Autor Wątek: Greg Rucka  (Przeczytany 10822 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Greg Rucka
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 10:57:58 »
Całkiem przypadkiem dowiedziałem się o tej maxi-serii o Lois Lane spod pióra Grega Rucki https://comicbookroundup.com/comic-books/reviews/dc-comics/lois-lane-(2019)/1 Zapowiada się całkiem nieźle, zwłaszcza jak ktoś lubi tę Panią. Mnie dodatkowo cieszy, że odgrywa ona coraz większą rolę (wcześniej u Tomasiego i Jurgensa, teraz u Bendisa w Leviathanie) i dostała swoją serię :)

Jak można nie lubi tej Pani? :) Faktycznie, ciekawa sprawa, mam nadzieję, że ktoś się skusi na wydanie tego w Polsce.

Tylko ten Rucka...

ramirez82

  • Gość
Odp: Greg Rucka
« Odpowiedź #16 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 11:09:28 »
Tylko ten Rucka...

Co jest nie tak z Rucką?

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Greg Rucka
« Odpowiedź #17 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 13:33:39 »
Co jest nie tak z Rucką?

Jest lewicowym oszołomem, wtłaczającym do komiksów swój niemądry światopogląd. Jedynym wyjątkiem jest Lazarus, w którym aż tak bardzo się o to nie stara, aczkolwiek również tam to jest obecne w jakimś tam stopniu.

Offline Odyn

Odp: Greg Rucka
« Odpowiedź #18 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 13:38:26 »
Jest lewicowym oszołomem, wtłaczającym do komiksów swój niemądry światopogląd. Jedynym wyjątkiem jest Lazarus, w którym aż tak bardzo się o to nie stara, aczkolwiek również tam to jest obecne w jakimś tam stopniu.
Co do jego WW to bym się zgodził. W Gotham Central tego nie odczułem
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline laf

Odp: Greg Rucka
« Odpowiedź #19 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 13:48:03 »
W Gotham Central tego nie odczułem
Była kwestia Montoy'i i jej homoseksualizmu. Chociaż ja nie nazwałbym tego "lewicowym oszołomstwem". Mnie również denerwuje promowanie społeczności LGTB na każdym kroku, ale nie znaczy to, że należy obrażać tych ludzi. Poza tym historia, w której Montoya ma swój coming out jest naprawdę genialna (jak cała seria Gotham Central)

Offline Odyn

Odp: Greg Rucka
« Odpowiedź #20 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 14:18:54 »
Była kwestia Montoy'i i jej homoseksualizmu. Chociaż ja nie nazwałbym tego "lewicowym oszołomstwem". Mnie również denerwuje promowanie społeczności LGTB na każdym kroku, ale nie znaczy to, że należy obrażać tych ludzi. Poza tym historia, w której Montoya ma swój coming out jest naprawdę genialna (jak cała seria Gotham Central)
Ale Montoya ogólnie jest lesbijką. Chyba, że to Rucka zapoczątkował u tej postaci..
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Odp: Greg Rucka
« Odpowiedź #21 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 14:24:38 »
O ile dobrze pamiętam to Montoya w tych starych Batmanach żadnego faceta nie miała, więc to nie byłoby takie z sufitu wzięte przepisanie postaci. Chociaż twarda babeczka w spodniach - pewnie lesbijka, takie to jakby nieco stereotypowe. Wydaje się, że więcej można by wyciągnąć z wątku jak ona godzić będzie życie rodzinne ze swoją pracą, no ale lepiej było sprowadzić postać do jednego mianownika w imię postępu. Ja czekam na coming-out Icemana w którym wyzna, że w głębi duszy czuje się heteroseksualny. Byłoby co w internecie oglądać.

