Autor Wątek: Hitman  (Przeczytany 10137 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Hitman
« Odpowiedź #15 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 13:57:08 »
Słabo wygląda ten walący po oczach czerwony grzbiet. Liczyłem jednak na czarny, żeby mógł się komponować obok Punishera.

Swoją drogą obawiam się powrotu do tego tytułu. Co prawda czytałem kiedyś tylko crossover z Lobo i jakkolwiek wspomnienia mam pozytywne, tak już kilka razy przejechałem się na takim wracaniu do dawnych lektur. A Ennis też nie jest żadnym gwarantem, ostatnio strasznie męczę jego Kaznodzieję, a kiedyś byłem fanem tego komiksu :(

Juby

  • Gość
Odp: Hitman
« Odpowiedź #16 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 14:13:47 »
Jednobarwne grzbiety w ogóle wyglądają słabo, o wiele bardziej wolę jak jest na nich przedłużona grafika z frontu (zwłaszcza przy tak świetnym froncie jak tutaj).

Offline Leyek

Odp: Hitman
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 14:54:56 »
Jednobarwny grzbiet wygląda poważniej, więc można mówić że to "powieść graficzna" a nie komiksik dla dzieci ;)

Juby

  • Gość
Odp: Hitman
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 15:05:16 »
Powieść graficzna = komiks, tylko w latach 80-tych wymyślono sobie taką nazwę, żeby nie było że czyta się komiksy dla dzieci, gdy te przestały być dla dzieci.

Nie wiem co "poważnego" jest w jednobawnym grzbiecie, na książkach, nawet tych +18 też wolę mieć więcej kolorów/grafikę niż tylko jednolite tło.

Offline Leyek

Odp: Hitman
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 15:11:20 »
Przecież pisałem z przymrużeniem oka :)

Ja np. nie lubię tego o czym pisałeś czyli przedłużenia frontu na grzbiecie (jak np. w Invicible). Ale fajna jakaś mała grafika lub/i sensownie zrobiony tytuł jak najbardziej.


Offline michał81

Odp: Hitman
« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 20:02:16 »
A ja nadal zachęcam do zapoznania się z Hitmanem. Ta seria to taka trochę wypadkowa Ennisowskich Punishera, Hellblazera i Chłopaków. Aż dziw, że DC pozwoliło na to Ennisowi w ramach uniwersum DC. Historia zamknięta choć po latach, jeden z bohaterów (Sixpack) dostał epilog w New52.

Offline adamarluk

Odp: Hitman
« Odpowiedź #21 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 22:07:08 »
Mam słabość do Ennisa, dla mnie to więc must have.

Offline LordDisneyland

Odp: Hitman
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 02:10:36 »
Mam słabość do Ennisa, dla mnie to więc must have.

To ostatnio chyba nie narzekasz, sporo go wydają, praktycznie co miesiąc coś nowego- Dredd, teraz Hitman i Hellblazer... Chyba mało który scenarzysta ma tak duży procent publikacji przetłumaczonych na język polski? No, poza Gaimanem...

,, - Eeeeech.''

Offline Castiglione

Odp: Hitman
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 06:03:14 »
A ja nadal zachęcam do zapoznania się z Hitmanem.
Zapoznać się na pewno zapoznam, bo już od jakichś dwóch miesięcy zamówienie z nowościami Egmontu czeka na realizację. Ale obawy nadal są, zwłaszcza po ciężkim powrocie do Kaznodziei tego samego autora. Serio chciałbym się zachwycić jak jego Punisherem Maxem, kiedyś Ennis to był dla mnie wyznacznik jakości, ale jak widać gusta po latach się zmieniają.

Offline Odyn

Odp: Hitman
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 08:31:42 »
Ja np. sprzedałem Punishera Maxa choć jest spoko. Ale cenię sobie bardziej Kaznodzieję, dlatego myślę, że Hitman przypadnie mi do gustu ;)  Jednakże poczekam aż wydadzą więcej tomów.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline michał81

Odp: Hitman
« Odpowiedź #25 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 08:36:57 »
@Odyn nie koniecznie. Wg mnie nic nie ma z Kaznodziei w Hitmanie, więcej rzeczy które wymieniłem wyżej, przy czym najsłabszy jest pierwszy tom, zarówno pod kątem scenariusza jak i rysunków.
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Kwiecień 2020, 08:48:50 wysłana przez michał81 »

Offline Gazza

Odp: Hitman
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 08:39:40 »
Dzięki @Mateusz za link do prezentacji. Tych kilka scen i dialogów przekonało mnie. Biere!  8)

Edit: choć muszę dodać, że w czasach pierwszego wydania Mandragory byłem niezbyt przychylny tej pozycji. Rozumiem Ciebie Lordzie.

Słabo wygląda ten walący po oczach czerwony grzbiet. Liczyłem jednak na czarny, żeby mógł się komponować obok Punishera.(...)
Right!
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Kwiecień 2020, 08:42:22 wysłana przez Gazza »

JanT

  • Gość
Odp: Hitman
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 08:46:42 »
Chyba mało który scenarzysta ma tak duży procent publikacji przetłumaczonych na język polski?
Lemire teraz od nas wszystko wychodzi i to od czterech wydawców. W zeszłym roku wyszło od niego 25 pozycji :)

Jednakże poczekam aż wydadzą więcej tomów.
To nie jest jakaś "skomplikowana" seria że trzeba czytać po kolei. Ja polecam bardzo. To komiks dla fanów DC i nie tylko :)


ramirez82

  • Gość
Odp: Hitman
« Odpowiedź #28 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 09:02:09 »
Chyba mało który scenarzysta ma tak duży procent publikacji przetłumaczonych na język polski? No, poza Gaimanem...



Ja bym dodał tu jeszcze mojego ulubionego Brubakera, już niewiele zostało u nas do wydania - czekam aż ktoś zapowie u nas Incognito i Scene of the Crime. No i wierzę, że Egmont wyda całego Kapitana Amerykę, a Mucha nowe Criminal i kolejne nowe tytuły jakie powstaną :)

A Ennis miał już swoje pięć minut sławy u nas te kilkanaście lat temu, jak Egmont wydawał Kaznodzieje, a obecnie mamy jego wielki powrót, bo właściwie wydane/wydawane są wszystkie jego najlepsze serie.
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Kwiecień 2020, 09:03:58 wysłana przez ramirez82 »

Offline Gazza

Odp: Hitman
« Odpowiedź #29 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 10:50:49 »
Jak tak przeanalizować rynek to więcej takich gagatków się znajdzie: Aaron, Remender czy z starych wyjadaczy Bendis etc...