Autor Wątek: Hellboy  (Przeczytany 82828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #270 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 11:55:38 »
Nie ma. To niekanoniczne rzeczy.

Offline Alfman

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #271 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 11:58:30 »
Czy jeśli mam najnowsze, ośmiotomowe wydanie Hellboya z Egmontu, to do kompletu potrzebuję jeszcze jakiegokolwiek wydanego wcześniej w Polsce komiksu?

Hellboy - Opowieści niesamowite (Obrazy grozy)?

Hellboy - Animated: Czarne zaślubiny i inne opowieści?

Czy wszystko to jest w tym nowym wydaniu?

Nie wiem czy potrzebujesz, ale te dwie pozycje to zupełnie inna para kaloszy  ;)

Offline nori

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #272 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 13:31:54 »
Czy jeśli mam najnowsze, ośmiotomowe wydanie Hellboya z Egmontu, to do kompletu potrzebuję jeszcze (...)
Czy wszystko to jest w tym nowym wydaniu?

Nie ma, są to niejako dodatkowe historie, ale warto mieć, jak lubisz Hellboya. Ja wymieniłem stare wydanie na nowe, i te dwa tomiki sobie zostawiłem.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Online stachel

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #273 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 13:43:13 »
Te dwa tomy pokrywają wszystko co wyszło w PL jeśli ktoś zebrał wszystkie nowe wydania?

Online michał81

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #274 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 13:55:03 »
Czy jeśli mam najnowsze, ośmiotomowe wydanie Hellboya z Egmontu, to do kompletu potrzebuję jeszcze jakiegokolwiek wydanego wcześniej w Polsce komiksu?

Hellboy - Opowieści niesamowite (Obrazy grozy)?

Hellboy - Animated: Czarne zaślubiny i inne opowieści?
Poza tymi dwoma to jeszcze The Goon Kolekcja tom 1.

Offline rzodkiew

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #275 dnia: Cz, 10 Czerwiec 2021, 09:15:48 »
ostatnio w ramach powtórki przeczytałem sobie moje zbiorcze Hellboye (1-6) i takie pytanie mam do tych którzy czytali BBPO i może pierwszy tom Abe Sapien: jak to wytrzymuje porównanie z Hellboyem?

Offline Murazor

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #276 dnia: Cz, 10 Czerwiec 2021, 09:26:20 »
Plaga Żab klasa niżej, ale ciągle dobre. Reszta BBPO i Abe średniaki, ale całkiem przyjemne. Plaga to taki wstęp do dalszych wydarzeń z najsłynniejszymi bohaterami w rolach głównych - Kate, Johann, Elizabeth, Abe. W dalszych tomach BBPO skład się zmienia (nie cały) i tutaj często są narzekania, że nie ma już tak charakterystycznych postaci i między innymi przez to jest nudniej. Jeżeli spodoba Ci się świat (albo jego koniec) przedstawiony w Pladze to można próbować dalej.

Trylogie z datami można czytać osobno.

O Abe pisałem, w którymś wątku więcej.

Offline eyesore

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #277 dnia: Cz, 10 Czerwiec 2021, 09:32:00 »
ostatnio w ramach powtórki przeczytałem sobie moje zbiorcze Hellboye (1-6) i takie pytanie mam do tych którzy czytali BBPO i może pierwszy tom Abe Sapien: jak to wytrzymuje porównanie z Hellboyem?
BBPO jest świetne jak dla mnie, cały czas trzyma bardzo dobry poziom lub przynajmniej przyzwoity. Dla mnie świetne uzupełnienie Hellboya.
Abe jest dość dziwny, chaotyczny. Momentami zastanawiałem się czy to są jakieś błędy w tłumaczeniu czy to postać kobieca wprowadza taki rozgardiasz bo nie kumałem co się dzieje  ;) i też cała historia jest mniej wciągająca niż Hellboy czy BBPO. Na pewno będę kupował dalej Aba bo mimo wszystko i tak to jest kawał porządnej historii w porównaniu z całym SH czy podobnymi tematami.

Bender

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #278 dnia: Cz, 10 Czerwiec 2021, 09:38:04 »
Hellboy: 8-10
BPRD: 5, w porywach 7
Abe Sapien: 2, w porywach 4

Offline Kalander

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #279 dnia: Pn, 14 Czerwiec 2021, 15:46:33 »
Dla mnie pierwszy tom Abe'a to najlepsze, co czytałem z tego uniwersum od Hellboya w piekle. Smętne, powolne postapostapo, bliżej przyglądamy się zwykłym ludziom i temu, jak reagują na koniec świata, a i sam Ave, który niby szuka, ale boi się tego co znajdzie jest dla mnie bardzo przekonujący.

