Autor Wątek: Hellboy  (Przeczytany 84229 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline nori

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #180 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 17:13:53 »
Sprawdziłem, w pierwszym tomie Plagi żab (nowe wydanie) jest cała zawrotność tomów Nawiedzona ziemia
i  Dusza Wenecji i inne opowieści z pierwszego wydania. Historia z Homarem też oczywiście, nawet dodatek/wstęp do Nawiedzonej Ziemi.

8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline michał81

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #181 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 23:41:12 »
ramirez82 natchnął mnie, aby dziś poszukać, co tam jeszcze zostało do wydania z Mignolaverse bazując na tej grafice

która nie jest kompletna bo zbiera tylko rzeczy do 2019, zatem brak publikacji 2019-2020, można kilka rzeczy przewidzieć, jeśli Egmont będzie kontynuował wydawanie komiksów z tego uniwersum.

BBPO - czekaja nas przynajmniej jeszcze dwa tomy BBPO po zakończeniu serii B.B.P.O. - Piekło na Ziemi, czyli BBPO: The Devil You Know oraz pewnie jakiś zbiorczy zbierający BBPO: Being Human i BBPO:B.P.R.D.: Vampire (ale tu podobno Mignola dał wolną rękę Gabrielowi Bá i Fábio Moonowi na kontynuację, która chyba stanęła w miejscu, pierwsza historia 2013, dodatkowa dopiero w 2018). Tak czy inaczej obstawiam, że dostaniemy coś w tym stylu.

Pytanie jest następujące: czy powyższe dwa tomy nie zepchną trzech tomów Abe Sapiena (bo zakładam, że będą bazowały na omnibusach) w kolejce wydawniczej. Cały czas wspomina się o tej serii, ale jakoś nie może ona do nas zawitać.

Kolejna seria, która zdecydowanie ma szansę na publikację to Hellboy i BBPO. I tu obstawiam dwa tomy jeśli zachowanie zostanie zbieranie 3 tpb w jeden tom. Będzie zatem zbiorczy  Hellboy i BBPO: 1952+1953+1954 oraz Hellboy i BBPO: 1955+1956+Beast of Vargu+pozostałe nie zebrane one-shoty.

I zostaje jeszcze jeden tom Hellboy Opowieści II (roboczo niech będzie na razie w ten sposób nazwany). Ale co by ten zbiór miałby zawierać? Do wydania są następujące hisotrię:
historię z Hellboy Winter Special 2016-2019 (nie wszystkie, tylko te które do tej pory nie znalazły się w zbiorczych)
Fearless Dawn Meets Hellboy
Baba Yaga's Feast*
How Koshchei Became Deathless*
Koshchei the Deathless**
The Visitor: How & Why He Stayed**
i pewnie coś co przeoczyłem i nie dodałem

*te dwie historię są zebrane oryginalnie w zbiorczym omnibusie "Hellboy Opowieści Niesamowite", ale że Egmont wydając ten zbiór lata temu bazował na dwóch tpb nie zwierających ich u nas ich nie ma, wątpię też aby Egmont dla tych kilku stron (naprawdę to jest zaledwie około 10 storn) wydawał nowy zbiorczy (ludzie by go chyba zjedli).
** te historie skupiają się na bohaterach pobocznych z Hellboya, a on sam pojawia się w tle, raz częściej raz mniej, polecam szczególnie sprawdzić The Visitor jest świetny

I to by było tyle jeśli chodzi o główne serie. Pytanie Czy Egmont zdecydowałby się na publikację mniej znanych skoro taki Abe Sapiena nie może się przebić, takich jak

Frankenstein - na obecną chwilę możliwy jeden zbiorczy z seriami Frankenstein Underground + Frankenstein Undone

Witchfinder - dwa tomy bazujące na omnibusach pierwszy: In the Service of Angels, Lost and Gone Forever, The Mysteries of Unland i drugi (jeszcze nie wydany):City of the Dead, The Gates of Heaven, The Reign of Darkness

