Autor Wątek: Green Lantern  (Przeczytany 44223 razy)

wayne_collector i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Kyms

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #195 dnia: Śr, 13 Lipiec 2022, 15:59:04 »
Dobre elementy run Morrisona miał. Choćby wskazane przez Was Darkstars. Coś świeżego, zarazem nie przekombinowanego. Niestety to był ułamek z całego runu Morrisona. Dalej było tylko dziwniej, przesadzone w każdym kierunku.

Offline gashu

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #196 dnia: Śr, 13 Lipiec 2022, 19:36:30 »
Ja przy 2 pierwszych tomach GL Morrisona bawiłem się świetnie.
Trzeci mocno mnie zmęczył, a po zakończenie póki co jeszcze nie sięgnąłem.

Offline Bazyliszek

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #197 dnia: Śr, 13 Lipiec 2022, 23:18:48 »
No właśnie - jaki sens ma odwracanie dymków, żeby nie dało się tego normalnie odczytać. Przeskakiwanie w czasie co drugą stronę, jakieś oderwane od siebie światy, postacie których nie znamy. Niestety za dużo dziwaczności.

Offline Warpath

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #198 dnia: Cz, 14 Lipiec 2022, 07:29:39 »
Dokładnie. To, co mnie zawiodło ponad miarę w runie Morrisona to brak płynności scenariusza. Miałem wrażenie, że narracja jest rwana, co mnie strasznie męczyło. Druga sprawa to całkowite odcięcie od postaci. Niby występują, ale zero budowania więzi z czytelnikiem. Nie potrafiłem się identyfikować z nikim, nawet z Halem. Morrison nie zadał sobie trudu, by pokazać kim są, co myślą, urealnić ich jako prawdziwe żyjące istoty. Dla mnie to były po prostu puste, sterylne szablony wrzucone w wir chaotycznej akcji. Zupełnie nie zależało mi na ani jednej postaci w tym runie, przez co nie byłem zainteresowany ich losem.

Offline Gazza

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #199 dnia: Cz, 14 Lipiec 2022, 11:39:42 »
Ja również poległem przy morrisonowym Lanternie. Rozumiem, że jego teksty są mocno "zakręcone" by nie napisać narkotyczne, ale choć taka szalona "dziwność" w przypadku kosmosu DC może pasować, to tym razem szkot chyba "przedawkował". ;)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #200 dnia: Cz, 14 Lipiec 2022, 12:05:19 »
On teraz chyba by chciał żeby mówić o nim "przedawkowało" albo jakoś tak https://comicbook.com/irl/news/grant-morrison-non-binary-revelation/

Offline Gazza

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #201 dnia: Cz, 14 Lipiec 2022, 16:19:47 »
Czyli zdecydowanie musiał w jakimś momencie przedawkować. ;)

Offline Bazyliszek

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #202 dnia: Cz, 14 Lipiec 2022, 21:16:22 »
Niby stary Dr Strange był miejscami pisany na kwasie. Ale tamten komiks z WKKM mimo wszystko dało się normalnie przeczytać. Przy tym Morrisonie byłem naprawdę zagubiony. Nomadyczne Imperium wywołuje Ultrawojnę, żeby osłabić przeciwników - no niby logiczne. Ale kto i gdzie to już nie bardZo.

Online Darth_Simon

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #203 dnia: Nd, 17 Lipiec 2022, 18:27:31 »

Kilka moich słów o Wojnie z Korpusem Sinestro.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Roszadok

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #204 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 00:14:11 »
Co do omniaków Geoffa Johnsa to były jakieś dodruki że 1 i 2 są dostępnę a 3 nie ?

Offline xanar

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #205 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 08:12:44 »
Mi się wydaje, one wszystkie są w ciągłej sprzedaży jak się nakład skończy to dodrukowują.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Odyn

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #206 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 09:26:28 »
To flagowa seria Johnsa i najlepsze, co sie przydarzyło tej postaci, więc myślę że tak jak kolega xanar wspomnial - non-stop dodrukowują.

A propos dodruków omnibusów - przydałby się takowy Hawkmanowi. Może po premierze Black Adama w kinach zrobi się jakiś hype na te postać.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline AntekSocjalny

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #207 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 18:12:22 »
Czytam sobie Wojna z Korpusem Sinestro i rozpoznałem dwie rasy spoza świata DC, hehe, Skrulli i Predatora

Online Kyms

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #208 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 23:21:09 »
lul, dobre oko. uważniej będę musiał to czytać, powoli idzie w paczkomacie

Online Kyms

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #209 dnia: Nd, 21 Sierpień 2022, 13:24:01 »
Dotarły do mnie nowe przedruki dwóch klasycznych komiksów. Jednym z nich był "Green Lantern #85" z 1971 roku. W głównej historii więcej Green Arrowa niż Latarni, co nie wpłynęło niekorzystnie na komiks. Przeciwnie. Podjęto w nim trudny temat jakim początkowo była obojętność ludzka na otoczenie, później wątek narkotykowego Speedyego. Konkretne podejście do tematu za co doceniam stare czasy. Rarytas dla osób znudzonych wiecznymi walkami w kosmosach czy mutliwersach.

W komiksie była jeszcze krótka zeszytówka z okresu zanim Sinestro popylał jako żółty latarnik, a już miał drygi do utrudniania życia Korpusowi. Niekoniecznie historia leżąca mi, ale domyślam się, że docenią ją fani Korpusów.

Zainteresowanych komiksem zapraszam do przejrzenia mojej recenzji zeszytu. Krótko, na temat, przykładowe plansze.