Autor Wątek: Green Lantern  (Przeczytany 16741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Darth_Simon

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #120 dnia: Pt, 14 Styczeń 2022, 17:28:45 »
Witam, jako że na chwilę obecną GL to mój ulubiony superhero(s), chciałbym się poradzić znawców tematu.

1) Egmont wydał po polsku 4 tomy serii Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni, jednak wiem, że jest to urwane. Warto doczytać to po angielsku? Nie jest to tak wybitne jak run Johns'a, ale mimo wszystko zapewnia mi to świetną rozrywkę. Czytanie online nie wchodzi w rachubę (w pracy gapię w monitor po 10h dziennie, a czytam dla odpoczynku umysłu oraz oczu), a ceny TP po angielsku do najniższych nie należą. Język nie jest dla mnie problemem, pytanie tylko czy warto w to iść dalej.

2) Szukając informacji na temat serii z pkt 1 dowiedziałem się, że w Odrodzeniu była jeszcze seria Green Lanterns (jest tego 9 TP wg atomcomics.pl). Pojęcia nie mam co to - czy ktoś to może czytał? Warto w to wejść? Podkreślam, że naprawdę lubię Zielone Latarnie i wszystko co z nimi związane, więc mam większą tolerancję na głupotki scenariuszowe :).


Czytałem obie serie i mi się podobały. Ale nie jestem obiektywny bo nie wiem co by się musiało stać by mi się komiksy z Green Lanternami nie podobały. Może jakby Tony Stark wstąpił do korpusu.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Online dreamer36

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #121 dnia: Pt, 14 Styczeń 2022, 21:20:17 »
powiedz co Ciebie zainteresowało, by czytać komiksy o nich?

Zanim przekonałem szanowną Panią Małżonkę, że komiksy to świetne hobby (zaczęła tolerować, ale dalej akceptacja warunkowa ;) ) zacząłem od pojedynczych zakupów i posiłkowałem się skanlacjami. No i tutaj  muszę wspomnieć o Margaście - to dzięki jego stronce zamiast kupić kilka jakichś Marveli z serii NOW, moje półki to 700 pozycji w 2,5 roku z listą zakupową na kolejne 400 pozycji, do tego wykreślanie z chornologii co przeczytałem, a co nie - więc Margast naprawdę wielki szacunek za to, co zrobiłeś na stronie w ramach polskich wydań (jednak mój portfel Cię chyba w głębi nienawidzi :) ) Margast zachwalał run Johns'a, więc przeczytałem i bardzo wsiąknąłem - przeczytałem całość, co się da to kupuję po polsku jako rekompensatę dla autora :) Najczarniejszą noc mam, Wojnę Sinestro też kupię. Kosmos, świetne postacie (Sinestro to jest ogólnie mój ulubiony antagonista/protagonista), rysunki, które zawsze trzymają poziom, w późniejszej części runu korpusy o innych kolorach w zależności od emocji (Agent pomarańczowy rulez!!!!). A jak przeczytałem cały run,  to Najczarniejszą noc z tie-inami walnąłem na raz...

Czytałem obie serie i mi się podobały. Ale nie jestem obiektywny bo nie wiem co by się musiało stać by mi się komiksy z Green Lanternami nie podobały. Może jakby Tony Stark wstąpił do korpusu.

Nie jestem może fanatykiem Green Lanternów, ale nie ukrywam, że chyba najchętniej sięgam po komiksy właśnie z nimi - więc jeżeli masz podobny poziom tolerancji i kredyt zaufania dla korpusu, to pewnie mi też podejdzie  :)

Offline Maragast

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #122 dnia: Pt, 14 Styczeń 2022, 21:43:54 »
Jestem Maragast nie Margast  ;D
Cieszę się, że moja stronka Ci pomogła - takie pozytywne słowa niesamowicie motywują do dalszej pracy  ;)
Tak więc dzięki wielkie.

Online dreamer36

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #123 dnia: Dzisiaj o 08:43:50 »
Jestem Maragast nie Margast  ;D

Jejku bardzo Cię przepraszam - jakoś zafiksowałem się, że Margast i już tak zostało :)

Pamiętam jak zacząłem wchodzić w komiksy, znalazłem na Egmoncie jakieś serie - białe, czarne, w twardym, w miękkim, jakiś event - o co w ogóle chodzi!!??? Szukam, szukam i nagle trafiam do Ciebie - normalnie jak zbawienie :) Rozpisałeś wszystko jak dla totalnego laika (a takim byłem 2,5 roku temu), wstawki na temat Twoich opinii i ogólnych opinii w sieci - mega pomocne, niestety też mega zgubne, bo tak jak pisałem - miałem kupić kilka, skończyło się na setkach :)

Kończę ten offtop i pewnie zamówię Hala Jordana do końca po angielsku, jak to wszystko mi ładnie siądzie i będę czuł niedosyt, to pewnie dokupię serię Green Lanterns. Chociaż ta cena za jeden TP....

Offline Odyn

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #124 dnia: Dzisiaj o 09:10:48 »
Ja byłem tak zawiedziony Egmontem że przerwał mi Hala, że sprzedałem swoje egzemplarze. Ale odkupiłem i dokupiłem sobie 3 brakujace po ang :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley