Autor Wątek: Green Lantern  (Przeczytany 44207 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Green Lantern
« dnia: Nd, 10 Luty 2019, 10:28:18 »
Rozpiska jak czytać run Johna sprzed new 52:

Green Lantern: Emerald Twilight
Green Lantern: Rebirth (1-6)
Green Lantern: No Fear (GL 1-6)
Green Lantern Corps: Recharge (1-5)
Green Lantern: Revenge of the Green Lanterns (GL 7-12) - zapowiedziane w WKKDC #68
Green Lantern Corps: To be a Green Lantern (GLC 1-6)

Infinite Crisis

Ion: The Torchbearer (1-6)
Ion: The Dying Flame (7-12)

Green Lantern: Wanted – Hal Jordan (GL 13-20)  - zapowiedziane w WKKDC #73
Green Lantern Corps: The Dark Side of Green (GLC 7-13)
Green Lantern: The Sinestro Corps War Vol. 1 (GL 21-23, GLC 14-15)
Green Lantern: The Sinestro Corps War Vol. 2 (GL 24-25, GLC 17-19)
Green Lantern: The Sinestro Corps War Vol. 3 – Tales of the Sinestro Corps
Green Lantern Corps: Ring Quest (GLC 20-26)
Green Lantern: Secret Origins (GL 29-35)  - wydane w WKKDC #23
Green Lantern: Rage of the Red Lanterns (GL 26-28, GL 36-38)
Green Lantern Corps: Sins of the Star Sapphire (GLC 27-32)
Green Lantern: Agent Orange (GL 39- 42)
Green Lantern Corps: Emerald Eclipse (GLC 33-39)

Blackest Night* (BN 0-8)
Blackest Night: Green Lantern (GL 43-52)
Blackest Night: Green Lantern Corps (GLC 39-47)
Blackest Night: Tales of the Corps (BN:TotC 1-3, GL 49, AC 4-5)
Blackest Night: Black Lantern Corps Vol. 1 (BN:Bat 1–3, BN:Super #1–3 and BN: Titans 1–3)
Blackest Night: Black Lantern Corps Vol. 2 (BN:WW 1-3, BN:JSA 1-3, BN:Flash 1-3)
Blackest Night: Rise of the Black Lantern

Brightest Day Vol. 1 (BD 0-7)
Brightest Day Vol. 2 (BD 8-16)
Green Lantern Corps: Revolt of the Alpha Lanterns (GLC 21-22 & 48-52)
Brightest Day: Green Lantern (GL 53-62)
Green Lantern: Emerald Warriors Vol. 1 (GL:EW 1-7)
Brightest Day Vol. 3 (BD 17-24)
Green Lantern Corps: The Weaponer (GLC 53-57)
Green Lantern: War of the Green Lanterns (GL 63-67, GLC 58-60, GL:EW 8-10)
War of the Green Lanterns: Aftermath (GLC 61-63, GL:EW 11-13, War Aftermath 1-2)

Jak widać, jest tego sporo, najlepiej zebrane jest w omnibusach, ale teraz widziałem, że zaczynają wydawać w SC:
https://www.dccomics.com/graphic-novels/green-lantern-by-geoff-johns-2019/green-lantern-by-geoff-johns-book-one

Jak dla mnie najlepsza seria z Latarnikami, ma słabsze momenty, ale więcej tych świetnych. Cudowne rysunki, budowa całej nowej mitologii Świateł. Wg mnie biję na głowę kosmos Marvela.

Offline xanar

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 10:52:54 »
Tu jest rozpiska jak czytać zeszyt po zeszycie.


http://www.readingorders.com/ReadingOrder/GreenLantern
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Odyn

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 13:30:16 »
Tak bardzo brakuje tego na naszym rynku w języku polskim :(
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Burizleif

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 14:01:36 »
Może za jakieś kilka lat Egmont wreszcie to ruszy. Ew. inne wydawnictwo.

Offline Gascon200

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 14:08:18 »
Inne wydawnictwo? Można sobie pomarzyć, skoro Egmont w 2015 podpisał kontrakt na wyłączność, tylko oni mogą to wydać. A nie wydadzą wcześniej niż w 2021-2025, bo wtedy zadebiutuje film z Lanternami.
 Im się po prostu DC nie sprzedaje, chyba że te nowe filmy dc coś zmienią i będzie u nas boom na komiksy DC. Na co bardzo liczę, bo wreszcie Marvel będzie miał jakąś konkurencję jeśli chodzi o filmy.

