Autor Wątek: Hitman  (Przeczytany 10120 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Hitman
« Odpowiedź #30 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 10:57:12 »
Moore, Jodorowsky, Moebius, Manara, Van Hamme...

JanT

  • Gość
Odp: Hitman
« Odpowiedź #31 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 14:32:31 »
Jest zapowiedź następnego tomu?
Z tyłu na okładce jest że wydadzą całość w pięciu tomach (bo nikt chyba nie podawał) czyli tak jak im proponowałem na gidii :) Na zapowiedź w tomie brakło strony.

Kocham to ich oryginalne wypośrodkowywanie:

« Ostatnia zmiana: Wt, 28 Kwiecień 2020, 14:34:44 wysłana przez JanT »

Offline Cypher

Odp: Hitman
« Odpowiedź #32 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 16:03:10 »
Co ty gadasz, kuśka Batmana jest idealnie na środku.
Mówisz, że ty im proponowałeś przerobienie siedmiu tomów na pięć? No to będzie wiadomo komu dziękować, jak wytną Justice League/Hitman z ostatniego tomu. ;)
Chciałem oblukać serie Hitman na comixology i "content" niedostępny, przez vpn innego kraju wchodzi. Hitmana w Polsce na comixology nie kupisz. Zapobiegliwy ten Egmont. :D Hau! Hou!
« Ostatnia zmiana: Wt, 28 Kwiecień 2020, 16:58:36 wysłana przez Cypher »

JanT

  • Gość
Odp: Hitman
« Odpowiedź #33 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 16:38:52 »
Mówisz, że ty im proponowałeś przerobienie siedmiu tomów na pięć? No to będzie wiadomo komu dziękować, jak wytną Justice League/Hitman z ostatniego tomu. ;)
Egmont dał na piśmie że będzie wszystko "Niniejsza edycja obejmować będzie wszystkie przygody Hitmana w 5 tomach." :)

Mi wchodzi normalnie na comixology. Może jesteś na jakieś czarnej liście :)

Offline Cypher

Odp: Hitman
« Odpowiedź #34 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 16:56:43 »
Sprawdziłem i teraz Hitman wchodzi mi normalnie. No przysiągłbym... Trudno, odszczekuje.

Offline Odyn

Odp: Hitman
« Odpowiedź #35 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 18:44:57 »
Hitman jest na mojej liście zakupowej :D aczkolwiek nie tej pilnej. Poczekam aż wydadzą jeszcze 1-2 tomy. Najpierw to chciałbym dorwać komplet Śpiocha (ma być wydany w 2 tomach)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Voitas

Odp: Hitman
« Odpowiedź #36 dnia: Pn, 04 Maj 2020, 10:54:46 »
Podchodziłem sceptycznie do tego tytułu. Stwierdziłem, że przeczytam od razu pierwszy tom, najwyżej sprzedam i nie będę czekał na kolejne. No ale niestety kupili mnie. Ennis znowu to zrobił. Szybko, intensywnie, brutalnie. Świetne czytadło w przerwie pomiędzy bardziej ambitnymi tytułami. Czekam na kolejny tom.

Offline mack3

Odp: Hitman
« Odpowiedź #37 dnia: Cz, 04 Czerwiec 2020, 22:21:27 »
Co w tym wydaniu znalazło się ponad to, co wydała Mandragora w swoich dwóch zbiorkach?

Offline michał81

Odp: Hitman
« Odpowiedź #38 dnia: Cz, 04 Czerwiec 2020, 23:02:51 »
Annual.

Online Liarus

Odp: Hitman
« Odpowiedź #39 dnia: Pt, 05 Czerwiec 2020, 13:00:52 »
Przeczytałem i na razie nie zaskoczyło. Origin w ogóle taki poplątany. Trąci strasznym kiczem I starymi rozwiązaniami. Pierwsze zlecenie też mnie nie porwało, ale w recenzjach pisze że te pierwsze historie trzeba przecierpiec i później jest lepiej. Na pewno na plus sam bohater, bo nie jest ennisowskim punisherem, tylko jakieś zalążki własnej tożsamości można odnaleźć.

Offline PJP

Odp: Hitman
« Odpowiedź #40 dnia: Pt, 05 Czerwiec 2020, 17:08:09 »
Kiczowate ale fajne :D Mam jakiś sentyment do Hitmana, więc musiałem sobie kupić. Wiadomo czego można się spodziewać, ale pomijając kilka drobiazgów, nadal daje dużo frajdy.

Offline mack3

Odp: Hitman
« Odpowiedź #41 dnia: Pt, 05 Czerwiec 2020, 21:20:35 »
Annual.
Chodzi o Hitman Annual 1? (Bo w Mandrze jest zdaje się jakiś inny Annual)
To jakaś szczególnie dobra lub ważna historia czy można odpuścić?

Offline michał81

Odp: Hitman
« Odpowiedź #42 dnia: So, 06 Czerwiec 2020, 06:30:23 »
Chodzi o Hitman Annual 1? (Bo w Mandrze jest zdaje się jakiś inny Annual)
Tak, chodzi o Hitman Annual #1. W wydaniu Mandaragory jest The Demon Annual #2, który zresztą w tym wydaniu też jest.

To jakaś szczególnie dobra lub ważna historia czy można odpuścić?
Ważna może nie, ale zdecydowanie najlepsza, dodatkowo rysowana przez Carlosa Ezquerrę.

Offline Castiglione

Odp: Hitman
« Odpowiedź #43 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 14:08:22 »


Pierwszego "Hitmana" kupiłem zaraz po premierze i niedługo później zabrałem się za lekturę, ale przy pierwszym podejściu dotrwałem mniej więcej do połowy i odłożyłem tom z powrotem na półkę. Przeleżał tak rok, zacząłem od nowa i w końcu wymęczyłem całość, jednak wrażenia dalej nie należą do najlepszych. O ile dwie pierwsze historie, chociaż sprawiają mocno amatorskie, wręcz undergroundowe wrażenie, to jeszcze trochę bronią się tym specyficznym klimatem, tak dalej to już w większości kompletny brak czegoś wyróżniającego. W dodatku pierwsza połowa tego tomu graficznie wygląda paskudnie - do tego brudnego stylu dwóch początkowych zeszytów można jeszcze przywyknąć, ale dalej dostajemy beznadziejne komputerowe kolory, które drażniły mnie przez całą lekturę. Sama historia też nie porywa ani humorem, ani akcją, za to pełno w niej różnej maści głupot.

Dalej robi się już co prawda trochę lepiej, bo dochodzą fajniejsze postacie i widać postęp zarówno w warstwie wizualnej (kolory stają się bardziej stonowane i już tak nie walą po oczach, choć kreska nadal pozostaje taka sobie), jak i scenariuszowej, bo nawet zdarzyło mi się parę razy zaśmiać, niemniej dalej jest to poziom raczej średni. Ostatni zeszyt z regularnej serii ma najlepszy scenariusz i chociaż to najbardziej typowa z typowych fabuł Ennisa, to daje w końcu chwilę na lepsze poznanie i być może nawet późniejsze polubienie tych postaci, więc być może w tej serii trafią się jeszcze jakieś przebłyski. Całkiem solidny jest też annual, który dostajemy na zamknięcie tomu, a przy tym pozytywnie wyróżnia się rysunkami, które wyjątkowo stworzył Carlos Ezquerra.

Pierwszy tom "Hitmana" to dla mnie totalny średniak, czyli niezbyt porywająca i mocno tak sobie narysowana historia, w której ani humor, ani akcja czy postacie nie kupiły mnie na tyle, żebym miał specjalną ochotę sięgać po ciąg dalszy. W dodatku polskie tłumaczenie wydało mi się momentami nieco sztywne. Co prawda nie czytałem wersji Mandragory, ale już sam tytuł drugiej dłuższej historii - "10 tysięcy pestek" w Mandrze, a "10 tysięcy naboi" w Egmoncie - zdaje się świadczyć, że te 20 lat temu przekład miał w sobie mniej dosłowności, za to więcej luzu i klimatu realiów, które przedstawia. Na tle innych serii Ennisa, które do tej pory zdążył pokazać nam Egmont ("Kaznodzieja", "Hellblazer", "Punisher"), przygody Hitmana wypadają niestety najsłabiej. Gdyby był to pojedynczy tom, prawdopodobnie od razu bym się go pozbył, a tak może jeszcze skuszę się na spróbowanie z kolejnym, zanim podejmę decyzję, ale póki co lektura raczej ciężkostrawna i zdaje się, że najsłabszy komiks, jaki czytałem w ostatnim czasie.

Offline PJP

Odp: Hitman
« Odpowiedź #44 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 14:55:43 »
Pierwszy tom faktycznie jest słaby. Następne są o wiele ciekawsze :)