Autor Wątek: Green Lantern  (Przeczytany 44243 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online xanar

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #105 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 21:24:01 »
To na miękko też jest, ale jeszcze chyba nie wszystko wydali.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline laf

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #106 dnia: Wt, 02 Listopad 2021, 10:28:26 »
Ech trochę się boje wchodzić w omniaki w oryginale, bo to już studnia bez dna  ???
To po kiego grzyba prosiłeś o radę czy masz w to wchodzić???  ::)

Na chwilę obecną run Johnsa (czyli Green Lantern vol. 4) można zebrać po polsku w następującej konfiguracji:
0. Kolekcja BiZ - Green Lantern: Rebirth (nie ma oficjalnej zapowiedzi tej mini serii, ale jest duża szansa, że będzie w tej kolekcji)
1. WKKDC t. 68 - zeszyty #7–13
2. WKKDC t. 73 - zeszyty #14–20
3. Wojna Korupsu Sinestro - tutaj są tylko zapowiedzi: Egmont wyda ten event w ramach DC Deluxe (nie wiem ile tomów), a Hachette w ramach kolekcji BiZ (2 tomy). W oryginale cały event został wydany w dwóch tomach + 1 tom z historiami pobocznymi i prologiem do eventu - https://en.wikipedia.org/wiki/Sinestro_Corps_War#Collected_editions
4. WKKDC t. 23 - zeszyty #29–35 (Tajna Geneza - odnowiona geneza Hala Jordana)
5. Najczarniejsza Noc (DC Deluxe) - zeszyty Blackest Night #0-8 (ciekawostka: w Wonder Woman – tom 3 wydanym w ramach DC Deluxe są 3 zeszyty Blackest Night: Wonder Woman stanowiące tie-in do głównego eventu, ale tak naprawdę nie warto zawracać sobie nimi głowy)
6. Najjaśniejszy Dzień (DC Deluxe) - zeszyty Brightest Day #0-24 (zapowiedź, wydane zostanie zapewne w dwóch tomach). Edit: Dopatrzyłem, że na potkaniu Egmontu na tegorocznej emefce zaprezentowano zdjęcie okładki z wydania Brightest Day Omnibus, co sugeruje, że ten event zostanie wydany w jednym tomie  :D
« Ostatnia zmiana: Wt, 02 Listopad 2021, 11:21:53 wysłana przez laf »

Offline Liarus

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #107 dnia: Wt, 02 Listopad 2021, 10:39:48 »
A jak się zna jakieś podstawy GL z Tm Semic to ma sens wchodzić w tomy Morrisona i czekać na Sinestro Corps czy na razie nie ma co sobie GL w wydaniu egmontowskim głowy zawracać?

Offline michał81

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #108 dnia: Wt, 02 Listopad 2021, 10:58:46 »
A jak się zna jakieś podstawy GL z Tm Semic to ma sens wchodzić w tomy Morrisona i czekać na Sinestro Corps czy na razie nie ma co sobie GL w wydaniu egmontowskim głowy zawracać?
Z takim podejściem nic dziwnego że Egmont anulował serie z Odrodzenia.
Morrisona możesz czytać spokojnie znając tylko to co w TM-SEMICu. Pytanie czy to ci się spodoba, bo to trochę inne klimaty.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #109 dnia: Wt, 02 Listopad 2021, 11:27:45 »
Serio, w SH polecam podejście "kupuję cokolwiek co mnie zainteresuje i jak jakiś wątek mnie zaciekawi to szukam dalej w tym kierunku". Przy takim rozpiździelu jaki tam panuje zastanawianie się czy zrozumiem wszystko jest zupełnie bez sensu, chyba że by się same elseworldy czytało. Wiadomo, niektóre rzeczy są bardziej osobne, inne mniej, ale na takiej zasadzie rozkminiania wszystkiego po sto razy to więcej czasu się na tym spędzi niż na samym czytaniu.

Offline Darth_Simon

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #110 dnia: Wt, 02 Listopad 2021, 12:50:26 »
Moim zdaniem jeśli komuś podoba się sam koncept korpusu zielonych latarni (ja się do takich osób zaliczam) powinienem kupować każdy komiks z Green Lanternem w tytule. Jest ich po polsku wydane tak mało że nie bardzo jest w czym przebierać.  Trzeba się cieszyć tym co jest a jeśli w przyszłości będą np. wychodziły 2 regularne wydawane na miekko i do tego klasyka w postaci 4 -6 tomów wydawanych w twardej oprawie bedzie można wybrzyzać.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Odyn

