Autor Wątek: Hellboy  (Przeczytany 84572 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline adamarluk

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #135 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 14:48:13 »
Mignola nie wyraził zgody.

Bender

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #136 dnia: Nd, 01 Marzec 2020, 14:34:07 »
Na tle wszechobecnej nudy wielu ostatnich zeszytów z mignolaverse z czystym sumieniem mogę polecić Long Night at Goloski Station. Najlepszy zeszyt od czasu Krampusnacht i Kościeja. Świetna, wciągająca historia z niesamowitym klimatem, bijąca równoległe zeszyty o kilka klas. Aż szkoda, że tego nie narysował Mignola, bo byłaby to perełka, ale Matt Smith też nie ma się czego wstydzić. Jeśli ktoś nie zbiera historii z uniwersum hurtem, to w ten zeszyt warto się zaopatrzyć.

Offline Alfman

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #137 dnia: Nd, 01 Marzec 2020, 20:40:53 »
Na tle wszechobecnej nudy wielu ostatnich zeszytów z mignolaverse z czystym sumieniem mogę polecić Long Night at Goloski Station. Najlepszy zeszyt od czasu Krampusnacht i Kościeja. Świetna, wciągająca historia z niesamowitym klimatem, bijąca równoległe zeszyty o kilka klas. Aż szkoda, że tego nie narysował Mignola, bo byłaby to perełka, ale Matt Smith też nie ma się czego wstydzić. Jeśli ktoś nie zbiera historii z uniwersum hurtem, to w ten zeszyt warto się zaopatrzyć.

O tak, bardzo "hellboy'owy" zeszyt.
Mnie również ostatnio podeszły Winter Speciale 2018 i 2019

Offline Palyszkiewicz

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #138 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 08:39:37 »
Na końcu Hellboy Opowieści jest zapowiedź 4 tomu Piekła na ziemi dopiero na lipiec. Patrząc na częstotliwość wydawania BBPO obawiam się że dalej nie pociągną Mignolaverse w Polsce. Po cichu liczyłem jeszcze na Sapiena i Witchfindera...

Offline Takesh

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #139 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 09:02:02 »
Ktoś pomoże? Szukam różnic pomiędzy I wydaniem Egmontu i tym nowym twardookładkowym. Gdzieś napisane, że więcej dodatków, gdzieś indziej, że jakieś historie dodane/pominięte. Ale brak konkretów.

Gdzieś znajdę takowe porównanie (głównie historie, nie dodatki)? Mam I wydanie i nie spieszy mi się do wymiany na nowe, gdy wokół tyle dobra....

Offline asx76

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #140 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 10:31:43 »
Na końcu Hellboy Opowieści jest zapowiedź 4 tomu Piekła na ziemi dopiero na lipiec.

Patrząc na częstotliwość wydawania BBPO obawiam się że dalej nie pociągną Mignolaverse w Polsce.

Po cichu liczyłem jeszcze na Sapiena i Witchfindera...

1. "Lepiej późno, niż..." później ;)

2. Akurat tym bym się nie sugerował. Wydaje mi się, że to sprzedaje się na tyle dobrze, iż powinni pociągnąć temat dalej :)

3. :)

Offline Palyszkiewicz

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #141 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 10:38:14 »
1. "Lepiej późno, niż..." później ;)

2. Akurat tym bym się nie sugerował. Wydaje mi się, że to sprzedaje się na tyle dobrze, iż powinni pociągnąć temat dalej :)

3. :)
Wydaje mi się że niską częstotliwość wynika z niskiej sprzedaży... BBPO to jednak nie Hellboy, nie oszukujemy się. Ale obym się mylił i powoli, ale jednak pozostałe serie będą u nas wydane.

Offline adamarluk

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #142 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 10:47:51 »
To raczej taki model sprzedaży, że ostatnie tomy danego cyklu ukazują się w dłuższym odstępie czasu, niż początkowe tomy. Podobnie wydają Vertigo.

ramirez82

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #143 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 10:50:45 »
Niska częstotliwość? Prześledź w jakim tempie wydawano BBPO i Hellboya. Obie serie na końcu zwolniły, standardowa praktyka Egmontu.

Offline Palyszkiewicz

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #144 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 12:35:21 »
Obyście mieli rację Przyszła mi do głowy jeszcze jedna myśl. Do tej pory BBPO było wydawane na zmianę z Hellboyem. Może takie odstępy są spowodowane planami wprowadzenia nowej serii, która ukazywała by się na zmianę z Biurem? Może zapowiedzi na maj odpowiedzą na to pytanie

Offline michał81

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #145 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 12:38:17 »
Dopóki nie skończą Hellboya ta wątpię w nową serię 😉
« Ostatnia zmiana: Śr, 11 Marzec 2020, 12:39:52 wysłana przez michał81 »

Offline parsom

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #146 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 12:39:15 »
Jak dla mnie to nawet zbyt ostro przygrzali z BBPO. Nie da rady tak szybko kupować.

ramirez82

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #147 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 12:45:19 »
Dopóki nie skończą Hellboya ta wątpię w nową serię 😉

A nie skończyli Hellboya? Ten lutowy składak był chyba ostatnim?

Jak dla mnie to nawet zbyt ostro przygrzali z BBPO. Nie da rady tak szybko kupować.

Kupować to jeszcze pół biedy, ja nie nadążyłem czytać.

Offline Voitas

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #148 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 12:48:30 »
BBPO i Hellboy to jedne z tych komiksów, które czyta się na prawdę szybko ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #149 dnia: Śr, 11 Marzec 2020, 12:58:24 »
Oczywiście, ale przy wydawanej od kilku lat ilości komiksów i moim tempie czytania, nie jestem w stanie nie mieć zaległości. A nie ubywa ich, tylko wciąż przybywa. I nieraz priorytetem są dla mnie czytadła, po których spodziewam się, że po lekturze pójdą na sprzedaż, stąd np. nieprzeczytane cztery tomy BBPO, trzy Invincible, czy nietknięte Doom Patrol, Promethea, Providence, czy Usagi Yojimbo.