Autor Wątek: Hellboy  (Przeczytany 82850 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline qprime

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #105 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 11:56:26 »
@ UP Prawda co do zaskoczenia. Bo co do jakości mam inne zdanie, (let's face it) Hell on Earth i (zwłaszcza) The Devil You Know, mówiąc delikatnie, nie są dobre. Niestety seria Abe to też słabizna.

A jak wypadają ten nowe opowieści:
Hellboy and BPRD 52-56 ? Warto po to sięgnąć ?

Bender

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #106 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 11:59:22 »
Moim zdaniem jeszcze gorsze niż BPRD :D
Odcinanie kuponów w najgorszym stylu. Na tyle, ze ostatnich zeszytów nawet mi się nie chciało czytać :D
A naprawdę lubię Hellboya.

Offline rzodkiew

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #107 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 08:22:36 »
Warto sięgnąć po Hellboya w piekle, jeżeli tomy 1-6 bardzo się podobały? Ogólnie jestem dość świeży w temacie

Offline asx76

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #108 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 08:58:15 »
Warto sięgnąć po Hellboya w piekle, jeżeli tomy 1-6 bardzo się podobały? Ogólnie jestem dość świeży w temacie

Co do słuszności tego posunięcia nie powinno być najmniejszych wątpliwości. Brać i radować się lekturą! :)

Offline misiokles

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #109 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 09:08:46 »
Warto sięgnąć po Hellboya w piekle, jeżeli tomy 1-6 bardzo się podobały? Ogólnie jestem dość świeży w temacie
Przeczytanie całej głównej serii stawia cię daleko od 'świeżego' w temacie😉

Offline donT

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #110 dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 13:18:22 »
Panowie, szybkie pytanie - czy Hellboy w Piekle trzyma poziom glownej serii? Gdzies czytalem, ze jest nieco chaotycznie i ogolnie - srednio na jeza. Lubie Hellboya, ale nie nazwalbym sie psychofanem. Warto?
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online Murazor

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #111 dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 13:35:48 »
Warto się zapoznać, bo to takie domknięcie głównej serii. Najwyżej sprzedasz. Poziom trochę słabszy, właśnie taka chaotyczność mi najbardziej przeszkadzała. Kreska dalej genialna, Hellboy dalej w swoim stylu :)

Offline Rabies

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #112 dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 21:48:10 »
Warto też dodać, że ponownie całość narysował Mignola. Tytuł zobowiązuje, więc jest to (chyba) najbardziej ponuro wyglądający tom ze wszystkich dotąd wydanych.

Offline Amer

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #113 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 10:17:32 »
Najnowsza wersja rozpiski uniwersum Hellboya: Hellboy 2020

Obowiązuje ta sama logika, którą wyłuszczyłem w komentarzu nr 8. Najważniejsze zmiany względem wcześniejszego pliku i parę innych uwag:

1. Drobne ulepszenia:
a) sekcja miniserii przeniesiona została stronę dalej i występuje na jednej karcie z nieskolekcjonowanymi one-shotami (które zmieniły nazwę na Nieskolekcjonowane historie, bo pojawiła się wśród nich miniseria, o czym mówi przypis 20.)
b) tytuły w przypisach zostały zapisane kursywą

2. Serie przekształcone w omnibusy:
a) Witchfinder
b) Baltimore

3. Miniseria przekształcona w serię:
a) Frankenstein

4. Inne zmiany:
a) w związku z zaplanowaną publikacją [TPB] Hellboy and the B.P.R.D. – The Beast of Vargu and Others kształt drugiego omnibusa tej serii stanął pod znakiem zapytania, więc zlikwidowałem go, a to, co zostało, ułożyłem w kolejności wydawania
b) zeszyt Archie vs. Predator #1 (2015) został przeniesiony z Wystąpień gościnnych do Crossoverów

