Autor Wątek: Harley Quinn  (Przeczytany 10441 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Harley Quinn
« dnia: Nd, 06 Październik 2019, 14:08:33 »
Niby jest wątek dedykowany Black Label, ale to w sumie jedynie wycinek a z tego co widzę postać własnego wątku jeszcze się nie doczekała.

Późną nocą postanowiłem rzucić jeszcze okiem na "Harleen #1", przeczytać kilka pierwszych stron, ot żeby zobaczyć jak to się zapowiada. Przerzuciłem jedną, drugą, kolejną i zanim się obejrzałem było po komiksie. Nie wiem czy powinienem zacząć się obawiać, że powoli staję się jakimś fanboyem czy po prostu ta postać aż tak mi leży i wszystko jest cacy, wiem natomiast, że ten zeszyt czytało się rewelacyjnie. Niby wszystko wiadomo. O co chodzi, jak to się skończy i dlaczego. Ale Sejic złożył tę historię na tyle zgrabnie a quasi kreskówkowe rysunki komponują się na tyle dobrze, że syndrom "jeszcze jednej strony" jest tutaj wyraźny. Przede wszystkim zaskakująco gładko zgrywają się ze sobą nieco gęstsza momentami atmosfera (np.
Spoiler: PokażUkryj
przesłuchanie weterana
) z nie do końca poważną, ale jednak wyważoną warstwą ilustracyjną. Być może to "zasługa" samej postaci, która na tyle na ile się orientuję zawsze była "bardziej kreskówkowa" niż inne (choćby z uwagi na debiut, ale nie tylko) i w jej przypadku można sobie pozwolić na większą swobodę eksperymentatorską niemniej wrażenie obcowania z bujającą się w okolicach PG13 animacją było całkiem przyjemne i zdecydowanie na miejscu.
Niby można się przyczepić dlaczego
Spoiler: PokażUkryj
 Joker jest takim ślicznym chłoptasiem podczas gdy na ogół przedstawia się go jako mocno kontrastowego typa, ale może chodzić tutaj o punkt widzenia HQ i jej ówczesną fascynację obiektem.

Generalnie #1 jest zgrabnym zawiązaniem historii - jednocześnie prostym i wciągającym - w którym udało się znaleźć balans pomiędzy jej mniej i bardziej poważnymi aspektami i który daje pewien podstawowy wgląd w postać HQ
Spoiler: PokażUkryj
zanim dopadło ją przeznaczenie
.
Być może nie jestem do końca obiektywny, ale jak na zakup w ciemno mocno sobie chwalę i czekam na ciąg dalszy.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline szczaff

Odp: Harley Quinn
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 06 Październik 2019, 15:07:33 »
Harleen również mi podeszła. Wogóle wczesniej nie czytałem komiksów z tą postacią, nie licząć jej występów w Batmanie ale po Breaking Glass zamówiłem Harleen i nie żałuję. Zobaczymy jak będzie w kolejnych zedzytach.
Teraz czekam na no i muszę sie zabrać za Harley Quinn & Poison Ivy

Offline isteklistek

Odp: Harley Quinn
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 06 Październik 2019, 15:17:50 »
Bo to jest dobry zeszyt i ma sporo ciekawych rozwiązań, gdy chodzi o rysunek - przekroczenie bram Arkham przez Harleen, a także fajne jest zakończenie rozmowy z Dentem. Sejic wie o co chodzi, gdy prowadzi postać, bo nie ma tutaj fascynacji - ona się bała Jokera i odwlekła wizytę, a także dręczyły ją koszmary z nim związane, więc to nie było od razu zauroczenie. Poza tym uważam za plus pokazane tego, jak Harleen zaczyna z naukowego spojrzenia na świat, a w wyniku dziwnych zbiegów okoliczności zaczyna sobie tłumaczyć, że wszechświat ma wobec niej plany, zaczyna się budowanie własnej fantazji.

Offline death_bird

Odp: Harley Quinn
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 06 Październik 2019, 15:51:38 »
Heh.  8) A ja chciałem być koleżeński i nie wdawać się w szczegóły. ;)
Faktycznie - podejście do Harleen jako zwykłej kobiety i lekarza jest w tym zeszycie najciekawsze. Jak zwykle nie ruszają mnie originy tak tutaj byłem ciekaw jak zostanie poprowadzona w tym "stadium" i wyszło to całkiem naturalnie.
Spoiler: PokażUkryj
Strach, próby uporania się z nim, odkładanie problemu na później, wreszcie przełamanie i pierwsze intencjonalne spotkanie.
Wszystko zgrabnie i z wyczuciem.

