Autor Wątek: Hellboy  (Przeczytany 84497 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomekrusłan

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #315 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 21:44:45 »
Patrzę na tę długaśną ściągę i trochę mi się odechciewa :P

W sensie, ostatnio kupiłem wreszcie komplecik Hellboya 1-6 + W Piekle + Opowieści. Zrozumiem całość bez tych dodatków? Dużo stracę, olewając oficjalną chronologię i cisnąc tylko z serią główną?

Stracisz "tylko" tyle, że nie dowiesz się jak zakończyła się historia Hellboya. "Hellboy w Piekle" to tylko przystanek po drodze do wielkiego finału.

Bender

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #316 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 22:18:49 »
Pisać, że wystarczy przeczytać samego Hellboya może tylko ktoś kto nie czytał całości. Bez BBPO, zwłaszcza tomu "Znany diabeł" nie da się poznać zakończenia całej historii.

Tak kluczowego i dramatycznego, że nawet nie pamiętam jakie było.  ( ͡º ͜ʖ͡º)

Offline Czarorkuk

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #317 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 22:22:55 »
Znam osoby, które BBPO uważają za nawet lepszą serię niż Hellboy, więc to sprawa indywidualna.
Ja jestem bardziej team Hellboy, ale Plaga żab to świetny komiks.
Jestem jedną z takich osób i bardzo cenię Plagę Żab.

Offline sad_drone

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #318 dnia: Pn, 29 Listopad 2021, 20:06:19 »
Dla mnie również bbpo było lepsze niż hellboy, ale tak jak bender pisze to się sprowadza do preferencji czytelnika na czym bardziej zalezy mu w komiksie, klimacie czy pogłębionej fabule i worldbuilding. BBPO to akcyjniakowy blockbuster z toną sequeli, spin offów, wielkich wybuchów i wysokich stawek, z kolei hellboy w tym porównaniu to kameralny horror dla miłośników atmosfery grozy.

Znany diabeł jest zakończeniem bbpo, jako zakończenie samego hellboya moim zdaniem się nie sprawdza kompletnie, jak kogoś nie interesuje bbpo to moze przeczytać same tomy hellboya i będzie miał w miarę znośną konkluzję fabuły.
« Ostatnia zmiana: Pn, 29 Listopad 2021, 20:07:56 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline donT

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #319 dnia: Pn, 29 Listopad 2021, 20:46:17 »
jak kogoś nie interesuje bbpo to moze przeczytać same tomy hellboya i będzie miał w miarę znośną konkluzję fabuły.

Dokladnie.
Przeczytalem calego Hellboya (+ W Piekle i Opowiesci) i nie uwazam, zeby mi cos umknelo. Bawilem sie przednio i cala serie przeczytalem juz lacznie 3 razy.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline PabloWu

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #320 dnia: Pn, 29 Listopad 2021, 21:17:25 »
Hmm to może ja zacznę czytać po raz trzeci i tym razem coś zatrybi bo póki co w plus minus połowie odpadałem . O ile graficznie jest petarda ,tak w scenariuszu coś mi brakuje i nie umiem dokładnie tego nazwać 🤔.  Ale już sobie obiecałem ,że odkryję to po nowym roku, także do 3 razy sztuka.

Offline tomekrusłan

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #321 dnia: Pn, 29 Listopad 2021, 21:30:35 »
Tak kluczowego i dramatycznego, że nawet nie pamiętam jakie było.  ( ͡º ͜ʖ͡º)

To by tłumaczyło krytykę BBPO. Jak się nie pamięta co się czyta to łatwo się pogubić. W sumie to wystarczy przeczytać pierwszy tom HB i nie zaśmiecać sobie głowy fabułą, bo klimat się załapie.

Offline sad_drone

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #322 dnia: Pn, 29 Listopad 2021, 21:41:02 »
@tomekrusłan no całe szczęscie że mamy ciebie który wszystko rozumie i pamieta, i jest w stanie wygłosić jedyną obiektywną prawdę co się powinno czytać ;)
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline tomekrusłan

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #323 dnia: Pn, 29 Listopad 2021, 21:46:33 »
Dla mnie również bbpo było lepsze niż hellboy, ale tak jak bender pisze to się sprowadza do preferencji czytelnika na czym bardziej zalezy mu w komiksie, klimacie czy pogłębionej fabule i worldbuilding. BBPO to akcyjniakowy blockbuster z toną sequeli, spin offów, wielkich wybuchów i wysokich stawek, z kolei hellboy w tym porównaniu to kameralny horror dla miłośników atmosfery grozy.

Znany diabeł jest zakończeniem bbpo, jako zakończenie samego hellboya moim zdaniem się nie sprawdza kompletnie, jak kogoś nie interesuje bbpo to moze przeczytać same tomy hellboya i będzie miał w miarę znośną konkluzję fabuły.

Niby tak, ale to jakby skończyć oglądanie Ojca Chrzestnego w momencie wyjazdu Michaela na Sycylię. To też dość znośna konkluzja jego historii.

Offline tomekrusłan

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #324 dnia: Pn, 29 Listopad 2021, 21:54:25 »
@tomekrusłan no całe szczęscie że mamy ciebie który wszystko rozumie i pamieta, i jest w stanie wygłosić jedyną obiektywną prawdę co się powinno czytać ;)

Stwierdzenie, że do poznania całej historii potrzebne jest przeczytanie jej w całości uważam za dość obiektywne. Kolega nie pytał o klimat i inne subiektywne odczucia tylko o to czy ogarnie historię trzymając się tylko głównej serii i dostał w odpowiedzi nieprawdziwe informacje.

