Autor Wątek: Hellboy  (Przeczytany 80891 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #30 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 13:03:57 »
To jak słowiańskie klimaty i leszy się podobał to Kościsko i Łaume :) trochę lżejsze, ale wg mnie super trzymają klimat.

Offline Damballa

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #31 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 22:04:36 »
Polecam także dwa tomy Head Lopper od NSC.

Offline LordDisneyland

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #32 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 01:22:14 »
Bardzo przypomina mi Hellboya "Batman : The Doom That Came to Gotham", ale to oczywista oczywistość. Zresztą historii z Batmana uzbierałoby się chyba całkiem sporo ;)

Dodałbym "The Lovecraft Anthology", oba tomy. Wydawca-SelfMadeHero. 

Wyszedł u nas świetny, acz chyba niezbyt znany komiks "Niczego nie dotykać" Simsolo i Beziana, baaaardzo polecam.

Rzecz jasna nie można też zapominać o tytułach rodzimych, a odrobinę :D :D :D  Hellboyem inspirowanych: "Josephine" i "Toshiro"...

A nieco zbaczając w stronę mangi, poleciłbym Junjiego Ito, zwłaszcza "Spiralę", w mniejszym stopniu "Gyo".

No i zawsze też można wrócić do lektury prozy Lovecrafta ;)
,, - Eeeeech.''

Offline eyesore

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #33 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 15:45:00 »
Mam komplet HB w miękkiej oprawie, też kupiałem BBPO w miękkej (te kilka tomów które wyszły lata temu). Nie byłem jakimś strasznym fanem ale podobało mi się. Solidna lektura i z bardzo dobrymi rysunkami. Po latach E. wrzuca zbiorcze wydania najpierw HB potem BBPO. Myślę sobie, "Ok, Hellboya mam na półce więc tylko BBPO kupię, bo tylko chyba 3 tomiki wyszły". I wpadłem jak śliwka w kompot. Po prostu uwielbiam świat wykreowany przez Migole. Naziole, demony, legendy i mity. Do tego ekipa bohaterów który kazdy jest jak by z innej bajki, poprowadzona tak ze ma się wrażenie jak by sie czytało przygody o nich od jakis 100-200 zeszytów a nie kilkudziesieciu. Po ostatnim dostępnym tomie stwierdziłem "kupię nowe wydanie HB, co mi tam, najwyżej na 1 tomie skończę". Faktycznie jest to trochę ramotka i czuć że powstało to  25 lat ale życzę każdemu komiksowi w sensie fabularno/rysunkowym żeby w taki sposób sie zestarzał. I te moje zdumienie w czasie czytania, "aaa, o to chodzi"  ;D  i różne watki sie ze sobą łaczą.
« Ostatnia zmiana: Śr, 20 Luty 2019, 11:03:28 wysłana przez eyesore »

Offline eridraven

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #34 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 16:19:28 »
Rzadko kiedy takie ramotki jak Hellboy i starsze czyta się tak DOBRZE. Znakomicie napisane w ponadczasowym stylu. Oby za 25 kolejnych lat czytało się tak samo naszym dzieciom ;)
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Przemek

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #35 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 10:47:08 »
Panowie chcę wejść w to uniwesum. Czy kupienie i czytanie równocześnie pierwszego zbiorczego tomu od Egmontu Hellboy'a a następnie BBPO 1946-1948 ma sens? W takim sensie czy jedno nie będzie spoilerowac mi drugiego czy coś;)

Offline Alfman

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #36 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 10:55:34 »
Panowie chcę wejść w to uniwesum. Czy kupienie i czytanie równocześnie pierwszego zbiorczego tomu od Egmontu Hellboy'a a następnie BBPO 1946-1948 ma sens? W takim sensie czy jedno nie będzie spoilerowac mi drugiego czy coś;)


Tu masz kolejność czytania
http://www.multiversitycomics.com/annotations/hellboy-reading-order-2018/


Ze starego forum.

Offline Przemek

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #37 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 11:11:50 »
Super. Bardzo dziękuję.

Bender

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #38 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 22:05:07 »

Po kwietniu i finale BPRD coś pustawo było w slocie, a tymczasem:




Ale to i tak wygląda na one-shot, a co później??

Offline Megatron

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #39 dnia: Śr, 06 Marzec 2019, 17:32:34 »
Czy tom szósty jest taki sam jak oryginalne wydanie library? W spisie treści jest więcej opowiadań względem tego co widzę na wiki Helboya. To dodane od Egmontu, czy może wiki podaje tylko najważniejsze pozycje.

Offline Amer

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #40 dnia: Śr, 06 Marzec 2019, 18:46:57 »
Format jest pomniejszony, zawartość jest ta sama. Spis treści polskiego wydania zawiera osiem opowiadań, dokładnie tak samo jak Hellboy Wiki: https://hellboy.fandom.com/wiki/Trade_Paperback_Collections#Hellboy11 (pozycje 11. i 12.).
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.

Offline Przemek

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #41 dnia: Śr, 06 Marzec 2019, 18:55:50 »
Przeczytałem pierwszy tom zbiorczy i jestem zachwycony. Cholernie dobrze się to czyta. Zabieram się za tom drugi z krótkimi opowiadaniami, ale jestem już prawie pewien, że wejdę w tą serię na całego.

ramirez82

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #42 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 09:39:11 »

Offline Takesh

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #43 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 11:19:06 »
Jako że już trochę wznowień wyszło mam pytanie: czy te nowe mają jakieś historie, które nie były w pierwszym wydaniu? I czy jest więcej dodatków? Dzięki 😀

Offline kas1

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #44 dnia: Pt, 22 Marzec 2019, 15:08:38 »
Mam pytanie. Zabieram się po raz drugi za BBPO, tym razem naszego wydania. Z tego co pamiętam sprzed kilku lat "Plaga Żab" kończy się cliffhangerem i lepiej poczekać na "Piekło na Ziemi". Dobrze zapamiętałem czy jestem w błędzie?