Autor Wątek: Green Lantern  (Przeczytany 44217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Darth_Simon

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #120 dnia: Pt, 14 Styczeń 2022, 17:28:45 »
Witam, jako że na chwilę obecną GL to mój ulubiony superhero(s), chciałbym się poradzić znawców tematu.

1) Egmont wydał po polsku 4 tomy serii Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni, jednak wiem, że jest to urwane. Warto doczytać to po angielsku? Nie jest to tak wybitne jak run Johns'a, ale mimo wszystko zapewnia mi to świetną rozrywkę. Czytanie online nie wchodzi w rachubę (w pracy gapię w monitor po 10h dziennie, a czytam dla odpoczynku umysłu oraz oczu), a ceny TP po angielsku do najniższych nie należą. Język nie jest dla mnie problemem, pytanie tylko czy warto w to iść dalej.

2) Szukając informacji na temat serii z pkt 1 dowiedziałem się, że w Odrodzeniu była jeszcze seria Green Lanterns (jest tego 9 TP wg atomcomics.pl). Pojęcia nie mam co to - czy ktoś to może czytał? Warto w to wejść? Podkreślam, że naprawdę lubię Zielone Latarnie i wszystko co z nimi związane, więc mam większą tolerancję na głupotki scenariuszowe :).


Czytałem obie serie i mi się podobały. Ale nie jestem obiektywny bo nie wiem co by się musiało stać by mi się komiksy z Green Lanternami nie podobały. Może jakby Tony Stark wstąpił do korpusu.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Online dreamer36

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #121 dnia: Pt, 14 Styczeń 2022, 21:20:17 »
powiedz co Ciebie zainteresowało, by czytać komiksy o nich?

Zanim przekonałem szanowną Panią Małżonkę, że komiksy to świetne hobby (zaczęła tolerować, ale dalej akceptacja warunkowa ;) ) zacząłem od pojedynczych zakupów i posiłkowałem się skanlacjami. No i tutaj  muszę wspomnieć o Margaście - to dzięki jego stronce zamiast kupić kilka jakichś Marveli z serii NOW, moje półki to 700 pozycji w 2,5 roku z listą zakupową na kolejne 400 pozycji, do tego wykreślanie z chornologii co przeczytałem, a co nie - więc Margast naprawdę wielki szacunek za to, co zrobiłeś na stronie w ramach polskich wydań (jednak mój portfel Cię chyba w głębi nienawidzi :) ) Margast zachwalał run Johns'a, więc przeczytałem i bardzo wsiąknąłem - przeczytałem całość, co się da to kupuję po polsku jako rekompensatę dla autora :) Najczarniejszą noc mam, Wojnę Sinestro też kupię. Kosmos, świetne postacie (Sinestro to jest ogólnie mój ulubiony antagonista/protagonista), rysunki, które zawsze trzymają poziom, w późniejszej części runu korpusy o innych kolorach w zależności od emocji (Agent pomarańczowy rulez!!!!). A jak przeczytałem cały run,  to Najczarniejszą noc z tie-inami walnąłem na raz...

Czytałem obie serie i mi się podobały. Ale nie jestem obiektywny bo nie wiem co by się musiało stać by mi się komiksy z Green Lanternami nie podobały. Może jakby Tony Stark wstąpił do korpusu.

Nie jestem może fanatykiem Green Lanternów, ale nie ukrywam, że chyba najchętniej sięgam po komiksy właśnie z nimi - więc jeżeli masz podobny poziom tolerancji i kredyt zaufania dla korpusu, to pewnie mi też podejdzie  :)

Offline Maragast

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #122 dnia: Pt, 14 Styczeń 2022, 21:43:54 »
Jestem Maragast nie Margast  ;D
Cieszę się, że moja stronka Ci pomogła - takie pozytywne słowa niesamowicie motywują do dalszej pracy  ;)
Tak więc dzięki wielkie.

Online dreamer36

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #123 dnia: Pn, 17 Styczeń 2022, 08:43:50 »
Jestem Maragast nie Margast  ;D

Jejku bardzo Cię przepraszam - jakoś zafiksowałem się, że Margast i już tak zostało :)

Pamiętam jak zacząłem wchodzić w komiksy, znalazłem na Egmoncie jakieś serie - białe, czarne, w twardym, w miękkim, jakiś event - o co w ogóle chodzi!!??? Szukam, szukam i nagle trafiam do Ciebie - normalnie jak zbawienie :) Rozpisałeś wszystko jak dla totalnego laika (a takim byłem 2,5 roku temu), wstawki na temat Twoich opinii i ogólnych opinii w sieci - mega pomocne, niestety też mega zgubne, bo tak jak pisałem - miałem kupić kilka, skończyło się na setkach :)

Kończę ten offtop i pewnie zamówię Hala Jordana do końca po angielsku, jak to wszystko mi ładnie siądzie i będę czuł niedosyt, to pewnie dokupię serię Green Lanterns. Chociaż ta cena za jeden TP....

Offline Odyn

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #124 dnia: Pn, 17 Styczeń 2022, 09:10:48 »
Ja byłem tak zawiedziony Egmontem że przerwał mi Hala, że sprzedałem swoje egzemplarze. Ale odkupiłem i dokupiłem sobie 3 brakujace po ang :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Odyn

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #125 dnia: Wt, 01 Luty 2022, 21:41:15 »
Powiedzcie proszę, czy w omnibusach Goeffa Johnsa są już zawarte historie Najczarniejszej Nocy i Wojny Sinestro? Pytam, bo NN mam, Sinestro jak wyjdzie to też zamierzam kupic, a jesli zainwestuje w omniaki czy bede mial w takim razie duble?
« Ostatnia zmiana: Wt, 01 Luty 2022, 21:42:55 wysłana przez Odyn »
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Online xanar

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #126 dnia: Wt, 01 Luty 2022, 22:08:13 »
Są. Możesz jeszcze dokupić Blackest Night omnibus, będziesz mieć z tie-nami.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Odyn

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #127 dnia: Wt, 01 Luty 2022, 22:31:52 »
Dzięki
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Marticos22

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #128 dnia: Wt, 01 Luty 2022, 23:30:17 »
Jeśli dobrze pamiętam Sinestro Corps War jest w pierwszym omnibusie.

Online xanar

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #129 dnia: Śr, 02 Luty 2022, 00:13:56 »
Dobrze pamiętasz.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Odyn

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #130 dnia: Pt, 11 Luty 2022, 11:30:59 »
Powoli zabieram się za czytanie 3 omnibusów Green Lanterna Johnsa.

Powiedzcie proszę, czy znajomość Blackest Night - Green Lantern Corps jest konieczna, by zrozumieć event w ramach czytania tych omnibusów? Pytam, ponieważ dostępność tej pozycji jest obecnie mocno ograniczona. Podobnie jest z War of Green Lantern - Aftermath, którą zaleca się czytać między 2 a 3 tomem.

Widziałem, że na tapecie jest ostatnio Blackest Night omnibus, lecz on dubluje część materiału z 2 omnibusa + zawiera mnóstwo tie-inów. Nie wiem czy jest to aż tak konieczny wydatek...

Póki co, mógłbym uzupełnić 3 omnibus trzema tomami Tomasiego z New 52, bo ich dostępność jest w miarę względna (widziałem jedynie problem z drugim tomem).

p.s. widziałem rekomendowaną kolejność czytania całej sagi.

EDIT: udało mi się dorwać ten tom Blackest Night - Green Lantern Corps :) doczytałem, że to zakończenie Najczarniejszej Nocy (bitwa o OA), więc warto to mieć
« Ostatnia zmiana: Pt, 11 Luty 2022, 13:23:44 wysłana przez Odyn »
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Maragast

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #131 dnia: Pt, 11 Luty 2022, 13:43:17 »
Zeszyty z Green Lantern Corps Tomasiego będące tie-inami do Najczarniejszej Nocy są kapitalne - idzie tam niesamowity ładunek emocjonalny - zresztą jak przeczytasz to od razu będziesz wiedział, o który wątek mi chodzi.

Powtarzałem to już nie raz i powtarzam kolejny raz - nie ma sensu czytać samej serii Green Lantern v4 Johnsa bo to razem z serią Green Lantern Corps oraz mini-seriami Green Lantern Emerald Warriors i Ion stanowi całość. I tylko w ten sposób należy to czytać bo jak się coś z tego pominie to traci się masę zabawy.

Offline Maragast

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #132 dnia: Pt, 11 Luty 2022, 13:49:54 »
Tu masz kolejność czytania całości:
https://marveldcchronologia.wordpress.com/green-lantern/

Offline Odyn

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #133 dnia: Pt, 11 Luty 2022, 14:04:03 »
Zeszyty z Green Lantern Corps Tomasiego będące tie-inami do Najczarniejszej Nocy są kapitalne - idzie tam niesamowity ładunek emocjonalny - zresztą jak przeczytasz to od razu będziesz wiedział, o który wątek mi chodzi.

Powtarzałem to już nie raz i powtarzam kolejny raz - nie ma sensu czytać samej serii Green Lantern v4 Johnsa bo to razem z serią Green Lantern Corps oraz mini-seriami Green Lantern Emerald Warriors i Ion stanowi całość. I tylko w ten sposób należy to czytać bo jak się coś z tego pominie to traci się masę zabawy.
Tak jak wspomniałem, oprócz skompletowania trzech omnibusów Johnsa, udało mi się zakupić wydanie zbiorcze Green Lantern Corps #39-47.
Z głównych rzeczy, które mi jeszcze brakuje, to Brightest Day (Green Lantern Corps  #49-52 oraz same event #0-24), jak również uzupełnienie Szmaragdowych Wojowników (w trzecim omnibusie są bodajże 3 zeszyty). Nie kupuję zeszytów, staram się kupić wydania zbiorcze, które są oczywiście dostępne. Jeśli jesteś w stanie mi jeszcze coś doradzić, to daj mi znać :)
Taki tom jak War of Green Lanterns - Aftermath jest np. niedostępny i mogę mieć problem, by go dostać
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Odyn

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #134 dnia: Pt, 11 Luty 2022, 15:10:50 »
@Maragast
Daj mi proszę znać, jeśli wiesz że jeszcze jakiś trejd powinienem dokupić do tego co mam. Widziałem rozpiski zeszytów, pytam o konkretne trejdy, bo zeszytów pojedynczych nie kupuję. Zdaje sobie sprawę że duża część moze być niedostępna, chce uniknąć kupowania wydan które dublują to co mam.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley