Autor Wątek: Hellboy  (Przeczytany 84514 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #300 dnia: Pn, 13 Wrzesień 2021, 18:36:24 »
Yes!

sum41

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #301 dnia: Pn, 13 Wrzesień 2021, 22:05:31 »
Druga okladka ciekawa i zachecajaca.

Offline michał81

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #302 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 19:20:43 »
W pierwszym tomie Hellboy i BBPO, Egmont na końcu tomu zaprezentował chronologię Mignolawersum potwierdzając dwa kolejne tomy Abe'a.
Spoiler: PokażUkryj





Offline kv

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #303 dnia: Śr, 24 Listopad 2021, 19:26:48 »
Abe Sapien Mroczne i straszliwe tom 2 jest już nawet zapowiedziany na styczeń 2022.


Offline Arthaniel

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #305 dnia: So, 27 Listopad 2021, 03:17:47 »
Patrzę na tę długaśną ściągę i trochę mi się odechciewa :P

W sensie, ostatnio kupiłem wreszcie komplecik Hellboya 1-6 + W Piekle + Opowieści. Zrozumiem całość bez tych dodatków? Dużo stracę, olewając oficjalną chronologię i cisnąc tylko z serią główną?

Offline michał81

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #306 dnia: So, 27 Listopad 2021, 06:15:17 »
Dużo stracę, olewając oficjalną chronologię i cisnąc tylko z serią główną?
Tak, ale......

W sensie, ostatnio kupiłem wreszcie komplecik Hellboya 1-6 + W Piekle + Opowieści. Zrozumiem całość bez tych dodatków?
..... to powinno ci wystarczyć i tak wszystko zrozumiesz.

Offline perek82

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #307 dnia: So, 27 Listopad 2021, 06:49:33 »
Ja sobie jeszcze dokupiłem BBPO 1948-52 i kolejny tom o młodym hellboyu. Ten pierwszy dodaje sporo do historii postaci ale nie powiem że jest niezbędny.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Bender

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #308 dnia: So, 27 Listopad 2021, 14:15:50 »
W sensie, ostatnio kupiłem wreszcie komplecik Hellboya 1-6 + W Piekle + Opowieści. Zrozumiem całość bez tych dodatków? Dużo stracę, olewając oficjalną chronologię i cisnąc tylko z serią główną?

Moim zdaniem nie. Przez duszę komplecisty się zgalopowałem we wszystko z tego universum, ale w sumie żałuję teraz. Hallboy całkowicie by mi wystarczył. BBPO w sumie wcale nie musisz znać, urok Hellboya polega na nastroju i fabułę jest w sumie pretekstowa. BBPO to setki informacji dp przyswojenia zwłaszcza w dalszych seriach, które są czystą fabułą i niczym więcej. Jest zdecydowanie gorsze niż HB. Nie wspominajac już o ABE SAPIEN i seriach wiązanych Hellboy i BBPO 195X, które są po prostu słabe.  Możesz śmiało zostać przy samym Hellboyu bo to jest śmietanka. Ewentualnie wzbogacić kilkoma one shotami, które bywaja bardzo dobre ale można je policzyc na palcach jednej ręki. Z pobocznych serii, które dorównują Hellboyowi polecałbym gównie Koshchei The Deathless.

Offline Liarus

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #309 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 10:59:51 »
Trochę to smutne co piszesz. Teraz też zacząłem przygodę z hellobyem od głównej serii i bardzo mi się podoba. Trochę miałem nadzieję, że wejdę w bbpo i sapiensa bo idea i funkcjonowanie bbpo nawet fajne się wydawało. Chyba kupię pierwszy tom plagi żab i zobaczę czy dalej w to będę brnął zamiast kupować od razu całość

Offline asx76

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #310 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 11:05:31 »
Bierz Pan te ropuszki w całości, a co dalej, będziemy martwić się później ;)

Offline Death

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #311 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 11:44:29 »
Znam osoby, które BBPO uważają za nawet lepszą serię niż Hellboy, więc to sprawa indywidualna.
Ja jestem bardziej team Hellboy, ale Plaga żab to świetny komiks.
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline Amer

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #312 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 12:30:08 »
Bender ciśnie po BBPO prz każdej okazji, ja już się przyzwyczaiłem ;)

Uwielbiam Hellboya i uwielbiam BBPO (za wyjątkiem 3/5 pierwszego tomu Plagi żab). Niech będzie, że Hellboy to "klimat", a BBPO - "fabuła". Po prostu za różne elementy można lubić te dwie serie. Stawiam je na równi.
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.

Bender

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #313 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 13:44:41 »
Ojtam zaraz cisnę.  ;D Sam z przyjemnością przeczytałem przynajmniej Plagę żab. Uczulenia zaczałem dostawać później, bo mam wrażenie że to juz festiwal odcinania kuponów. Ale moj znajomek, któremu odpaliłem tpb jest zachwycony, bo lubi taką fabułę. I szanuję.
Natomiast pytanie brzmiało czy można przeczytać samego Hellboya bez wielkiej straty. Moim zdaniem można.

Offline tomekrusłan

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #314 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 21:39:49 »
Pisać, że wystarczy przeczytać samego Hellboya może tylko ktoś kto nie czytał całości. Bez BBPO, zwłaszcza tomu "Znany diabeł" nie da się poznać zakończenia całej historii.