Bender

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #280 dnia: Pt, 18 Czerwiec 2021, 19:35:05 »
Lobster Johnson omni HC w końcu zapowiedziach


Online Castiglione

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #281 dnia: Cz, 08 Lipiec 2021, 01:48:37 »


Zbiorek "Opowieści niesamowitych" już od dłuższego czas leżał mi na półce i cierpliwie czekał na swoją kolej, a ja ciągle nie miałem ochoty zabierać się za lekturę. Głownie z takiego powodu, że podczas zaznajamiania się z przygodami Hellboya w wersji Library Edition, odczułem w pewnym momencie przesyt krótkich form i tylko czekałem aż pojawi się w końcu jakaś dłuższa historia, która popchnie fabułę całej serii do przodu (co dostałem wraz z dotarciem do "Zewu ciemności" i "Dzikiego gonu"). Kiedy więc już ta niechęć minęła, wziąłem na warsztat również ten dodatkowy album, którego lektura na przekór moim oczekiwaniom okazała się bardzo przyjemna.

Tom zbiera całą masę krótkich komiksów spod ręki różnorakich autorów, których jedynym wspólnym mianownikiem jest obracanie się wokół świata wykreowanego przez Mignolę. Przekrój twórców i stylów jest bardzo duży, co za tym idzie całość charakteryzuje spora różnorodność, zarówno w warstwie rysunków, jak i scenariusza. Zdaje się, że poszczególni autorzy otrzymali też sporą swobodę co do kształtu swojej historii, bo czuć tutaj dużą dowolność. Część opowiadań jest więc bardzo luźna, stawia na zgrywę i zabawę formą, przedstawiając bohaterów Mignoli w bardzo kreskówkowej wersji, podczas gdy inne historie spokojnie mogłyby znaleźć się w głównych albumach cyklu. Ta różnorodność jest siłą napędową całej antologii, dzięki której historie nie nudzą i każda prezentuje sobą trochę inne podejście do tematu, stawia na inne akcenty i pokazuje ten świat od nieco innej strony.

Siłą rzeczy nie jest to oczywiście żaden kanon, nic ważnego z punktu widzenia reszty serii ani żadna pozycja obowiązkowa, ale jako dodatkowy tom tytuł sprawdza się dobrze i zapewnia po prostu porcję przyjemnej lektury. Czyta się to bardzo luźno i ma się wrażenie, że autorom musiało towarzyszyć dużo zabawy podczas tworzenia tych historii, co udziela się też czytelnikowi. Album wypada fajnie, chociaż odniosłem wrażenie, że to rzecz stricte dla osób zaznajomionych z podstawową serią - do przeczytania w przerwie pomiędzy tomami sygnowanymi przez Mignolę. Sam w sobie raczej nie jest reprezentatywny dla reszty serii i gdybym zaczął przygodę z Hellboyem od niego, raczej nie wyrobiłbym sobie trafnego spojrzenia na ogół cyklu.

No i samo nawiązanie w tytule do magazynu "Weird Tales" co prawda bardzo fajne (podkreślane zresztą przez twórców z niemałą dumą), aczkolwiek w samych komiksach nie doszukałem się jakichś większych odniesień do estetyki opowiadań Lovecrafta czy innych twórców z tamtego okresu, co aczkolwiek nie świadczy dla mnie o żadnej wadzie antologii.

Offline freshmaker

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #282 dnia: Cz, 29 Lipiec 2021, 09:40:06 »
nie pamietam czy już o to pytałem - w pierwszych wydaniach hellboya z egmontu na końcu komiksów były pin-upy. czy orientujecie się w jakich innych wydaniach można je znaleść? w LE i omnibusach nie ma.

Offline Lafar

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #283 dnia: Cz, 29 Lipiec 2021, 10:03:07 »
Nie mam akurat polskiej edycji ale jakby ktoś wrzucił zdjęcia to mogę sprawdzić czy są w Art of Hellboy albo First 20 Years

Offline freshmaker

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #284 dnia: Cz, 29 Lipiec 2021, 10:33:09 »
akurat nie mam pod ręka ale były tam np hellboy i goryl biza czy wielki demon i mały hellboy u góry arta adamsa.