@szczaff - pierwszy zeszyt HQ&PI jest niestety słabszy. Tam już masz do czynienia z ewidentną kreskówką, w dodatku zostajesz wrzucony w sam środek telenoweli. Jeżeli postać Ci przypasowała to spróbuj zdobyć jej solową serię z N52. Ew. z Odrodzenia. Jeżeli lubisz odjechane klimaty i nie boisz się momentami ewidentnych głupot w stylu "Looney Toones" to powinno Ci się spodobać.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".


Offline death_bird

Odp: Harley Quinn
« Odpowiedź #5 dnia: So, 28 Grudzień 2019, 20:21:32 »
Nie bardzo wiem gdzie zapytać toteż wrzucę do źródła "problemu".
Postanowiwszy zrobić sobie prezent mikołajowy nabyłem dwa tomy HQ Deluxe Edition Dodson/Kesel.
I okazało się, że tym zakupem poniekąd strzeliłem sobie w stopę (zawinił zbyt ubogi research) ponieważ owe dwa tomy zawierają numery 1-19 a tymczasem cztery zbiorcze to w sumie 1-38.
Pytanie jest następujące: orientujecie się gdzie/do kogo należy uderzyć z pytaniem o plany wydawnicze DC?
Na stronie wydawnictwa nie widzę adresu gdzie takie pytanie można byłoby zadać a teraz mam myślenice co robić dalej; czy czekać na kolejny tom Deluxe czy zgrzytając zębami brać "zwykłe" zbiorcze (zwł, że tom 1 jest z 2017, tom 2 z 2018 a tymczasem 2019 praktycznie za nami i "trójki" ani widu ani słychu)...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline isteklistek

Odp: Harley Quinn
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 30 Grudzień 2019, 18:49:31 »
Kiedyś korzystałem z edelweiss, ale chyba tam coś padło, a szkoda, bo tam było porami roku wypuszczany katalog. Na tę chwilę DC zwalnia i obcina, mało absolutów, mało omniaków, ale jest kilka wartych uwagi:


https://www.comicbookwire.com/all-upcoming-dc-omnibus-editions-now-until-june-2020/

Najważniejsze, aby jeżeli chodzi o HQ nie wycofali się z okładki zbiorczej "Harleen".
« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Grudzień 2019, 18:52:03 wysłana przez isteklistek »

Offline death_bird

Odp: Harley Quinn
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 20:36:39 »
Trochę prywaty.
Idzie do mnie finalne zamówienie, które co do zasady pozwoli zamknąć proces kompletowania głównego nurtu przygód klaunicy (przynajmniej do egmontowego etapu Rebirth) przy czym mam niejakie trudności z ustaleniem kolejności czytania. Jakiś czas temu trafiłem na fajną stronę z rozpiską poszczególnych tomów, ale teraz za diaboły nie mogę tej konkretnej zlokalizować.
Jeżeli zatem ktoś ma na stanie i podzieliłby się wiedzą, która pozwoli poprawić/potwierdzić poniższą listę - będę szczerze zobowiązany.

Na chwilę obecną wydaje mi się, że kolejność powinna być następująca:

1. Batman Mad Love
2. Batman: Harley Quinn
3. Harley Quinn and Gotham City Girls
4. Harley and Ivy The Deluxe Edition
5. HQ: Preludes and Knock Knock Jokes
6. HQ: Night and Day
7. HQ: Welcome to Metropolis
8. HQ: Vengeance Unlimited
9. Gotham City Sirens
N52
TP Vol 1 Hot in the City
TP Vol 2 Power Outage
TP Vol 3 Kiss Kiss Bang Stab
TP Vol 4 A Call to Arms
- Harley`s Little Black Book
- Convergance: Harley Quinn
- Harley Quinn`s Gang of Harleys
TP Vol 5 The Jokers Last Laugh
Poison Ivy: Cycle of Life and Death
TP Vol 6 Black White & Red All Over
Rebirth

Nie bardzo wiem gdzie wrzucić (o ile to jest w jakikolwiek sposób powiązane) "Breaking Glass" i "Batman Arkham Poison Ivy"...
Z kolei "Harleen" i "Joker/Harley Criminal Sanity" powinno się pewnie czytać jakoś na koniec Rebirth czy jakoś tak, ale do tego etapu jeszcze nie dotarłem.