Offline sad_drone

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #325 dnia: Pn, 29 Listopad 2021, 22:27:15 »
@tomekrusłan Ale przepraszam bardzo skąd założenie że bender nie przeczytał całości ? Jakbyś był dłużej na tym forum to byś wiedział że bender czyta całe mignolaverse w oryginale, tylko po prostu duża część jemu sie nie podoba. Uroiłeś sobie że jak się nie zgadza z twoją opinią to na pewno nie przeczytał, a potem jeszcze dodałes wycieczki personalne że jak nie pamięta i mu się nie podobało to na pewno przerosła go lektura. Ja tez słabo pamietam komiksy które mi się nie podobały i czytałem je x lat temu, to dosłownie niczego nie dowodzi.

No więc wyobraź sobie że ja czytałem wszystko co w pl wyszło i nie zgadzam się z twoją opinią że każdy musi przeczytać i hellboya i bbpo. To są bardzo różne serie i co już sie wielokrotnie przewijało na tym forum i w innych miejscach często jest tak że kto jest wielkim fanem hellboya nie będzie zadowolony z bbpo.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline tomekrusłan

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #326 dnia: Pn, 29 Listopad 2021, 23:07:29 »
@tomekrusłan Ale przepraszam bardzo skąd założenie że bender nie przeczytał całości ? Jakbyś był dłużej na tym forum to byś wiedział że bender czyta całe mignolaverse w oryginale, tylko po prostu duża część jemu sie nie podoba. Uroiłeś sobie że jak się nie zgadza z twoją opinią to na pewno nie przeczytał, a potem jeszcze dodałes wycieczki personalne że jak nie pamięta i mu się nie podobało to na pewno przerosła go lektura. Ja tez słabo pamietam komiksy które mi się nie podobały i czytałem je x lat temu, to dosłownie niczego nie dowodzi.

No więc wyobraź sobie że ja czytałem wszystko co w pl wyszło i nie zgadzam się z twoją opinią że każdy musi przeczytać i hellboya i bbpo. To są bardzo różne serie i co już sie wielokrotnie przewijało na tym forum i w innych miejscach często jest tak że kto jest wielkim fanem hellboya nie będzie zadowolony z bbpo.

Padło pytanie - czy stracę dużo czytając tylko główną serię. Tutaj wjeżdżają eksperci od klimatu i piszą, że nie, co jest nieprawdą. Nie czytając BBPO straci się więcej niż połowę fabuły. Niezależnie od poziomu tej serii w pewnym momencie ze spinoffu ewoluuje ona do głównej kontynuacji hellboya. Jak już napisałem, fanom klimatu wystarczy pierwszy tom HB bo potem to już tylko powtórka z rozrywki i po co sobie głowę zawracać historią. Jak kogoś ciekawi fabuła i chciałby się dowiedzieć co dalej to BBPO jest obowiązkowe i nie zmienią tego nawet opinie ludzi, którzy czytali całość w oryginale ( jak na przykład ja) czy w swahili.

Bender

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #327 dnia: Pn, 29 Listopad 2021, 23:18:43 »
Niby tak, ale to jakby skończyć oglądanie Ojca Chrzestnego w momencie wyjazdu Michaela na Sycylię. To też dość znośna konkluzja jego historii.

Nie to nie tak jakby skończyć Ojca Chrzestego w tym moemncie. BPRD to jest zupełnie inny komiks i w dodatku spinoff.
Kolega nie zapytał o fabułę tylko czy "zrozumie całość". Może brać pod uwagę opinię lub nie.

Personalnych podjazdów nawet nie komentuje bo żal czasu i energii.
« Ostatnia zmiana: Pn, 29 Listopad 2021, 23:20:52 wysłana przez Bender »

Offline sad_drone

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #328 dnia: Pn, 29 Listopad 2021, 23:19:55 »
@tomekrusłan nie czytając bbpo straci się fabułe bbpo, dla fanów samego hellboya jest ona kompletnie nieistotna. I bbpo nie ewoluuje w kontynuacje hellboya, hellboy pojawia się na chwile wyłącznie w znanym diable i cięzko nazwać go tam nawet postacią pierwszoplanową. Twój argument o czytaniu tylko pierwszego tomu to jedna z najgłupszych rzeczy jakie przeczytałem w tym roku, twoim zdaniem jak dla kogoś ważny jest klimat komiksu bardziej niż fabuła to może w ogóle powinien jeden komiks w zyciu przeczytać i potem tylko do niego wracać ? Ja wiem że fajnie jest boostowac sobie ego mając ludzi którzy szukają czegoś innego w komiksach za idiotów, ale bawiąc się takie uszczypliwości pokazujesz jedynie swój własny mentalny poziom.

Z mojej strony eot.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline tomekrusłan

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #329 dnia: Pn, 29 Listopad 2021, 23:40:17 »
Nie to nie tak jakby skończyć Ojca Chrzestego w tym moemncie. BPRD to jest zupełnie inny komiks i w dodatku spinoff.
Kolega nie zapytał o fabułę tylko czy "zrozumie całość". Może brać pod uwagę opinię lub nie.

Personalnych podjazdów nawet nie komentuje bo żal czasu i energii.

Nie jesteś obiektywny ze względu na swoją awersję do BBPO i przez to wprowadzasz ludzi w błąd. Stosując twoją logikę można skończyć już na pierwszym tomie bo to w sumie wszystko zamknięte historie z zarysem jakiejś większej fabuły w tle. BBPO to zupełnie inny komiks i z tym się zgadzam. Tylko, że ten zupełnie inny komiks przedstawia dalsze losy całej gamy postaci wprowadzonych przez mignolę w głównej serii, w tym ich starcia z głównymi antagonistami aż do finału całej historii. Można udawać że hellboy w piekle to jakieś zakończenie i biuro było tylko tłem ale sam autor miał na ten temat inne zdanie.