Autor Wątek: Green Lantern  (Przeczytany 44219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Roszadok

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #180 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 19:08:44 »
Czytam w szalonej kolejności, ale czy ktoś może mnie naprowadzić na odpowiedni komiks albo poprostu powiedzieć czemu zieloni lanterni znikneli przed "Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarnii" bo znajduje szczątkowe info w necie, a trochę mnie frustruje czytanie bez wstępu.

Dodatkowo czy Qwa-Man z runu Morrison'a to "nowość" czy kolejna referencja której nie złapałem ?

Offline Odyn

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #181 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 12:01:07 »
Chętnie bym Ci odpowiedział, ale nie dotarłem jeszcze do tego etapu (jestem przed eventem Najjaśniejszy Dzień, a że będzie okazja dorwać go po polsku to musiałem zrobić sobie przerwę od GL), a w ostatnim czasie praktycznie sam dzielę się tutaj wrażeniami z bieżącej lektury :D
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Kyms

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #182 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 23:42:13 »
Czytam w szalonej kolejności, ale czy ktoś może mnie naprowadzić na odpowiedni komiks albo poprostu powiedzieć czemu zieloni lanterni znikneli przed "Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarnii" bo znajduje szczątkowe info w necie, a trochę mnie frustruje czytanie bez wstępu.

Dodatkowo czy Qwa-Man z runu Morrison'a to "nowość" czy kolejna referencja której nie złapałem ?

Jeśli pamięć mnie nie myli, nie było to za specjalnie wyjaśnione. Nieobecność Latarni w tym czasie jest dziurą w świecie DC. Po prostu ich nie było, potem po prostu się pojawili. Nikt się nad tym nie zastanawiał, nikt za specjalnie ich nieobecnoścnie nie dostrzegł.

Offline michał81

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #183 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 06:09:14 »
Nie pamiętam dokładnie, ale czy zniknięcie GL nie było wyjaśnione w mini serii GL: Lost Army?

Offline Kyms

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #184 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 10:42:07 »
Jeśli dobrze pamiętam "Lost Army" to mieliśmy przedstawioną sytuację z zaginionymi Latarniami, co się z nimi dzieje pod nieobecność w głównym verse bohaterów. Nie przedstawili tam przyczyn ich zniknięcia tylko konsekwencję. Mam nadzieję, że nie pomyliłem serii.

Offline Nawimar III

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #185 dnia: Wt, 05 Lipiec 2022, 15:38:48 »
Pod wpływem lektury serii "Green Lantern: Mosaic" naszło mnie by odświeżyć sobie "Emerald Dawn II" pióra tego samego scenarzysty (tj. Gerarda Jonesa). Niniejesza odsłona wczesnych przypadków Hala Jordana ustępuje co prawda wydanemu także u nas pierwszemu "Szmaragdowemu Świtowi" aczkolwiek nieznacznie. Niemniej zapis upadku w swoim czasie jednego z najbardziej cenionych "Latarników" nadal zachowuje wysoki poziom zarówno w wymiarze fabularnym/dramaturgicznym jak również plastycznym (obok "Iron Mana" z okresu "Silver Centurion" to moim zdaniem najlepsza realizacja Marka D. Brighta). Wielka szkoda, że nie doczekaliśmy się polskiej edycji tej mini-serii (w formie zbiorczego albumu), wstępnie zapowiedzianej przez redakcje TM-Semic. Podobnie zresztą jak kontynuacji kroniki początków Hala do czego Gerard Jones co najmniej dwukrotnie zadeklarował pełną gotowość. Byłoby miło ujrzeć pewnego dnia zbiorczy DC Deluxe zawierający obie mini-serie we współczesnej jakości poligraficznej. Choć równocześnie raczej się nie łudzę by to kiedykolwiek nastąpiło i tym bardziej dobrze, że oryginalne ich wydania zeszytowe są względnie łatwo dostępne.

Offline Komediant

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #186 dnia: Wt, 05 Lipiec 2022, 22:34:10 »
Kilka lat temu wyszło zgrabne zbiorcze wydanie obu części Szmaragdowego świtu, nie w formie deluxa ale eleganckiego paperbacka, na dobrze dobranym papierze, z solidnie odrestaurowanymi materiałami. Ukazało się jako Green Lantern - Hal Jordan volume one, zapowiedziana była kontynuacja z pierwszymi numerami regularnej serii Gerarda Jonesa. Ale w tym czasie wyszły na jaw sprawy Jonesa i niestety anulowano projekt. Szkoda, zwłaszcza że orginalne zeszyty mają fatalną jakość druku i jednak rysunki tracą, zwłaszcza Pata Brodericka (TM Semic głównie jego numery wydało, faktycznie najciekawsze rysunkowo).

Online Warpath

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #187 dnia: So, 09 Lipiec 2022, 17:02:45 »
Chętnie bym przygarnął takiego zbiorczego HC w obydwoma Emerald Dawn. Podobnie zresztą z całością Mosaic. Byłaby to świetna kontynuacja do wydarzeń z Kosmicznej Odysei.

Offline Bazyliszek

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #188 dnia: So, 09 Lipiec 2022, 22:41:50 »
Ultrawojna była zdecydowanie nie dla mnie. Morrison już za bardzo odleciał. Zamiast tych 4 tomów wolałbym albo dokończenie tej serii z odrodzenia, albo cofnięcia się do runu Johnsa. To co z niego po polsku wyszło, czytało mi się dobrze.
« Ostatnia zmiana: So, 09 Lipiec 2022, 23:04:20 wysłana przez Bazyliszek »

Online Warpath

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #189 dnia: Nd, 10 Lipiec 2022, 08:54:57 »
Miałem podobnie. Green Lantern to jeden z moich komiksowych koników, jednak Morrison był całkowicie niestrawny. Poszło w drugi obieg, przynajmniej część kasy odzyskałem.

Offline Kyms

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #190 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 01:17:27 »
Wszystkie 4 tomy są ciężkostrawne. Morrison przekombinował serię w każdym możliwym kierunku przez co idzie czkawki dostać. Nie rozumiałem zachwytów nad tą serią.

Offline Odyn

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #191 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 07:11:30 »
Mnie Morrisonowy styl nie pociąga. Zupełnie nie mój gust, ale sprawdzam te serie, których bohaterowie mnie interesują. O jego GL słyszałem raczej mało pochwalne opinie i dlatego jeszcze nie sięgnąłem. Może kiedyś... Lepiej te 100kilka zł wydać na coś innego :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Kyms

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #192 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 11:45:01 »
Styl Morrisona jest tak ciężki i zarazem zróżnicowany, że raz siądzie, raz nie, dla przykładu: jego "Animal-Man" i "Doom Patrol" uważam za genialne pozycje, które wprowadziły mnie w świat komiksu, natomiast "Green Lantern" czy "Niewidzialny" to zbyt duże wyzwania, przy których ciężko ogarnąć fabułę jeśli pozwolimy sobie na chwilę nie skupienia.

Offline Nawimar III

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #193 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 21:13:38 »
Głupia sprawa, bo mi interpretacja GL według Morrisona bardzo podeszła. Jeszcze bardziej niż "Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni" którą to serie uważam za ogólnie bardzo udaną i u nas przedwcześnie i niesłusznie zakończoną. Z jednej bowiem strony otrzymałem świeże spojrzenie na ten "zakątek" uniwersum DC; z drugiej mnogość nawiązań do motywów zaistniałych w toku wielbionej przez Morrie'go Srebrnej Ery (m.in. udany występ Adama Strange'a). No i "odgrzanie" Darkstars zrobiło swoje, a przy okazji umiejętnie nawiązało do stażu Roberta Venditti'ego we wspomnianej serii. Plus dopracowane (choć tylko do pewnego momentu) rysunki Liama Sharpa zrobiły swoje. Ogólnie to był dla mnie nowy, wcześniej niespotykany poziom ujęcia losów Hala i jego koleżanek oraz kolegów z Korpusu.

Online Warpath

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #194 dnia: Pn, 11 Lipiec 2022, 22:15:14 »
Muszę przyznać, że Darkstars również poruszyli moje starcze zielone serce, brakowało tylko jeszcze L.E.G.I.O.N.u i witamy w latach 90-tych ; ) Niemniej w mojej opinii to za mało, by uznać ten run za udany.