Autor Wątek: Hellboy  (Przeczytany 82879 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Piterrini

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #45 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 17:11:48 »
Jako że już trochę wznowień wyszło mam pytanie: czy te nowe mają jakieś historie, które nie były w pierwszym wydaniu? I czy jest więcej dodatków? Dzięki 😀

Nowe wydanie (jako całość) ma znacznie więcej dodatków (kilkadziesiąt stron w każdym z tomów to dodatkowe szkice itp.) oraz dwie historie w pierwszym wydaniu pominięte (na rzecz innej historii z uniwersum Hellboya - The Amazing Screw-on Head): The Penanggalan i The Vampire of Prague. Dodatkowym plusem jest jednolitość pod względem papieru (pierwsze wydanie najpierw offset, dalsze tomy kreda) i oczywiście okładek. Pierwsze wydanie ma ponadto tendencję do rozklejania się...

Offline Amer

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #46 dnia: So, 23 Marzec 2019, 21:03:38 »
Mam pytanie. Zabieram się po raz drugi za BBPO, tym razem naszego wydania. Z tego co pamiętam sprzed kilku lat "Plaga Żab" kończy się cliffhangerem i lepiej poczekać na "Piekło na Ziemi". Dobrze zapamiętałem czy jestem w błędzie?
Klasycznego cliffhangera z zaskoczeniem na przedostatniej czy ostatniej stronie nie ma, natomiast seria zwyczajnie się urywa, tak jak urywała się na koniec drugiego i trzeciego tomu. I chciałoby się sięgać od razu po kontynuację, ale trzeba swoje wyczekać.

Ta seria z każdym tomem jest lepsza. Pierwsze historie z pierwszego tomu niezborne, przypadkowe, na przeciętnym poziomie pracy zbiorowej zat. "Hellboy: Opowieści niesamowite". Ale później wszystko podporządkowane jest jednemu wielkiemu pomysłowi, więc ktoś, kto jak ja woli długie opowieści, będzie bardzo usatysfakcjonowany. Od trzeciego tomu już wprost nie można się oderwać, a już całkowitym zaskoczeniem była historia "Ogród dusz", pełna steampunkowych smaczków w postaci robotów z epoki wiktoriańskiej. Do tego hybrydy zwierzęce, które trafią później do podziemnego zoo w kwaterze BBPO, i zupełnie odjechany pomysł podbicia świata. Fajne było przede wszystkim to, że choć zagrożenie miało wymiar globalny, to w żaden sposób nie było związane z plagą żab. To był nowy przeciwnik, który pojawił się znienacka.

Ten świat jest tak rozbudowany i pełen tak wielu mrocznych pomysłów (kraboidalne roboty-potwory atakujące Monachium, wygląd Czarnego Płomienia, apokaliptyczne wizje pełne lovecraftowskich monstrów), że czuję się zbyt mały, aby o tym ciekawie pisać. Ubóstwiam i zadowolony jestem z siebie, że w zeszłym roku zainteresowałem się i kliknąłem w odpowiedni temat na Gildii, boby mnie bardzo dużo ominęło.

Taki newsik jeszcze: oficjalnie zapowiedziany został 1. omnibus Witchfindera (premiera w USA 27 listopada 2019).

A tu najnowsza (z dzisiaj) rozpiska czytania: http://www.multiversitycomics.com/annotations/hellboy-reading-order-2019/
« Ostatnia zmiana: So, 23 Marzec 2019, 21:05:10 wysłana przez Amer »
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.

Offline rekinn

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #47 dnia: Pn, 25 Marzec 2019, 15:04:49 »
Czy autor jeszcze tworzy jakieś historie pod szyldem Hellboy, czy to już skończona seria, ta nowa od egmontu?

Offline LordDisneyland

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #48 dnia: Pn, 25 Marzec 2019, 18:01:21 »
Doświadczenie uczy, żeby w przypadku Hellboya nigdy nie twierdzić kategorycznie "Tak , to już całość". A nuż zaraz wydadzą "Weird Tales" w tem formacie?
,, - Eeeeech.''

Offline misiokles

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #49 dnia: Pn, 25 Marzec 2019, 18:19:57 »
Czy autor jeszcze tworzy jakieś historie pod szyldem Hellboy, czy to już skończona seria, ta nowa od egmontu?

No przecie kilkanaście dni temu gruchnęła wiadomość, że Mignola wraca do tworzenia nowych przygód Hellboya:)

A tak w ogóle przygód hellboyowskich nie wydanych w Polsce jest całkiem sporo (ale już od innych twórców).

Offline rekinn

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #50 dnia: Pn, 25 Marzec 2019, 18:58:15 »
Dzięki za odpowiedź. :) Nie byłem pewien, a chyba chcę wejść w to uniwersum.

Offline LordDisneyland

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #51 dnia: Pn, 25 Marzec 2019, 19:03:26 »
"Chyba"? Nawet się nie zastanawiaj, to jedna z najlepszych serii komiksowych w ogóle.
,, - Eeeeech.''

