Autor Wątek: Hawkman  (Przeczytany 3198 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Hawkman
« dnia: Pn, 03 Luty 2020, 11:48:04 »
Wczoraj nareszcie znalazłem czas na lekturę ostatniego tomu WKKDC czyli wyczekiwane przeze mnie 6 zeszytów serii Hawkman by Geoff Johns.

No i co tu dużo pisać - kolejny raz się nie zawiodłem na tym autorze. Dostałem dokładnie to, czego oczekiwałem. Wytrawny akcyjniak, który daje sporo superbohaterskiej frajdy bez poruszania super "poważnych" tematów, bez nużącej, pseudointelektualnej dekonstrukcji postaci. Szalona jazda niczym w kolejnym odcinku Indiany Jones'a, a przy tym świetnie narysowana przez Ragsa Moralesa! Jeżeli ktoś czytał Aquamana Johnsa i był ukontentowany to przy Hawkmanie również się nie zawiedzie.

Gdy akcja przeniosła nas do małego sennego miasteczka, z lekkimi konfliktami na tle rasistowskim, jak bardzo przypomniały mi się komiksy z lat 80-90! Johns uderza dokładnie w te nuty - komiks utrzymany w starym duchu, podciągnięty za gruncie fabularnym i graficznym do naszych czasów. Nie ukrywam, że bardzo mi taka konstrukcja odpowiada. Szkoda, że w dzisiejszych czasach tak mało autorów rozumie tę konwencję.

Wrażenie robi tez zaskakująco duża ilość splashów na 2 strony. Musi to świetnie wyglądać w powiększonym formacie. Szkoda, że omnibus został wyprzedany dawno temu i szanse na wznowienie są raczej nikłe. Zamiast wydawać tonę przeciętniaków powinni zainwestować we wznowienie tego materiału aby nowi czytelnicy mieli okazję się z nim zapoznać.

Komiks połknięty został w tempie ekspresowym. Całkiem możliwe, że dokupię resztę w SC, bo lektura sprawiła mi sporo radości. Polecam!

« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Luty 2020, 11:50:06 wysłana przez Antari »

Offline Nawimar III

Odp: Hawkman
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 03 Luty 2020, 18:48:13 »
Mi też ten zbiór podszedł, a dalej jest jeszcze lepiej. Szkoda, że to jedyny w Polsce album z tą postacią i na więcej się nie zanosi. A tymczasem kilka realizacji jednak by się przydało. No ale skoro nie ma już WKKDC to raczej nie będzie komu ich wydać.

Offline Antari

Odp: Hawkman
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 03 Luty 2020, 19:03:25 »
Z nowych serii Egmont mógłby wydać serię Hawkman autorstwa Roberta Venditti'ego i Bryana Hitcha na miękko w SC w podwójnym tomie. Przynajmniej te 12 zeszytów, które zamykają sagę Deathbringer'ów. Podobno dobre. Do Venditti'ego mam zaufanie po tym co zrobił w X-O Manowar.

Offline Nawimar III

Odp: Hawkman
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 03 Luty 2020, 19:12:44 »
Na "feniowej" grupie "Hawkworld" bardzo zachwalają tę serię i ja bym się na pewno za nią łapał. Z drugiej strony chętnie powitałbym też kilka klasyków - takich jak chociażby właśnie "Hawkworld" Timothy'ego Trumana czy zbiorówkę prac Gardnera Foxa i Joe Kuberta z magazynu "The Brave and the Bold vol.1". Ale to pewnie u nas tytuły niesprzedawalne niestety...
 