Sledgehammer - gdybym miał obstawiać co by się znalazło w zbiorczym to zdecydowanie Sledgehammer '44 + Rise of the Black Flame (dwie serię powiązane ze sobą)

Lobster Johnson - najlepiej jak w przypadku Witchfinder, czyli po 3 zbiorcze na tom, ale na obecną chwilę poza zwykłymi tpb nie innych wydań, w takim wypadku wychodzą dwa tomy: pierwszy Iron Prometheus, Burning Hand, Satan Smells A Rat i drugi: Get The Lobster, Pirate's Ghost and Metal Monsters of Midtown, A Chain Forged in Life

Na koniec zostają jeszcze dwie serię Rasputin: The Voice of the Dragon oraz Crimson Lotus. Może jako jeden zbiorczy? Wtedy cały ten tom mógłby działać na podobnej zasadzie jak BBPO 1946-1947-1948, będąc prequlem (ze względu na umiejscowienie w czasie) i rozwinięciem świata, bo opowiadałby o jednych z głównych wrogów Hellboya oraz Lobster Johnsona.

Szybko kalkulując Egmont ma jeszcze ~15 tomów ze świata Mignolaverse do publikacji. Dużo? Mało? Pytanie, czy będzie chciał kontynuować po zakończeniu BBPO.

(To jest tylko kalkulacja, nie należy brać za pewnik, że będzie możliwość publikacji w przedstawiony powyżej sposób).
« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Sierpień 2020, 23:46:26 wysłana przez michał81 »

Offline maxim1987

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #182 dnia: Cz, 13 Sierpień 2020, 09:16:57 »
Obstawiam, że teraz Egmont zacznie wydawać Hellboy i BBPO. A decyzje co do pozostałych serii pobocznych podejmą na podstawie analizy dotychczasowej sprzedaży.

Offline asx76

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #183 dnia: Cz, 13 Sierpień 2020, 10:22:27 »
Niechaj Egmont daje to wszystko, a my będziemy brać! W takich wydaniach grzech nie wziąć! ;)

Bender

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #184 dnia: Cz, 13 Sierpień 2020, 10:34:38 »
Sporo z pobocznych to szmelc. Nie jestem pewien, czy jest sens to wydawać w takiej formie. Powoli sam dojrzewam nawet do decyzji czy nie olać całego Mignolaverse poza główna serią i kilkoma one shotami. Wśród pobocznych są perełki jak Kościej, ale to można policzyć na palcach jednej ręki. Z perspektywy czasu nawet całe BPRD wydaje mi się słabe, a zwłaszcza końcówka. Abe w całości to nudy. A juz Hellboy & The Bprd to już bezwstydne odcinanie kuponów.  Niektóre Witchfindery i Lobstery są naprawde fajne. Choć ostatnie zeszyty WF też mnie nudzą.

ramirez82

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #185 dnia: Cz, 13 Sierpień 2020, 10:39:43 »
Ja myślę, że jednak najpierw dostaniemy Abe Sapiena, TK już nie raz o nim wspominał, nawet podając kolor oprawy w jakiej by go widział. A dotąd nie ruszyli z nim, bo wciąż wydawali dwie serie.

@Bender, ale skoro jak mówił TK, BBPO cieszy się zainteresowaniem, to na pewno będą dalej wydawać. Nie wiem czy nie przesadzasz z tym szmelcem - sam mam 4 zaległe tomy BBPO, ale to co dotąd czytałem, było świetne. Ale wiadomo, uniwersum tak się rozrosło że niemożliwe, by wszystko było dobre - tak jak w każdej innej takiej marce, czy to jest Star Wars, czy inny Marvel/DC.

Bender

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #186 dnia: Cz, 13 Sierpień 2020, 12:48:49 »
Nie miałem na myśli akurat BPRD, choć końcówka nie powala. To akurat na pewno wydadzą do końca bo zostały im raptem 2 tomy (włącznie z The Devil You Know) do kompletu. 

Niemniej ostatnio popatrzyłem na półki i postanowiłem, że czas na wielkie wietrzenie. Czas na szczera odpowiedź czego nie będę czytał / oglądał i to pójdzie pod młotek. I BPRD raczej na pewno zasili szeregi odrzuconych.

ramirez82

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #187 dnia: Cz, 13 Sierpień 2020, 12:58:21 »
Dalej wydawać, w sensie po BBPO, kontynuować Mignolaverse :)

Offline Palyszkiewicz

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #188 dnia: Cz, 13 Sierpień 2020, 14:51:25 »
Ja bym chętnie przytulił Witchfindery, Aba też wezmę. BBPO może i obniżyło loty w serii Piekło na Ziemi ale to i tak jest o niebo lepsze od tego co teraz wychodzi od Marvela, o DC nawet nie wspomnę (wyłączając klasyki oczywiście).

Offline Castiglione

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #189 dnia: Cz, 13 Sierpień 2020, 15:28:42 »
Na pewno będą iść dalej, TK sam mówił, że osobiście chciałby wydać całość Mignolaverse w formacie Library Edition.

Online misiokles

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #190 dnia: Cz, 13 Sierpień 2020, 15:34:26 »
Nie w formacie Library Edition a w szacie graficznej Library Edition 😉

Offline Castiglione

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #191 dnia: Cz, 13 Sierpień 2020, 18:24:43 »
W formacie polskiego Library Edition :)

Bender

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #192 dnia: Cz, 13 Sierpień 2020, 18:58:46 »
Koshchei the Deathless**
The Visitor: How & Why He Stayed**

Raczej nie weszłyby do zbiorczego, bo to pełnoprawne miniserie podobnie jak Sledgehammer 44.

Natomiast plany wydawnicze świata HB stanęły. Właściwie nie  wiem czy się smucić czy cieszyć.
« Ostatnia zmiana: Cz, 13 Sierpień 2020, 19:00:17 wysłana przez Bender »

Offline michał81

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #193 dnia: Cz, 13 Sierpień 2020, 19:13:34 »
Raczej nie weszłyby do zbiorczego, bo to pełnoprawne miniserie podobnie jak Sledgehammer 44.
Ja wiem, że to są oddzielne mini serie. Tylko, że Egmont nie wydaje obecnie tak "cienkich" zbiorczych ze świata Hellboya.
Odnośnie The Visitor: How & Why He Stayed to tam jest dość sporo Hellboya, co prawda jako drugoplanowego bohatera, bo głównym bohaterem jest
Spoiler: PokażUkryj
obcy, który monitoruje go od początku jego przybycia na ziemię.
Więc czemu nie mogło by się to pojawić w zbiorczym poświęconym Hellboyowi? Większa taka szansa niż na oddzielne wydanie.
Nie jest to pewne, ale Egmont szykuje najprawdopodobniej jakiś jeszcze jeden zbiorczy tom Hellboya. Padał taka sugestia w dyskusji na grupie facebookowej odnośnie brakujących Baba Yaga's Feast i How Koshchei Became Deathless z osobą współpracującą z Egmontem. Powtórzę: sugestia, nie potwierdzenie. Przy czym kilka razy już ta osoba coś sugerował, co później ostatecznie okazywało się prawdą, więc nie widzę podstaw, aby totalnie w to nie wierzyć. Stąd też wrzucenie w moim przypadku na tą listę Koshchei the Deathless, którego ciężko dopasować, gdzie indziej, przy czym znowu pojawia się tam Hellboy. To co powyżej napisałem tylko "gdybanie" i lista tego co zostało jeszcze do wydania. Co zresztą zaznaczyłem na końcu wypowiedzi.


Offline Alfman

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #194 dnia: Pt, 14 Sierpień 2020, 18:48:12 »
...polecam szczególnie sprawdzić The Visitor jest świetny...

O tak, też mi przypadł do gustu.
Świetne uzupełnienie niektórych wątków.