Autor Wątek: Green Lantern  (Przeczytany 44218 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

John

  • Gość
Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #30 dnia: Cz, 20 Czerwiec 2019, 23:33:25 »
Green Lantern: Earth One właściwie byłoby dobrym komiksem na start przygody z tymi bohaterami. Zmiany w stosunku do oryginalnego uniwersum są... średnie?, większość motywów która się znalazła w historii była obecna w długiej i przepastnej historii Green Lantern Corps, tylko w innych momentach ich historii. Dużą zmianą dla konserwatywnych fanów może być jednak fakt, że zrezygnowano tutaj z przysięgi korpusu, a pierścień nie wybiera swojego nosiciela, a może go nosić każdy. Gascon powiedział żeby wydawać "pod film", a ja powiem że GL: Earth One byłoby idealną podkładką pod scenariusz filmu. Rysunkami zajmował się tu Gabriel Hardman (tworzył storyboardy do wysokobudżetowego kina), są świetne. Początek komiksu to mroczne science-fiction. Spokojnie można przeczytać, nawet jeśli ktoś z Was nie przepada za Zielonymi Latarniami (choć ciężko mi znaleźć powód, żeby ich nie lubić).


Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #31 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 12:52:19 »
Zastanawiam się nad kupnem Green Lanthern by Geoff Johns, trzech omnibusowych tomów. Czytałem Johnsa Aquamana, JL, Flashpoint i mi się podobało. Z Green Lanthernów znam tylko to co wyszło w Polsce,  z serii Rebirth. Podobało mi się również. Czy Latarnie od Geoffa to dobry komiks, wart swojej ceny?

Offline misiokles

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #32 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 12:56:24 »
No właśnie Latarnie to opum magnum Johnsa :)

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #33 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 13:57:34 »
Super. To biorę i nie mogę się doczekać kuriera  :D

Offline Maragast

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #34 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 14:24:29 »
Do Latarni Johnsa koniecznie Green Lantern Corps Tomasiego, która koncentruje się na losach reszty korpusu - obie serie się uzupełniają, a w czasie Eventów wzajemnie się przenikają.
I obie serię są rewelacyjne.

Tu masz kolejność czytania:
http://www.howtoread.me/green-lantern-geoff-johns-reading-order/

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #35 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 14:34:06 »
Nie widzę żadnego zbiorczego wydania. Nie widzę też by na Atom czy MvN mieli te TPB. Chyba Tomasiego odpuszczę.

Offline Maragast

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #36 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 14:43:56 »
Te dwie serie stanowią jedną całość więc to trochę kiepsko pomysł by ją odpuszczać. Przykladowo po Wojnie Korpusu Sinestro Johns wprowadza na scenę nowe korpusy - i tak w Green Lantern jest o czerwonych i niebieskich latarniach oraz Gwiaździstych Szafirach, a Green Lantern Corps o Agencie Pomarańczowym i dalszych walkach z Żółtymi latarniami no i to tam odnajdują Czarną Latarnię - a to wszystko prowadzi do eventu "Najczarniejsza Noc".

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #37 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 11:58:11 »
OK. Ta rozpiska którą wysłałeś nie jest dla mnie czytelna, nie wiem które trejdy Tomasiego miałbym dokupić. Co wg. Ciebie jest takim must have (poza 3 omniakami od Jonesa) ?


Offline Murazor

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #39 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 12:23:23 »
W 3 poście jest moja rozpiska z numerami zeszytów wchodzących w zbiorcze, możesz porównać czego Ci brakuję w omnibusach

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #40 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 12:27:50 »
Chyba odpuszczę zakup tych omnibusów. Nie lubię czytać elektronicznie oraz skakać z książki, na książkę. Przyzwyczajony jestem, że omnibus zawiera cała historię i nie muszę nic dokupować. DC mogło wypuścić jeden omniak więcej z Green Lantern Corps + inne dodatki i by było czytelniej.

Offline Damballa

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #41 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 13:49:26 »
Pierwszy omnibus Jonesa da się czytać bez Corps. I na tyle jest zamknięty, że będziesz wiedział czy kontynuować, czy porzucić.
Drugi omnibus warto uzupełnić: Blackest Night - Green Lantern Corps i to wystarczy. Ja uzupełniłem paroma dodatkowymi i to były zapychacze.
Między 2 a 3, warto zaopatrzyć się w: War of Green Lantern - Aftermath.
Trzeci omnibus zalecam uzupełnić trzema tomami Green Lantern Corps:
vol. 1 Fearsome
vol. 2 Alpha War
vol. 3 Willpower

I tyle wystarczy.
Szkoda odpuszczać, bo to kawal świetnej historii.

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #42 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 13:53:04 »
O super.  Dziękuję tobie za wyjaśnienia! Nie odpuszczam.

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #43 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 13:15:33 »
Pierwszy omnibus Jonesa da się czytać bez Corps. I na tyle jest zamknięty, że będziesz wiedział czy kontynuować, czy porzucić.
Drugi omnibus warto uzupełnić: Blackest Night - Green Lantern Corps i to wystarczy. Ja uzupełniłem paroma dodatkowymi i to były zapychacze.
Między 2 a 3, warto zaopatrzyć się w: War of Green Lantern - Aftermath.
Trzeci omnibus zalecam uzupełnić trzema tomami Green Lantern Corps:
vol. 1 Fearsome
vol. 2 Alpha War
vol. 3 Willpower

I tyle wystarczy.
Szkoda odpuszczać, bo to kawal świetnej historii.

Zamówiłem wszystko zgodnie z twoją propozycją. Jeszcze raz dzięki za pomoc. Jeszcze jedno pytanie - te trzy tomy Tomasiego z New52 w którym momencie zalecasz by czytać?

Offline Damballa

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #44 dnia: Wt, 30 Lipiec 2019, 14:33:46 »
Z tych, które posiadasz, według tej rozpiski
https://comicvine.gamespot.com/green-lantern/4015-41148/forums/green-lantern-by-geoff-johns-reading-order-1681914/

Jest trochę zabawy przy Blackest Night, ale tak naprawdę najlepiej czytać ten event.