5. Nowości:
a) w serii Hellboy and the B.P.R.D. (2 str.):
*[TPB] The Beast of Vargu and Others

b) w serii Witchfinder (6 str.):
*[TPB] Volume 6 – The Reign of Darkness

c) w serii Frankenstein (6 str.):
*[TPB] Frankenstein Undone

d) w Miniseriach (7 str.):
*[TPB] The Last Knight of St. Hagan

e) w Nieskolecjonowanych historiach (7 str.):
* one-shot Hellboy – The Miser's Gift
*one-shot Hellboy and the B.P.R.D. – Long Night at Goloski Station
*miniseria Hellboy and the B.P.R.D. – The Return of Effie Kolb
*one-shot Hellboy and the B.P.R.D. – The Seven Wives Club
*one-shot The Last Knight of St. Hagan – The Beast of Ingelheim
*one-shot The Longest Night

f) w Artbookach, przewodnikach itp. (9 str.):
*[HC] Hellboy: Into the Silent Sea Studio Edition (2018)
*[HC] Hellboy: 25 Years of Covers (2019)
*[HC] Hellboy: The Art of the Motion Picture (2019)

g) w Joe Golem: Occult Detective (11 str.):
*[HC] Volume 4 – The Conjurors

6. Dwa one-shoty opublikowane razem w 2019 (Hellboy vs. Lobster Johnson – The Ring of Death oraz Down Mexico Way) znalazły swój dom w [TPB] Hellboy and the B.P.R.D. – 1956.

7. Spis zawiera najnowszy Hellboy Winter Special 2019 (opublikowany dzisiaj). Trzy one-shoty na razie są oznaczone jako Nieskolekcjonowane historie. Trudno znaleźć informacje, do których serii należy je przypisać. The Miser's Gift jest opisywana jako historia Hellboya (ew. okaże się za jakiś czas, że to Hellboy and the B.P.R.D.). The Beast of Ingelheim będzie zapewne dołączone do czterozeszytowego trejdu The Last Knight of St. Hagan (w internecie widnieje jako teaser ww. miniserii). Z kolei The Longest Night skupia się na przyjaciółce sir Edwarda Greya (i być może za jakiś czas wejdzie do któregoś omnibusa Witchfindera). Na razie widnieje jako historia nieprzypisana do żadnej serii.

8. W bieżącym roku możliwych jest kilka zmian, które zostaną uwzględnione w spisie za rok:
a) w drugim omnibusie serii Baltimore ma ukazać się nowa opowieść
b) niektóre miniserie mogą pojawić się w omnibusie
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.

Offline eridraven

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #114 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 12:14:06 »
Panowie, szybkie pytanie - czy Hellboy w Piekle trzyma poziom glownej serii? Gdzies czytalem, ze jest nieco chaotycznie i ogolnie - srednio na jeza. Lubie Hellboya, ale nie nazwalbym sie psychofanem. Warto?

IMHO jest to nadal dobry poziom Hellboya. Możemy nie zgadzam się z wizją Mignolii ale całość spójnie zamyka drogę głównego bohatera. Moim zdaniem do przeczytania - wyda się własną opinię.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Death

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #115 dnia: Cz, 16 Styczeń 2020, 16:45:09 »
Moim zdaniem fabularnie Hellboy w piekle to jeden z najlepszych tomów. Rysunki nie są tak dobre jak w złotym okresie serii, ale to jak przedstawione zostało piekło i niektóre pomysły, to sztosiwo.

Offline horror

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #116 dnia: Nd, 19 Styczeń 2020, 11:42:30 »
czy ktoś już widział Hellboy: Opowieści, tom 8 i mógłby podzielić się informacją na temat zawartości?

Offline OokamiG

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #117 dnia: Nd, 19 Styczeń 2020, 11:56:17 »
Ten tom wychodzi dopiero za 2 tygodnie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Hellboy
« Odpowiedź #118 dnia: Nd, 19 Styczeń 2020, 12:03:52 »
A nawet za trzy.

Offline adamarluk

Odp: Hellboy
« Odpowiedź #119 dnia: Nd, 19 Styczeń 2020, 12:17:25 »
W skład wchodzić będą: zbiór Hellboy in Mexico oraz dwie nowelki Into the Silent Sea, The Midnight Circus.