Offline laf

Odp: Greg Rucka
« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 14:37:18 »
Chyba, że to Rucka zapoczątkował u tej postaci..
Z tego co kojarzę, to tak to właśnie było. Montoya zadebiutowała w TAS i, co zrozumiałe, tam nie było mowy o jej seksualności. Jak weszła do komiksowego kanonu DC to pojawiała się sporadycznie (głownie jako partnerka Bulloka) i nie kojarzę aby jakikolwiek autor sugerował jej homoseksualność. Dopiero w Gotham Central Two-Face ujawnił, że jest lesbijką. Poza tym wyczytałem coś takiego - "Greg Rucka said that DC's editors had no problem with his writing Montoya or Batwoman as lesbian" (https://en.wikipedia.org/wiki/Homosexuality_in_the_Batman_franchise#Lesbian_characters), co sugeruje, że to wszystko faktycznie zapoczątkował Rucka.

Wydaje się, że więcej można by wyciągnąć z wątku jak ona godzić będzie życie rodzinne ze swoją pracą,
Ten wątek pojawił się w GC i uważam, że był on zarysowany we właściwych proporcjach.

Ja czekam na coming-out Icemana w którym wyzna, że w głębi duszy czuje się heteroseksualny. Byłoby co w internecie oglądać.
A są takie plany? To już by była prawdziwa komedia  :D

Odp: Greg Rucka
« Odpowiedź #23 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 14:46:40 »
Życie rodzinne w znaczeniu ona, mąż i dziecko a nie ona i jej dziewczyna. No chyba, że adoptowała małe murzyniątko to wtedy wszystko ok.

Offline laf

Odp: Greg Rucka
« Odpowiedź #24 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 14:52:58 »
No chyba, że adoptowała małe murzyniątko to wtedy wszystko ok.
No nie, wtedy jak dla mnie nadal nie jest OK, ale to już rozmowa na inne forum (albo przy piwie, bo widzę, że mamy podobne zdanie). I tak @Mateusz to wytnie  ;)

Odp: Greg Rucka
« Odpowiedź #25 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 15:01:08 »
   Czyli właściwie ten wątek nie do końca się pojawił, relacja Montoya-mąż-małe dziecko byłaby o wiele dynamiczniejsza i skomplikowana niż relacja Montoya-jej mężo/żona, to jest właśnie wypłaszczenie postaci walcem, no oczywiście zawsze można dorzucić wątek o tym jak to jej koledzy w pracy nie akceptują jej orientacji to takie fajne i oryginalne będzie.
   Zawsze możemy dopisywać na końcu każdego postu "...co można zaobserwować w komiksie Grega Rucki".

Online misiokles

Odp: Greg Rucka
« Odpowiedź #26 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 15:03:03 »
Wydaje się, że więcej można by wyciągnąć z wątku jak ona godzić będzie życie rodzinne ze swoją pracą
Z tego co pamiętam, to godzenie wątku rodzinnego z pracą dostali koledzy z pracy Motoyi, czyż nie?

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Greg Rucka
« Odpowiedź #27 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 15:03:15 »
Co do jego WW to bym się zgodził. W Gotham Central tego nie odczułem

Gotham Central nie czytałem, ale czytałem opinie, że dość mocno się to tam odczuwa. Twoja opinia jest pierwszą odmienną. Natomiast wspomniana WW to już jest masakra, a najbardziej mi ręce opadły, jak WW powstrzymuje Flasha przed ugaszeniem pożaru jakiegoś osiedla w lesie, bo pożar to naturalny cykl życia i śmierci w przyrodzie, a mieszkający tam ludzie wtargnęli do tego środowiska jako intruzi. Oszołomstwo najwyższych lotów.

A lesbijki w komiksach są ok  8) Girl on girl action FTW!

Offline Lou

Odp: Greg Rucka
« Odpowiedź #28 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 15:05:33 »
@SkandalistaLarryFlynt, zabawne, mierzi cię postać queerowa w komiksie, ale superhero w majtkach na spodnie, latający i strzelający laserem z tyłka już nie?
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Online misiokles

Odp: Greg Rucka
« Odpowiedź #29 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 15:09:00 »
, a najbardziej mi ręce opadły, jak WW powstrzymuje Flasha przed ugaszeniem pożaru jakiegoś osiedla w lesie, bo pożar to naturalny cykl życia i śmierci w przyrodzie, a mieszkający tam ludzie wtargnęli do tego środowiska jako intruzi.
Podobne rzeczy to ja już czytałem w marvelach z lat 30-tych. Namor i te sprawy.