Autor Wątek: Hellboy  (Przeczytany 84217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #165 dnia: Pn, 23 Marzec 2020, 12:33:44 »
wydaje mi się że były w poziomym formacie paski z lobsterem - hellboy czytał z nim komiksy czy coś takiego

Offline Piterrini

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #166 dnia: Pn, 23 Marzec 2020, 13:14:53 »
Ok, Lobster Johnson: The Killer in My Skull jest w tomie B.B.P.O. Dusza Wenecji, nie wiem czy o to chodzi bo nie czytałem, ale widzę że powinno być we wznowieniu w pierwszym tomie Plagi Żab.

Offline Takesh

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #167 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 10:46:26 »
Ruzmiem że w nowym wydaniu Hellboy opowieści są też nowe historie.

W którymś z innych tomów nowego wydania w stosunku do pierwszego są też nowe, wczesniej nie publikowane w Polsce historie?

Będę wdzięczny za info 😁

Offline misiokles

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #168 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 13:34:08 »
Hellboy Opowieści to nie nowe wydanie. To premierowe wydanie z premiemierowymi w Polsce którymi komiksami z Hellboyem. Wydanie w twardych oprawach innych tomów nie zawiera żadnego premierowego materiału. To bardziej w drugą stronę - stare wydania Hellboya zawierają komiks z Dokręcaną Głową, którego nie ma w wersji twardej.
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Maj 2020, 13:36:34 wysłana przez misiokles »

Offline radef

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #169 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 14:00:58 »
Wydanie w twardych oprawach innych tomów nie zawiera żadnego premierowego materiału. To bardziej w drugą stronę - stare wydania Hellboya zawierają komiks z Dokręcaną Głową, którego nie ma w wersji twardej.
Zawiera. "Wampir z Pragi" z 4. tomu nie był w żadnym wcześniejszym polskim wydaniu.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Takesh

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #170 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 15:26:58 »
Czyli Opowieści obowiązkowo i tom 4 ma dodatkowa historię.

Dzięki za pomoc!!

Czy jeszcze gdzieś coś? Ktoś wie, czy reszta to powtórka?

Offline nori

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #171 dnia: Wt, 14 Lipiec 2020, 23:25:11 »
Jeszcze żeby usystematyzować stare-nowe wydanie, a przy okazji, może doradzicie? Mam pierwsze wydanie Hellboya, z nowej edycji kupuję B.B.P.O. oraz zakupiłem sobie Opowieści, gdyż to głównie premierowy, jak rozumiem, materiał.

Pytanie, warto wymienić stare wydanie na nowe? Wiem, papier niby lepszy, jednolitość oprawy (to dla mnie duży plus) ładne wydanie (B.B.P.O. super się prezentuje).

Z pierwszej edycji ukazało się:
1. Nasienie zniszczenia
2. Spętana trumna i inne opowieści tom 1
3. Spętana trumna i inne opowieści tom 2
4. Obudzić diabła
5. Prawie kolos
6. Prawa ręka zniszczenia
7. Zdobywca czerw
8. Trzecie życzenie i inne opowieści
9. Wyspa i inne opowieści
10. Zew ciemności
11. Dziki gon
12. Lichwiarz i inne opowieści
13. Piekielna narzeczona i inne opowieści
14. Burza i pasja

i Hellboy w piekle - tutaj mam tylko pierwszy tom, więc z pewnością wymienię na nowe wydanie.

Jak rozumiem, nowe wydanie ma dwie dodatkowe historie: The Penanggalan i The Vampire of Prague, które wcześniej się nie ukazały, natomiast brakuje w nowej edycji Niesamowitej Głowy, więc trzeba by uzupełnić sobie albumem od wydawnictwa KBoom Niesamowita Dokręcana Głowa i inne kurioza?

A co z niegdyś wydanym przez Egmont albumem w twardej oprawie Opowieści niesamowite (antologia)? Tego nie ma w obecnej czarnej serii?


I kwestia B.B.P.O.

Pierwsza edycja to trzy albumy:
- Nawiedzona ziemia
- Dusza Wenecji i inne opowieści
- 1946

1946 jest oczywiście zawarte w tomie 1946–1948, a co z historyjkami z dwóch pierwszych tomów? Są gdzieś w Pladze lub Piekle? (tak, jeszcze nie przeczytałem całości, zasilają kupkę wstydu)


8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline misiokles

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #172 dnia: Wt, 14 Lipiec 2020, 23:38:23 »
W sumie Wikipedia zawiera odpowiedzi na wszystkie twoje pytania.   
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Hellboy

Offline nori

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #173 dnia: Wt, 14 Lipiec 2020, 23:43:58 »
Właśnie nie do końca, brak wyszczególnionych pomniejszych historii, i np.: Prawie kolos jest w nowym wydaniu? Wg Wikipedii nie... (choć to historia z Trumny), a np.: Wyspa? Trzecie życzenie?
« Ostatnia zmiana: Wt, 14 Lipiec 2020, 23:47:07 wysłana przez nori »
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline michał81

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #174 dnia: Wt, 14 Lipiec 2020, 23:55:44 »
Prawie kolos jest w nowym wydaniu? Wg Wikipedii nie... (choć to historia z Trumny)
Jest w nowym wydaniu, to jest cześć zbioru Spętana trumna, czyli masz to w 2 tomie w nowej edycji.
Wyspa? Trzecie życzenie?
To jest w tomie 3, jako cześć zbioru Dziwne Miejsca.
« Ostatnia zmiana: Śr, 15 Lipiec 2020, 00:10:33 wysłana przez michał81 »

Offline Takesh

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #175 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 06:52:56 »
@nori
Jak rozumiem, nowe wydanie ma dwie dodatkowe historie: The Penanggalan i The Vampire of Prague

A gdzie są te dwie nowe historie? W jakim albumie? W "Opowoesciach"?

Offline nori

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #176 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 07:42:40 »
Nie mam pojęcia, przejrzałem cały ten watek, i takie pojawiły się tu informacje. dlatego dopytuje, bo wymiana wiąże się jednak z niemałym kosztem, więc próbuję upewnić się, czy warto. Tak jeszcze, ktoś z Was miał okazje obcować z jednym i drugim wydaniem? Graficznie kreda dużo daje w tym przypadku?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline michał81

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #177 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 08:15:33 »
"The Penanggalan" i "The Vampire of Prague" są częścią zbioru "Trollowa wiedźma i inne opowieści", który nie był wydany w pierwszym wydaniu egmontowski. Jest za to w 4 tomie nowej edycji.

więc próbuję upewnić się, czy warto.
Warto. Ja Hellboya zacząłem kupować, kiedy zaczęły wychodzić nowe czerwone wznowienia, ale wymieniłem to co miałem na nowe wydanie i nie żałuje.
Tak w ogóle to pierwsza edycja Hellboya to było wolna amerykanka w wykonaniu Egmontu, np. wspomniana Spętana trumna wyszła rozbita na 3 części (Spętana trumna 1 i 2 oraz Prawie kolos), natomiast Niesamowita Dokręcana Głowa nigdy nie znalazła się w żadnym zbiorczym Hellboyu.

Polecam zdecydowanie wymianę, pomimo że drukowane jest to na kredzie. Obecnie wychodząca edycja jest tą najbardziej kompletną. I te brakujących kilka one-shotów prędzej czy później znajdzie się w podobnym zbiorze jak wydane niedawno Opowieści.

Natomiast "Opowieści niesamowite" nigdy nie trafią do tej samej edycji jak obecna, dlatego że są to zbiory opowiadań napisane przez innych twórców i nie są kanoniczne.

Co do pytania o B.B.P.O to Nawiedzona ziemia oraz Dusza Wenecji znajdują się w pierwszym tomie Plaga żab. Nie potwierdzę czy "inne opowieści" (konkretnie historia z Homarem) są w komplecie w tym tomie, bo BBPO czeka u mnie jeszcze na przeczytanie.
« Ostatnia zmiana: Śr, 15 Lipiec 2020, 08:20:03 wysłana przez michał81 »

Offline nori

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #178 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 08:20:37 »
michał81 dzięki wielkie, bardzo pomogłeś! Opowieści niesamowite więc po prostu sobie zostawię, a Głowę dokupię z Kboom, podobno bardzo fajne wydanie.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline michał81

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #179 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 08:32:13 »
Wadą i zaletą Dokręcanej Głowy jest powiększony format. Jak postawi się obok obecnych wydań Hellboya i BBPO to będzie po prostu wystawał. Ale wg mnie warto.