Jak widać z powyższego bałaganu wszelkie koncepcje, porady i uwagi mile widziane.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline kelen

Odp: Harley Quinn
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 21:05:06 »
Nie pamiętam dokładnie teraz, o czym była pozycja nr. 2, ale wydaje mi się, że dotyczy ona komiksowego uniwersum, a nie animowanego. Zatem w pierwszej kolejności przeczytałbym 1, 3 i 4 - to dotyczy właśnie świata animacji.

Potem dwójką bym zaczął komiksowe i leciał dalej wedle Twojej listy.

"Breaking Glass" jest spoza głównego nurtu, samodzielną powieścią graficzną, dla kontekstu najlepiej byłoby ją przeczytać na samym końcu, bo to świeży tytuł. Taka sama sytuacja jest z "Harleen" Sejica (czy wychodzącym nadal "Joker/Harley: Criminal Sanity"). Pamiętaj też, że wydania zbiorcze z serii "Batman Arkham" to składanki - różne komiksy z daną postaci w roli głównej, więc powtórzy Ci się tam na pewno materiał z Gotham City Sirens.

Harley w kanonie komiksowym pojawiła się z kolei w okresie No Man's Land, często się też przewija w komiksach z DC Superhero Girls.

Offline michał81

Odp: Harley Quinn
« Odpowiedź #9 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 21:39:56 »
Brakuje jeszcze Harley Quinn and Power Girls po 3 tomie z New52.

Na Wiki masz to w miarę dobrze opisane https://en.wikipedia.org/wiki/Harley_Quinn#Collected_editions

Tylko, że są tam serię poświęcone tylko HQ.
« Ostatnia zmiana: Pt, 14 Luty 2020, 22:34:28 wysłana przez michał81 »

Offline isteklistek

Odp: Harley Quinn
« Odpowiedź #10 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 22:19:03 »
Jest jeszcze 2 zeszytówka "Harley love Joker", jest ona w zbiorówce HARLEY LOVES JOKER BY PAUL DINI. Special HARLEY QUINN GOSSAMER SPECIAL #1, OLD LADY HARLEY SC, Harley & Ivy Meet Betty & Veronica.  I jeszcze warto zwrócić uwagę na HARLEY QUINN AND THE BIRDS OF PREY #1 z 4 - jeszcze nie dostałem #1, więc poza autorami z New52 nic nie wiem

https://www.cbr.com/harley-quinn-and-the-birds-of-prey-1/
« Ostatnia zmiana: Pt, 14 Luty 2020, 22:34:19 wysłana przez isteklistek »

Offline death_bird

Odp: Harley Quinn
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 23:50:08 »
Dzięki za wszystkie informacje.
Faktem jest, że o Wiki nawet nie pomyślałem. Najciemniej jest zawsze pod latarnią. :o

Przy czym to jest właśnie ten bałagan związany z HQ.

Względem "HQ and Power Girl" to czytając wcześniej opis (i biorąc pod uwagę, że stoi za tym duet Conner&Palmiotti) wydaje mi się, że to są zebrane w jednym tomie ich wspólne jazdy z egmontowego N52.
Czyli w rozpisce nie ma sensu tego uwzględniać, bo to chyba wydzielona w jeden tom powtórka.

@isteklistek - teraz to już mi zamieszałeś w głowie: tom "Harley loves Joker" zawiera wg opisu z Atomu oprócz tytułowych dwóch zeszytów jeszcze #17-25. Ale wiadomo, którego okresu dotyczy te 9 sztuk? Bo nie wiem czy warto się zainteresować HC czy też wystarczą dwie zeszytówki a reszta okaże się powtórką.
I faktem jest, że o "Old Lady Harley" w życiu nie słyszałem...  ::)

Natomiast "HQ&BoP" #1 idą mi właśnie w tym najnowszym zamówieniu.