Offline Nawimar III

Odp: Hawkman
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 06 Kwiecień 2020, 00:16:28 »
Oby ten "okładkowy" tytuł okazał się profetyczny  :)
 

Offline Odyn

Odp: Hawkman
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 06 Kwiecień 2020, 07:24:08 »
Też żałuję, że nie możemy uświadczyć po polsku żadnego Deluxe'a albo mini-serii z tym bohaterem. Boli, że Egmont posiada całe prawa do DC. Jedyne co mogłoby to zmienić, to film. Wtedy byśmy dostali cokolwiek. Dlatego tak ubolewam, że Deathstroke nie doszedł do realizacji
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Antari

Odp: Hawkman
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 06 Kwiecień 2020, 09:13:14 »
W obecnej sytuacji pewnie będą ograniczali występy postaci mniej znanych polskiemu czytelnikowi. A szkoda, bo chętnie kupiłbym cały run Johns'a Hawkmana na twardo w formie klasyki DC albo na miękko nowy run Vendittiego.

Offline michał81

Odp: Hawkman
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 06 Kwiecień 2020, 09:39:26 »
Jeśli was tak bardzo interesuje ta seria, to nie widzę problemu, aby czytać ją w oryginale. Jeśli Green Arrow czy Green Lantern nie przyjęli się na naszym rynku to Hawkman tym bardziej.

Offline Odyn

Odp: Hawkman
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 06 Kwiecień 2020, 10:57:35 »
Dla mnie niestety robi różnicę cena. Wspomniałeś o Green Lanternie. Właśnie sprawdziłem ile kosztują tomy 5-7, z których Egmont zrezygnował. Dać 25zł, a dać 60+zł za "chudzinkę" to nie dla mnie. Nie wspominając już o omnibusach. Dlatego wspomniałem, że żałuję iż nie możemy przeczytać po polsku danych serii.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Antari

Odp: Hawkman
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 06 Kwiecień 2020, 12:05:48 »
Jeśli was tak bardzo interesuje ta seria, to nie widzę problemu, aby czytać ją w oryginale. Jeśli Green Arrow czy Green Lantern nie przyjęli się na naszym rynku to Hawkman tym bardziej.

Przecież wydają teraz run Morrisona z GL...

Nie wspominając o tym, że wydali run Lemire z N52 w GA całkiem niedawno w Deluxe.

Nikt tu nie doprasza się o ciągłe wydawanie komiksów z tą postacią, ale jeden run mogliby wydać, zwłaszcza, że to są dobre rzeczy. Mówię o Hawkmanie.
« Ostatnia zmiana: Pn, 06 Kwiecień 2020, 12:07:57 wysłana przez Antari »

Offline Archie

Odp: Hawkman
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 06 Kwiecień 2020, 23:15:06 »
Przecież wydają teraz run Morrisona z GL...
Ale poprzednią serię urwali, bez przyczyny to się nie stało. Po tę sięgneli tylko ze względu na Granta, który u nas ma dobrą opinię.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline Antari

Odp: Hawkman
« Odpowiedź #11 dnia: Pn, 06 Kwiecień 2020, 23:31:56 »
Ale poprzednią serię urwali, bez przyczyny to się nie stało. Po tę sięgneli tylko ze względu na Granta, który u nas ma dobrą opinię.

Sam sobie odpowiedziałeś dlaczego nie było dobrej sprzedaży i urwali. Od samego początku bezsensowne było wydawanie tej słabej serii tylko po to, aby "coś" się ukazało z uniwersum GL. Moim zdaniem run Morrisona to jest inna czasoprzestrzeń jeżeli idzie o poziom ale o tym już niebawem napiszę w stosownym wątku.

Zapominasz także, że niedawno wyszedł Blackest Night Johns'a w Deluxe. Też tylko z uwagi na Johns'a? Jest stała zasada, trzeba po prostu wydawać dobre komiksy, dobre historie a nie badziew i liczyć, że się napędzi sprzedaż. Popularność postaci (fani kupią każdy gniot z nią) działa chyba tylko w przypadku Spider-mana i Batmana w Polsce.