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #111 dnia: Wt, 30 Listopad 2021, 13:08:36 »
Czy coś wiadomo na temat 4 tomu GL Morrisona? Czy Egmont coś nadmienił na okładce trzeciego tomu? Wiem, że z nimi to różnie bywa (patrz urwane części z Odrodzenia), ale tak się zastanawiam nad tą serią. Błędu już nie popełnię jak w przypadku Vendittiego i poczekam aż wydadzą wszystkie (najwyżej kupię z drugiej ręki). Z tego co kojarzę to chyba całość Morrisona zamknięta jest w 4 tomach.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Simon11

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #112 dnia: Wt, 30 Listopad 2021, 13:21:10 »
Na dwóch ostatnich stronach jest grafika na której polecają Justice League i Flasha ;)

Ale na ostatniej stronie komiksu widnieje tekst: Ciąg dalszy nastąpi, co sugeruje, że kolejny tom zostanie wydany, albo przetłumaczyli 1 do 1 to co było w oryginalnym wydaniu zbiorczym i czekają na wyniki sprzedaży. Obstawiam jednak pierwszy wariant.

Offline adamarluk

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #113 dnia: Wt, 30 Listopad 2021, 13:21:47 »
Czy coś wiadomo na temat 4 tomu GL Morrisona?
4-ta część została oficjalnie zapowiedziana przez p. Kołodziejczaka na 2022 podczas ostatniego konwentu.

Offline Odyn

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #114 dnia: Wt, 30 Listopad 2021, 13:39:21 »
No to poczekam aż wydadzą, wtedy sięgnę po całość :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Maragast

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #115 dnia: Wt, 30 Listopad 2021, 15:31:33 »
Gorzej jak jakiegoś komiksu wyprzedaje się cały nakład, a ceny na allegro sięgają wręcz chorych granic.

Offline Odyn

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #116 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 07:52:30 »
Gorzej jak jakiegoś komiksu wyprzedaje się cały nakład, a ceny na allegro sięgają wręcz chorych granic.
Jestem świadom ryzyka. Ale nie dam się zrobić drugi raz, jak za czasów Odrodzenia, gdzie zostałem z niedokończoną serią (która nota bene była najlepsza na tle innych serii Odrodzenia). Cóż, po Vendittim pozostało tylko wspomnienie, na szczęście udało mi się sprzedać.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline dreamer36

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #117 dnia: Pt, 14 Styczeń 2022, 15:09:39 »
Witam, jako że na chwilę obecną GL to mój ulubiony superhero(s), chciałbym się poradzić znawców tematu.

1) Egmont wydał po polsku 4 tomy serii Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni, jednak wiem, że jest to urwane. Warto doczytać to po angielsku? Nie jest to tak wybitne jak run Johns'a, ale mimo wszystko zapewnia mi to świetną rozrywkę. Czytanie online nie wchodzi w rachubę (w pracy gapię w monitor po 10h dziennie, a czytam dla odpoczynku umysłu oraz oczu), a ceny TP po angielsku do najniższych nie należą. Język nie jest dla mnie problemem, pytanie tylko czy warto w to iść dalej.

2) Szukając informacji na temat serii z pkt 1 dowiedziałem się, że w Odrodzeniu była jeszcze seria Green Lanterns (jest tego 9 TP wg atomcomics.pl). Pojęcia nie mam co to - czy ktoś to może czytał? Warto w to wejść? Podkreślam, że naprawdę lubię Zielone Latarnie i wszystko co z nimi związane, więc mam większą tolerancję na głupotki scenariuszowe :).

Offline Pan F.

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #118 dnia: Pt, 14 Styczeń 2022, 16:00:37 »
na chwilę obecną GL to mój ulubiony superhero(s)
Jakoś nigdy mnie zielona latarnia (czy też Hal Jordan) nie ciekawiła, powiedz co Ciebie zainteresowało, by czytać komiksy o nich? Może kiedyś dam im kolejną szansę, bo niewątpliwie plusem tych historii (przynajmniej dla mnie) jest to, że dzieją się w kosmosie (jak i komiksy z Ligą Sprawiedliwości).
6 rozdział już jest !
Aż 22 strony!!! Link poniżej :)

https://webkomiksy.pl/komiks/pomocny?v=vvgnXoSBG6-f

Online jotkwadrat

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #119 dnia: Pt, 14 Styczeń 2022, 16:44:16 »

2) Szukając informacji na temat serii z pkt 1 dowiedziałem się, że w Odrodzeniu była jeszcze seria Green Lanterns (jest tego 9 TP wg atomcomics.pl). Pojęcia nie mam co to - czy ktoś to może czytał? Warto w to wejść?

To seria o 2 nowych ziemskich latarniach: Jessice Cruz i Simonie Bazie - pojawili się w NEW 52