Czyli na chwilę obecną zostaje mi jeszcze "Old Lady", "Gossamer" i być może "HQ loves J." (jeśli tylko dojdę co to za zeszyty te całe #17-25)...
Przy czym chronologia tego to jest jakiś koszmarek. Wydawnictwa powinny mieć prawny nakaz publikowania oficjalnych porządków czytania z rozbiciem na poszczególne tomy.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline michał81

Odp: Harley Quinn
« Odpowiedź #12 dnia: So, 15 Luty 2020, 00:11:54 »
Przy czym to jest właśnie ten bałagan związany z HQ.
Na wiki masz uporządkowane wszystkie główne serię z HQ. Tam nie ma żadnego bałaganu.
Najlepiej to co jest w rozpisce na wiki plus:
Batman Mad Love
Batman: Harley Quinn
Batman: Harley and Ivy
Gotham City Sirens

A co do Harley Quinn and Gotham City Girls to nie wiem nawet co to jest.

Względem "HQ and Power Girl" to czytając wcześniej opis (i biorąc pod uwagę, że stoi za tym duet Conner&Palmiotti) wydaje mi się, że to są zebrane w jednym tomie ich wspólne jazdy z egmontowego N52. Czyli w rozpisce nie ma sensu tego uwzględniać, bo to chyba wydzielona w jeden tom powtórka.
Nie. To jest oddzielna mini seria, którą Egmont pominął. W głównej bohaterki nawet wspominają o wydarzeniach, które tam się wydarzyły.

Aż ściągnąłem z półki zbiorczy. Mała errata, wydarzenia dzieją się pomiędzy kadrami z zeszytu #12 jeśli dobrze policzyłem (dziewczyny wchodzą w portal, a następnie Power Girl wychodzi w sukni ślubnej i to jest ten moment, kiedy są wydarzenia z tej mini serii). Czyli najlepiej czytać po 12 zeszycie (lub 2 tomie), bo na wiki masz ustawione datami publikacji.
Spoiler: PokażUkryj





@isteklistek - teraz to już mi zamieszałeś w głowie: tom "Harley loves Joker" zawiera wg opisu z Atomu oprócz tytułowych dwóch zeszytów jeszcze #17-25.
Wszystko jest dobrze "Harley loves Joker" poza dwoma specjalnymi zeszytami zawiera także "dodatkowe historie" z zeszytów #17-25. W zbiorczych w DC Odrodzeniu masz tylko główną historię.
« Ostatnia zmiana: So, 15 Luty 2020, 00:37:18 wysłana przez michał81 »

Offline death_bird

Odp: Harley Quinn
« Odpowiedź #13 dnia: So, 15 Luty 2020, 01:12:11 »
Na wiki masz uporządkowane wszystkie główne serię z HQ. Tam nie ma żadnego bałaganu.

Jak zestawisz z innymi stronami to robi się jednak bałagan. W jednym miejscu masz podane datami publikacji w innym starają się dopasować fabułę.
 
Najlepiej to co jest w rozpisce na wiki plus:
Batman Mad Love
Batman: Harley Quinn
Batman: Harley and Ivy
Gotham City Sirens


Nie. To jest oddzielna mini seria, którą Egmont pominął. W głównej bohaterki nawet wspominają o wydarzeniach, które tam się wydarzyły.

Ok. To jest cenna informacja. 

Aż ściągnąłem z półki zbiorczy.

Chodzi o "HQ&PG"?

Mała errata, wydarzenia dzieją się pomiędzy kadrami z zeszytu #12 jeśli dobrze policzyłem (dziewczyny wchodzą w portal, a następnie Power Girl wychodzi w sukni ślubnej i to jest ten moment, kiedy są wydarzenia z tej mini serii). Czyli najlepiej czytać po 12 zeszycie (lub 2 tomie), bo na wiki masz ustawione datami publikacji.

Otóż to. Tutaj:
https://www.comicbookherald.com/harley-quinn-reading-order/

jest właśnie podane, że "HQ&PG" jest po "Power Outage". A w zasadzie to w trakcie. :)

Wszystko jest dobrze "Harley loves Joker" poza dwoma specjalnymi zeszytami zawiera także "dodatkowe historie" z zeszytów #17-25. W zbiorczych w DC Odrodzeniu masz tylko główną historię.

