Autor Wątek: Greg Rucka  (Przeczytany 10878 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Greg Rucka
« dnia: Śr, 15 Maj 2019, 09:14:57 »
Kolejne dziwne znalezisko.

Szukając zdjęć F-86  ;D  trafiłem na webcomic Rucki... steampunkowy, a ja lubię steampunk.
Martwi mnie to, że nigdy o nim nie słyszałem, więc nie jest to pewnie wybitne osiągnięcie, acz na razie czyta się sympatycznie.

A nuż jeszcze ktoś będzie chciał przeczytać "Lady Sabre & The Pirates of the Ineffable Aether":

http://www.ineffableaether.com/2011/07/11/ch01s01-2/
,, - Eeeeech.''

sum41

  • Gość
Odp: Greg Rucka
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 10:56:11 »
Ładna kreska - często w tego typu produkcjach kreska jest słaba :)

Offline Lou

Odp: Greg Rucka
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 11:05:10 »
Stara, ale fajna rzecz. Akurat w Stanach te osiem lat temu było o tym komiksie słychać. To raczej czytelnicy przyzwyczajeni do mainstreamowych wyczynów Rucki nie zwracają uwagi na jakieś tam webkomiksiki. A jak twierdził sam autor, Lady Sabre miało być odskocznią od tego, co robi dla dużych wydawców. Rzeczą mocno humorystyczną, nad którą sam z Burchettem sprawują kontrolę, bez jakiegokolwiek nadzoru redakcji i wydawcy. Pamiętam, że przegapiłam kampanię na KCS, ale na szczęście z pomocą przychodzi ebay.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline LordDisneyland

Odp: Greg Rucka
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 12:59:24 »
No proszę. Webkomiksy to dla mnie nadal ziemia nieznana, przyznaję bez bicia.
Czytam dalej, chociaż tak od czasu przeczytania "Whiteout"  czekam na komiks Rucki, który wywrze na mnie podobne wrażenie...i doczekać się nie mogę ;)

I tak mi przyszło na myśl- Lou, jesteś jak widać obcykana w sieciowych komiksach, może założyłabyś nowy temat i przedstawiła parę wartych polecenia tytułów?
« Ostatnia zmiana: Śr, 15 Maj 2019, 13:03:07 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline Odyn

Odp: Greg Rucka
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 13:04:59 »
Skoro to temat poświęcony temu autorowi... Greg Rucka w duecie z Edem Brubakerem w "Gotham Cntral" - mistrzostwo :) Szkoda, że tylko 4tomy. Z chęcią zobaczyłbym ten duet jeszcze raz w podobnej, kryminalnej konwencji.

"-Hej, Mick, kupa czasu...
- Ostatnio widzieliśmy się z 15 trupów temu."
:D
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Online OokamiG

Odp: Greg Rucka
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 13:09:15 »
Skoro to temat poświęcony temu autorowi... Greg Rucka w duecie z Edem Brubakerem w "Gotham Cntral" - mistrzostwo :) Szkoda, że tylko 4tomy. Z chęcią zobaczyłbym ten duet jeszcze raz w podobnej, kryminalnej konwencji.

"-Hej, Mick, kupa czasu...
- Ostatnio widzieliśmy się z 15 trupów temu."
:D
Zgodzę się, to jest rodzaj superhero, które chcę czytać. Niestety Brubaker pracuje teraz w tandemie z Philipsem i efekty są tez bardzo dobre, wiec raczej nie widzę szansy na powrót tego duetu artystycznego.

Offline Odyn

Odp: Greg Rucka
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 13:33:56 »
Zgodzę się, to jest rodzaj superhero, które chcę czytać. Niestety Brubaker pracuje teraz w tandemie z Philipsem i efekty są tez bardzo dobre, wiec raczej nie widzę szansy na powrót tego duetu artystycznego.
Brubakera uwielbiam i cieszy mnie jego obecny tandem :) ogólnie czekam na Criminal od Muchy, ale to już rozmowa pod innym tematem :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

ramirez82

  • Gość
Odp: Greg Rucka
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 20:30:50 »
Nie wiedziałem, że powstaje serial na pdst. Stumptown Rucki.

https://paradoks.net.pl/read/37816-zwiastun-ekranizacji-komiksu-grega-rucki

Zapowiedź nawet zachęcająca. Oby ktoś przy okazji wydał u nas komiks.  8)

Offline Lou

Odp: Greg Rucka
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 12:50:15 »
Słaby ten trailer. Podejrzewam, że wątek brata Dex zostanie całkowicie pominięty i przez to bohaterka straci sporo ze swojej osobowości. Takie tam blam blam, wrzuta, blam blam, romans. Pewnie z nudów i tak obejrzę xD Sam komiks nie był jakąś super ambitną rzeczą. Pierwsze dwa tomy były całkiem fajne, dopiero w trzecim Rucka zaliczył spadek formy. Niemniej jednak postać detektyw była napisana przyzwoicie.

I tak mi przyszło na myśl- Lou, jesteś jak widać obcykana w sieciowych komiksach, może założyłabyś nowy temat i przedstawiła parę wartych polecenia tytułów?

Specjalnie obcykana nie jestem. Czytam parę tytułów, ale to bardziej ze względu na zainteresowanie konkretnym tematem. A akurat Lady Sabre znałam, bo to Rucka którego twórczość bardzo cenię i staram się czytać wszystko, co wydaje.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline Odyn

Odp: Greg Rucka
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 19 Maj 2019, 13:30:35 »
A co powiecie na temat Black Magick? Właśnie zobaczyłem katalog Muchy i tom I ma się ukazać w IV kwartale tego roku.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline LordDisneyland

Odp: Greg Rucka
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 23 Maj 2019, 04:06:25 »
A co powiecie na temat Black Magick? Właśnie zobaczyłem katalog Muchy i tom I ma się ukazać w IV kwartale tego roku.

Magia nazwiska działa, chociaż sądząc po recenzjach, nie jest to najwybitniejsze dzieło Rucki..ale co uni tam wiedzom :LD
 BracieAgaty - jak ten pierwszy tom wygląda, czy to zaledwie rozpoczęcie tasiemcowej intrygi, czy też jakieś krótsze historie?
,, - Eeeeech.''

Offline Murazor

Odp: Greg Rucka
« Odpowiedź #11 dnia: Cz, 23 Maj 2019, 06:36:35 »
Rozpoczecie. Jest tez drugi tom, ktory nie zamyka wszystkich watkow i powinna byc kontynuacja, ale nie wiem, czy jest w oryginale.

Offline LordDisneyland

Odp: Greg Rucka
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 23 Maj 2019, 10:21:15 »
OK, no to wiem, że na razie na listę nie wskoczy...dzięki.
,, - Eeeeech.''

JanT

  • Gość
Odp: Greg Rucka
« Odpowiedź #13 dnia: So, 25 Maj 2019, 22:13:00 »
Trzeci tom jest zapowiadany (na Amazonie) na grudzień 2020.
Ale jeszcze żaden zeszyt z tego tomu nie został zapowiedziany  :)

Offline Odyn

Odp: Greg Rucka
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 07:26:18 »
Całkiem przypadkiem dowiedziałem się o tej maxi-serii o Lois Lane spod pióra Grega Rucki https://comicbookroundup.com/comic-books/reviews/dc-comics/lois-lane-(2019)/1 Zapowiada się całkiem nieźle, zwłaszcza jak ktoś lubi tę Panią. Mnie dodatkowo cieszy, że odgrywa ona coraz większą rolę (wcześniej u Tomasiego i Jurgensa, teraz u Bendisa w Leviathanie) i dostała swoją serię :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley