Autor Wątek: Hellboy  (Przeczytany 84602 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline tomekrusłan

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #330 dnia: Pn, 29 Listopad 2021, 23:45:22 »
@tomekrusłan nie czytając bbpo straci się fabułe bbpo, dla fanów samego hellboya jest ona kompletnie nieistotna. I bbpo nie ewoluuje w kontynuacje hellboya, hellboy pojawia się na chwile wyłącznie w znanym diable i cięzko nazwać go tam nawet postacią pierwszoplanową. Twój argument o czytaniu tylko pierwszego tomu to jedna z najgłupszych rzeczy jakie przeczytałem w tym roku, twoim zdaniem jak dla kogoś ważny jest klimat komiksu bardziej niż fabuła to może w ogóle powinien jeden komiks w zyciu przeczytać i potem tylko do niego wracać ? Ja wiem że fajnie jest boostowac sobie ego mając ludzi którzy szukają czegoś innego w komiksach za idiotów, ale bawiąc się takie uszczypliwości pokazujesz jedynie swój własny mentalny poziom.

Z mojej strony eot.

W tej sytuacji musisz napisać do Mike'a Mignoli i wyprowadzić go z błędu, bo tekst o ewolucji BBPO z serii pobocznej do głównej to cytat z jego posłowia do któregoś z tomów zbiorczych albo wydania zeszytowego.

Offline Piterrini

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #331 dnia: Pn, 29 Listopad 2021, 23:55:15 »
Tyle że gdyby Mignola tak nie opisywał roli pobocznych serii itp., to niejeden komplecista Hellboya odpuściłby dany spin-off czy inny komiks "niehellboyowy", a mniejsza sprzedaż to cieńszy portfel ;)

Offline tomekrusłan

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #332 dnia: Wt, 30 Listopad 2021, 00:17:14 »
Tyle że gdyby Mignola tak nie opisywał roli pobocznych serii itp., to niejeden komplecista Hellboya odpuściłby dany spin-off czy inny komiks "niehellboyowy", a mniejsza sprzedaż to cieńszy portfel ;)

Jak ktoś ma wyrobioną opinię to nawet sam twórca go nie przekona wmawiając mu że czarne jest czarne. Gdyby chodziło o chamski marketing to mielibyśmy takie teksty w każdym nawet najmniejszym spinoffie pokroju Sledgehammera czy Kościeja a tak nie jest. Zresztą czytając dodatki do wydań zbiorczych da się odczuć, że Mignola w pewnym momencie stracił serce do Hellboya i skupił się na seriach pobocznych, z których jedna wyrosła na główny tytuł. Ot cała historia

Bender

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #333 dnia: Wt, 30 Listopad 2021, 00:46:24 »
Nie jesteś obiektywny ze względu na swoją awersję do BBPO...

Najważniejsze, że Ty jesteś obiektywny ze względu na Twój entuzjastyczny stosunek do serii.  8)
Odnosząc się do reszty... owszem, można skończyć po pierwszym i wbrew pozorom świat się nie zawali.
 8)

Offline gashu

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #334 dnia: Wt, 30 Listopad 2021, 13:04:23 »
Ja swego czasu uważałem się za ogromnego fana Hellboya.
BBPO jednak odpuściłem gdzieś w połowie 2. tomu.
Sorry, ale w porównaniu z "główną" serią te historie są bardzo przeciętne.
Jeżeli, żeby zobaczyć jakieś "prawdziwe" zakończenie należy tracić czas na te wielgachne tomiszcza, to ja dziękuję. Postoję.

Offline Kielo

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #335 dnia: Wt, 30 Listopad 2021, 13:23:35 »
Mam odmienne zdanie, zawsze z przyjemnoscia czytalem BPRD, ale raczej nie bede z tego powodu czynil personalnych podjazdow i udowadnial, ze moja prawda jest mojsza. Ale to pewnie cos ze mna jest nie tak...

Online Leyek

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #336 dnia: Wt, 30 Listopad 2021, 21:54:18 »

Offline xardas

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #337 dnia: Pn, 27 Grudzień 2021, 19:12:24 »
Ktoś kojarzy czy TK wyrażał zainteresowanie dalszego wydawania rzeczy z uniwersum Hellboya po zakończeniu Abe Sapiena? Można by jeszcze wydać chociażby Witchfindera czy Lobster Johnsona na podstawie omnibusów.

Offline Jaxx

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #338 dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 13:37:25 »
Mam pytanie: czy "Trollowa wiedźma" z czwartego zbiorczego Hellboya była wcześniej wydana w jakimś osobnym zbiorze?

Offline Castiglione

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #339 dnia: Pt, 21 Styczeń 2022, 17:06:40 »
Wniosek po zaznajomieniu się z Library Edition, kilku przemyśleniach na jego temat i przeglądnięciu zagranicznych edycji - wielka szkoda, że Egmont nie poszedł w tę wersję:


Dużo lepszy podział wg mnie pod względem fabularnym. Rozkład historii w LE jest w pewnych miejscach zupełnie bez sensu i wkurzał mnie podczas lektury. Zdecydowanie wolałbym dostać takie cztery tomy głównej fabuły i osobno krótkie historie.

A przy okazji może darowaliby sobie tę beznadziejną oprawę, którą trzeba czyścić po każdym wzięciu komiksu do ręki.

Offline sad_drone

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #340 dnia: So, 22 Styczeń 2022, 09:12:18 »
To z video to nie library tylko omnibus edition, library ma podzial taki sam jak egmont w pl zrobil ;)
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Castiglione

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #341 dnia: So, 22 Styczeń 2022, 10:43:32 »
No dlatego napisałem, że Library ma podział wg mnie bez sensu i szkoda, że Egmont nie poszedł w tamtą wersję.

Offline sad_drone

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #342 dnia: So, 22 Styczeń 2022, 14:55:27 »
@Eguaroc A to przepraszam, nie umiem czytać, posypuje głowe popiołem :P
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Kielo

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #343 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 10:00:41 »
Kolejny tytul "ze swiata Hellboya":


Offline freshmaker

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #344 dnia: Nd, 12 Czerwiec 2022, 19:33:11 »