Ok. Doczytałem, że zarówno "Harley loves Joker" jak i "Old Lady Harley" to DC Universe czyli na razie mnie to nie interesuje (przynajmniej dopóki Egmont nie przerwie wydawania HQ).

Zatem na razie wychodzi mi coś takiego.

Część kreskówkowa:
1. "Batman Mad Love"
2. "Harley and Gotham City Girls"
3. "Harley and Ivy The Deluxe Edition"
i najprawdopodobniej
4. "Batman and Harley Quinn"
https://www.atomcomics.pl/pl/p/BATMAN-HARLEY-QUINN-TP/121953

Uniwersum komiksowe:
1. Batman: Harley Quinn
2. HQ: Preludes and Knock Knock Jokes
3. HQ: Night and Day
4. HQ: Welcome to Metropolis
5. HQ: Vengeance Unlimited
6. Gotham City Sirens
N52
7. Hot in the City
8. Power Outage
- Harley Quinn & Power Girl
9. Kiss Kiss Bang Stab
- Convergence: Harley Quinn (?) - 2015
10. A Call to Arms
11. The Jokers Last Laugh
- Batman Arkham - Poison Ivy (?) - 2016
- Poison Ivy: Cycle of Life and Death (?) - 2016
12. Black White & Red All Over
- Harley Quinn and Her Gang of Harleys
- Harley`s Little Black Book

DC Rebirth
DC Universe (m.in. "Harley loves Joker" i "Old Lady Harley")
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline michał81

Odp: Harley Quinn
« Odpowiedź #14 dnia: So, 15 Luty 2020, 07:13:22 »
Jak zestawisz z innymi stronami to robi się jednak bałagan. W jednym miejscu masz podane datami publikacji w innym starają się dopasować fabułę.
Ja nigdy nie traktuje nic na sztywno. Jeśli daną serię można czytać w dowolnym momencie to ją po prostu czytam.

Chodzi o "HQ&PG"?
Nie, chodziło mi o zbiorcze HQ od Egmontu, aby wrzucić zdjęcie w którym momencie trzeba czytać, bo pamiętałem o tych konkretnych kadrach.

jest właśnie podane, że "HQ&PG" jest po "Power Outage". A w zasadzie to w trakcie. :)
Dokładnie
Ok. Doczytałem, że zarówno "Harley loves Joker" jak i "Old Lady Harley" to DC Universe czyli na razie mnie to nie interesuje (przynajmniej dopóki Egmont nie przerwie wydawania HQ).
To ci namieszam teraz. Zawartość "Harley loves Joker"  ukazała się w zeszytach z DC Rebirth dopiero w zbiorczym wyszło jako DC Universe, więc to od ciebie zależy jak potraktujesz ten komiks. "Old Lady Harley" zawiera jeden zeszyt z DC Rebirth, ale akcja jego dzieje się w dalekiej przyszłości, wiec to jest poza głowną linią czasową HQ.
Tych dwóch komiksów konkretnie bym na twoim miejscu nie skreślał, bo Egmont może je pominąć tak jak te z New52, które nie były z serii głównej. One są one-shotami w zbiorczych.

I jeszcze jedna uwaga "Convergence: Harley Quinn" na pewno możesz przeczytać po Gotham City Sirens. Tam nie ma nic z serii z New52.

- Batman Arkham - Poison Ivy (?) - 2016
- Poison Ivy: Cycle of Life and Death (?) - 2016
"Poison Ivy: Cycle of Life and Death" czytałem, spoko historia. DC chciało z Ivy zrobić antybohaterkę, ale chyba nie chwyciło. Może być w tym miejscu w którym wpisałeś. Nikt i tak do tej historii się do tej pory nie odniósł (chyba, więc jeśli tak, to niech mnie ktoś poprawi). Możesz równie dobrze po zakończeniu serii N52 HQ.

Natomiast "Batman Arkham - Poison Ivy" to jest chyba zbiór przekrojowy różnych historii z Ivy, coś jak wydana u nas Antologia Aqumana w DC Deluxe. Widzę po zawartości, że będzie powtórka jednego zeszytu z Gotham City Sirens, czyli powinieneś przeczytać jak pierwszy przed wszystkimi seriami, bo będą tam zeszyty z lat 70 (jeśli nie wcześniejszych).
« Ostatnia zmiana: So, 15 Luty 2020, 07:27:10 wysłana przez michał81 »