Autor Wątek: Hellboy  (Przeczytany 82438 razy)

xardas, nori, michał81 i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline donT

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #60 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 23:38:54 »
Pytanie nie do mnie, ale mam wrazenie, ze chodzi o to co napisal Death.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

JanT

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #61 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 07:46:47 »
To jest spoilerem:
Spoiler: PokażUkryj
 i zabójstwo Szatana.


Offline Death

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #62 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 08:28:36 »
Panowie, ja wiem, że jest ta opcja. Ale na Gildii też była. Kilka razy wystąpił jakiś błąd i wszystkie spoilery w postach na całym forum były normalnie widoczne. A to forum wygląda tak samo. Już wolę zmieniać kolor napisów na biały.

Offline freshmaker

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #63 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 19:43:02 »
pytanie do zorientowanych. wymieniłem pierwsze wydania egmontu na library edition już jakiś czas temu. w pierwszych tomach były pinupy różnych artystów - w LE ich nie ma. czy są w jakimś anglojezycznym wydaniu zbiorczym?

Offline misiokles

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #64 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 20:09:31 »
Są w anglojęzycznych wydaniach zbiorczych tpb :)

Offline freshmaker

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #65 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 20:10:47 »
w których konkretnie?

Offline misiokles

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #66 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 20:19:30 »
Nie pamiętam już, w któryś tych https://hellboy.fandom.com/wiki/TPB#Hellboy

Offline gashu

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #67 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 08:34:04 »

Dzis skonczylem ostatni (raz jeszcze odswiezylem sobie 1-5, przed grand finalle) i jestem pod mega wrazeniem. Pod wrazeniem, jak pan Mignola sobie to wszystko wymyslil. Pod wrazeniem jak dziesiatki watkow oraz postaci pieknie sie splata w ostatecznej rozgrywce (khe khe Endgame) i jak te male kawaleczki, porozrzucane tu i tam lacza sie w jedna calosc. Pod wrazeniem tego jak te wszystkie Rasputiny, Hekate, wiedzmy i dziestaki innych potworkow i innych cudacznych postaci odegraly swoje role w tej epopeji. No i wreszcie, to w jaki sposob Mignola czerpal z legend, mitow, historii z roznych kultur. Jak stworzyl z nich swoj wlasny mix.

Ja miałem dokładnie odwrotne wrażenie. Zakończenie opowieści rozczarowało mnie (przesunięcie ciężaru z nazistów i tematów okultystycznych w stronę arturiańskich legend), a wszystkie wątki z poprzednich albumów wydawały mi się połączone w końcówce mocno na siłę. Podobne wrażenie miałem czytając ostatni tom "Rorka" Andreasa. Oczywiście to tylko moje subiektywne odczucie, zapewne wcale nie jedyne-właściwe :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Maj 2019, 08:43:36 wysłana przez gashu »

Bender

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #68 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 16:26:32 »

Bender

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #69 dnia: Pt, 19 Lipiec 2019, 08:22:09 »

Offline freshmaker

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #70 dnia: Pn, 22 Lipiec 2019, 19:31:25 »
kupiłem sobie hellboy 25 years of covers - fantastyczny zbiorek. zacznę od tego że album jest wysokosci library edition, ma też płócienny grzbiet (z nadrukiem:), niestety jest troche płytszy niż LE.
w zbiorze 85% okładek jest autorstwa mignoli, wyglądają nieźle, bez logo itd. przeglądając ten zbiór byłem zaskoczony ile on tego naprodukował. ja czytam tylko główne serie, przynajmniej połowy tych okładek nigdy nie widziałem. całość jest opatrzona krótkim wstępem dave'a stewarta i dłuższym mignoli.

jedyne czego można żałować to że nie jest to kompletny zbiór a jedynie wybrane okładki na 25 lecie.


Bender

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #71 dnia: Pn, 22 Lipiec 2019, 20:33:17 »
niestety jest troche płytszy niż LE.

ale na pocieszenie trochę grubszy niż Hellboy First 20 Years ;)  i są w tym samym dizajnie

Midar

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #72 dnia: Pn, 22 Lipiec 2019, 22:33:16 »
kupiłem sobie hellboy 25 years of covers - fantastyczny zbiorek. zacznę od tego że album jest wysokosci library edition, ma też płócienny grzbiet (z nadrukiem:), niestety jest troche płytszy niż LE.
w zbiorze 85% okładek jest autorstwa mignoli, wyglądają nieźle, bez logo itd. przeglądając ten zbiór byłem zaskoczony ile on tego naprodukował. ja czytam tylko główne serie, przynajmniej połowy tych okładek nigdy nie widziałem. całość jest opatrzona krótkim wstępem dave'a stewarta i dłuższym mignoli.

jedyne czego można żałować to że nie jest to kompletny zbiór a jedynie wybrane okładki na 25 lecie.



Możesz wrzucić trochę fotek na swojej kolekcji?

Offline Alfman

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #73 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 10:04:05 »
...kupiłem sobie hellboy 25 years of covers - fantastyczny zbiorek.

Tez wziąłem, świetna rzecz  :)

Offline freshmaker

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #74 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 15:41:07 »