Offline Gascon200

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #52 dnia: Nd, 14 Kwiecień 2019, 12:16:36 »
W związku z premierą nowego filmu (którego nie widziałem, i prędzej pójdę już na Us czy Missing Link), chciałbym zacząć czytać Hellboy'a i zapoznać się z nowym uniwersum. I mam tutaj pytanie: od czego zacząć, bo chciałbym czytać chronologicznie. Oczywiście głównie mam na myśli komiksy wydane w Polsce, również te które nie są już łatwo dostępne, ale nadal można je znaleźć choćby w bibliotekach.

JanT

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #53 dnia: Nd, 14 Kwiecień 2019, 12:20:34 »
Kilka postów wyżej jest  :)

Offline gabor2

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #54 dnia: Nd, 14 Kwiecień 2019, 13:09:14 »
Chyba wszystko ze świata hellboya jest dostępne do kupienia.

Offline donT

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #55 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 21:38:47 »
Jakies sto lat temu, jeszcze za czasow na miekko w wykonaniu BZGraf, przeczytalem Nasienie Zniszczenia i.... nie kliknelo. Przez lata zylem sobie w przeswiadczeniu, ze Hellboy to strasznie przereklamowana seria i, ze to nie dla mnie, zeby puszczac hajs w innym kierunku, a z piekielnym chlopcem dobrze bylo dac sobie spokoj. To byly moje studencki czasy, gdzie kasy zawsze brakowalo i kupowalem tylko najwyborniejsze komiksowe dania (np. takiego Sandmana).

Do czasu.

Do momentu, az Egmont zaczal Hellboy'a wydawac na nowo, w slicznym wydaniu, po dobrej cenie, w bardzo optymalnym tempie. Postanowilem dac serii jeszcze jedna szanse i byl to strzal w dziesiatke. Ten bullseye to jedna z najlepszych komiksowych decyzji jakie podjalem. Sami wiecie, ze przy obecnym urodzaju z czegos trzeba zrezygnowac. Tym razem wessalo mnie po calosci i na biezaco kompletowalem kolejne tomy.

Dzis skonczylem ostatni (raz jeszcze odswiezylem sobie 1-5, przed grand finalle) i jestem pod mega wrazeniem. Pod wrazeniem, jak pan Mignola sobie to wszystko wymyslil. Pod wrazeniem jak dziesiatki watkow oraz postaci pieknie sie splata w ostatecznej rozgrywce (khe khe Endgame) i jak te male kawaleczki, porozrzucane tu i tam lacza sie w jedna calosc. Pod wrazeniem tego jak te wszystkie Rasputiny, Hekate, wiedzmy i dziestaki innych potworkow i innych cudacznych postaci odegraly swoje role w tej epopeji. No i wreszcie, to w jaki sposob Mignola czerpal z legend, mitow, historii z roznych kultur. Jak stworzyl z nich swoj wlasny mix.

Jestem takze pod wrazeniem tego, ze seria ta oprocz bardzo wysokiego poziomu opowiadanych historii, swietnie wyglada! Mignola - wiadomo, patykiem na piasku moglby stworzyc male cudenko, ale jego nastepcy - Corben (mmmmm, uwielbiam....) oraz Fegredo w niczym nie ustepuja. Corben to wiadomo, klasa sama w sobie i jego albo sie uwielbia albo nienawidzi, ja kocham jego karykaturalny, "brzydki" styl. Duncan Fegredo rowniez spisal sie na medal. To taki Mignola z ogromna iloscia detali. Pychota.

Ciesze sie, ze dalem tej serii jeszcze jedna szanse. Hellboy od razu wskoczyl do grona moich ulubionych seriali. Wroce do niego jeszcze nie raz, bankowo. A tymczasem, z niecierpliwoscia czekam na Hellboy w Piekle.
 
« Ostatnia zmiana: Pn, 27 Maj 2019, 00:14:29 wysłana przez donT »
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

ramirez82

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #56 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 21:47:43 »
No to jedziesz z BBPO!

Offline Death

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #57 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 21:53:14 »
Hellboy w piekle ma dziwne rysunki, moim zdaniem to już nie jest to co w Spętanej trumnie, która jest dla mnie taką Wilczycą serii Hellboy (najwyższy poziom rysunku i scenariusza). Ale scenariuszowo jeden z lepszych komiksów Mignoli. Bardzo mi się podobał. Szczególnie pomysł z teatrzykiem SPOILER ALERT
.
.
.
i zabójstwo Szatana.

Offline Gascon200

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #58 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 22:45:29 »
Wiesz że jest funkcja ze spoilerami, nie?

Offline Gascon200

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #59 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 23:24:48 »
A co w jego poście jest spoilerem?

Jak pisze SPOILER ALERT to niech użyje kodu BBC