A kiedy będzie dokładnie film z Lanternami? Miał być w 2 połowie 2020, ale już prędzej się ukaże wtedy sequel Aquamana czy Black Adam. Najprędzej w 2021, tylko musielibyśmy dostać jakąś informację Apropo tego (może na SDCC19)?



Offline Mateusz

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 16:34:32 »
Dyskusję na temat filmowgo uniwersum DC wydzieliłem do nowego tematu, tutaj: https://forum.komikspec.pl/filmy-i-seriale/filmowe-uniwersum-dc-comics-zapowiedzi-plotki/msg1934/#new
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline LordDisneyland

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 00:27:31 »
Murazor- czy są na liście jakies tomy , które zawierają odrębne historie, zdatne do czytania jako zamknięta całość?
,, - Eeeeech.''

Offline Murazor

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 13:29:18 »
Green Lantern: Emerald Twilight - to jeszcze nie run Johnsa, a opowieść o Halu pochłoniętym przez Parallaxa. Trochę starsza historia, ale bardzo dobry wstęp i nowe wydanie, razem z zakończeniem New Dawn:

https://www.dccomics.com/graphic-novels/green-lantern-1990/green-lantern-emerald-twilightnew-dawn

Pierwsze tomy są w stylu tego co Rebirth. Początki, przedstawienie bohaterów. Odrodzenie - w końcu taki ma tytuł pierwszy tom :)

Ja czytałem po kolei, wiec mogę mieć zaburzoną ocenę, ale wydaję mi się, że każdy z tych tomików można by przeczytać osobno, doczytując parę zdań co się wcześniej wydarzyło, skąd się wzięły inne światła itp, np: tom:
Green Lantern: Agent Orange (GL 39- 42) - wydaję się, że jest daleko w runie i może przeszkadzać, ale tak naprawdę opowiada historię nowego Pomarańczowego Latarnika. We wcześniejszych tomach pojawia się pomarańczowa łuna w kilku miejscach i fajnie wiedzieć, że coś się zbliża, coś nie dobrego. Narasta napięcie itp. A czytając solo po prostu będziesz miał origin Larfleeza i jego starcie z GL.

Całkiem solowo można czytać Sinestro Corps War - kim jest Sinestro i jego korpus wiadomo, a tutaj dochodzi do pierwszego starcia. Bez poznania wcześniejszych bohaterów może być trochę zagubienia, kim są dani lanternicy.

Drugi event Blackest Night - razem z zeszytami głównych runów. powinno się dać zrozumieć o co chodzi, ale tzreba mieć na uwadze, że to taka kulminacja runu. Nowe Światła kontra Czerń.

Brightest Day jest trochę już na uboczu GL, a bardziej jako event całego uniwersum. Jakieś 160 zeszytów z tie-inami :)

Offline LordDisneyland

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 15:23:03 »
No proszę, taka mała odskocznia na godzinkę :)

Dziękuję za odpowiedź. Wciąż odwlekam zagłębienie się w świat GL, ale w końcu muszę się tej postaci bliżej przyjrzeć.
,, - Eeeeech.''

Offline Odyn

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 08:55:13 »
Znając Egmont to jesli w ogóle wydadzą to wydadzą najważniejsze punkty runu (np. Blackest Night) bez wydawania wcześniejszych historii (3 historyjki dostaniemy w WKKDC), które powinny zostać zebrane w 1-2 konkretne tomy, by polski czytelnik miał szansę się zagłębić w postać i świat przedstawiony.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline xanar

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 09:07:04 »
Teoretycznie, to gdzieś za miesiąc wychodzi:

Green Lantern by Geoff Johns Book One

Collects Green Lantern: Rebirth #1-6, Green Lantern #1-3, Green Lantern Corps: Recharge #1-5 and Green Lantern Secret Files and Origins 2005.

Także mają jakiś punkt zaczepienia.
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 09:12:36 »
Na pewno prędzej takie wydania niż omnibusy. Trzeba czekać co to Egmont będzie robił po końcu WKKDC  :)

Offline xanar

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 09:45:24 »
Omnibusa jak podzielą na dwa to też im wyjdzie po 500 stron, także jak się chce to wszytko można.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Maragast

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 17:17:58 »
Naprawdę wierzycie, że Egomnt weźmie się za wydawanie tak obszernego Runu Latarni, które nie są popularne w Polsce podczas gdy nie wydał No Man's Land czy Runu Morrisona Batmana, który jest mega popularny w Polsce???

Offline Murazor

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #14 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 18:16:51 »
Jak dla mnie, po wkkdc wszystko jest mozliwe. Przynajmniej tak sobie wmawiam.