak?

Online donT

Odp: Hulk
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 09 Styczeń 2020, 13:15:38 »
No wlasnie, ten nowy - Immortal Hulk. To naprawde takie dobre? Czy raczej jednooki w krainie slepcow?
Moglby ktos, cos?
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online xanar

Odp: Hulk
« Odpowiedź #11 dnia: Cz, 09 Styczeń 2020, 13:24:10 »
U nas Hulk raczej słabo się sprzedaje, w WKKM była planeta hulka.
Podobno bardzo dobre, mam pierwszy ohc ale oczywiście pewnie za rok przeczytam  :)

tutaj po amerykańsku o tym (jest bez spoilerów)



i nawet polski youtuber o tym trzy film nagrał (tutaj nie wiem jak ze spoilerami bo nie oglądałem)

« Ostatnia zmiana: Cz, 09 Styczeń 2020, 13:26:06 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Gazza

Odp: Hulk
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 09 Styczeń 2020, 13:32:03 »
Mam trochę zeszytów z tego runu, choć nie ukrywam, że dla okładek Rossa i wariantów ale nie spotkałem się jeszcze z niepochlebną opinią. Wszędzie peany!

Z tym polskim youtuberem to mam tak - gdy zaczynał był obiektywny i rzeczowy. Gdy popularka (głównie wśród młodzieży) uderzyła do głowy - wraz z funflem (taki z fioletowo-różową ondulacją) zaczęli gwiazdorzyć, pyszałkowacić i kreować się na mecenasów popkultury. Nie moje klimaty niestety. Z miłą chęcią wysłuchałbym za to recenzji Spoiler Included.

Offline Kadet

Odp: Hulk
« Odpowiedź #13 dnia: Cz, 09 Styczeń 2020, 19:35:38 »
Prawdopodobnie 2 omnibusy będą.

Czy na pewno? Run Davida w samym "Hulku" ma ze 130 numerów, a w pierwszym omnibusie jest ich około 40... Wychodzi, że chyba razem będzie ze trzy omnibusy - ale to tylko mój strzał.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Online xanar

Odp: Hulk
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 09 Styczeń 2020, 21:13:42 »
No faktycznie, to może i ze 4 zrobią.
Twój komiks jest lepszy niż mój