Offline michał81

Odp: Hawkman
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 07 Kwiecień 2020, 05:48:37 »
Też tylko z uwagi na Johns'a?
Nie dla Johns'a, tylko jako część Kryzysów. Johns nie ma takiej siły przebicia, jeśli tak by było to dawno byśmy już dostali jego run w GL.
Nie wspominając o tym, że wydali run Lemire z N52 w GA całkiem niedawno w Deluxe.
I więcej GA nie będzie (przynajmniej jeśli nie zacznie pisać go jakieś popularne nazwisko). Ten komiks został wydany tylko ze względu na autora. Pamiętam jak podczas startu Nowego DC Comics wiele osób pisało i pytało Egmont właśnie to tą serię, ze względu na autora (a to było 7 lat temu). Teraz Lemiere jest bardzo popularny stąd wydanie jego GA.
Podam jeszcze jeden przykład jeśli Johns byłby tak popularny to byśmy dostali też jego Aqumana z New52. Ale tak nie jest i dostaliśmy jakąś antologię, która mało kogo chyba obeszła.

Wspomniany Hawkman to jak sprawdziłem 25 zeszytów (nie wiem czy historia zamknięta, nie czytałem), czyli spokojnie można by wydać w dwóch tomach DC Deluxe, ale jak Wonder Woman mam problem ze sprzedażą, to taki Hawkman tym bardziej nie pójdzie. Jedyna opcja to musiałby wyjść film, aby coś z tą postacią się ukazało (i pewnie była by to antologia, która znowu #nikogo).

Dać 25zł, a dać 60+zł za "chudzinkę" to nie dla mnie.
Za ~160 zł masz komplet (25 zeszytów) na comixology. Ale można wyrwać całość jeszcze taniej, jeśli będzie jakaś promocja. Ja nauczyłem się w przypadku X-men (a jeszcze bardziej w przypadku Young Animal), że to jedyne rozwiązanie jeśli chce się czytać historię z postaciami, które mnie interesują, a wydawcy pomijają ich wydanie w Polsce. To nie jest wcale drogo, to jest wydatek porównywalny do kompletnego wydanego u nas Planetary.
« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Kwiecień 2020, 06:46:28 wysłana przez michał81 »

Offline Antari

Odp: Hawkman
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 07 Kwiecień 2020, 09:51:30 »
Sam sobie zaprzeczyłeś w jednym poście. To wydają autorami czy nie? Jak pasuje do teorii to tak, jak nie to nie. Na pewno tak jest :)

Blackest Night to nie jest żadna część Kryzysów. Jeżeli już jest czegoś częścią to runu Johns'a w GL.


Offline michał81

Odp: Hawkman
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 07 Kwiecień 2020, 10:37:13 »
Sam sobie zaprzeczyłeś w jednym poście. To wydają autorami czy nie? Jak pasuje do teorii to tak, jak nie to nie. Na pewno tak jest :)
W który miejscu sobie zaprzeczyłem? Że napisałem, że wydają Lemire a nie wydaja Johns'a? Przecież tak jest. Przed wszystkim Egmont wydaje to co się im sprzedaje i to widać po okrojeniu DC Odrodzenie. Tak, wiem zaraz mi tu z Hexem wyjedziesz, zapominasz, że ta pozycja wychodzi tylko, dlatego, że Kołodziejczak lubi tą postać, może jakby lubił Hawkman to i by wydawał z nim komiksy.

Blackest Night to nie jest żadna część Kryzysów. Jeżeli już jest czegoś częścią to runu Johns'a w GL.
Zgadzam się, nie jest. Ale nie tak to rozpatruje Egmont wg nich należy do tej linii wydawniczej Kryzysów i dlatego znalazło się w DC Deluxe, nie ze względu na autora czy GL.
Nie chce tu się wnikać co jest, a co nie jest Kryzysem, ale jak DC twierdzi, że Uniwersum Odrodzenie nie jest Kryzysem, ale Batman Metal już jest to i tak robi się zamieszanie z tym jeszcze większe (potwierdzone to było w którymś z komiksów które pisał Bendis Superman lub Young Justice). Rozgraniczajmy zatem linie wydawniczą Egmontu, a założeniami DC.