Autor Wątek: Grant Morrison  (Przeczytany 36310 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #75 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 21:59:36 »
Było już o tym nie raz i nie dwa. Final Crisis wymaga przygotowania i odpowiedniego zaangażowania w świat DC. Podobnie Multiversity lub Człowiek ze Stali z N52 (a JLA moim zdaniem zaje*iste). Nie mówiąc o całym runie Batmana. Jest tona materiałów w necie na ten temat. Wśród przeciwników Morrisona zawsze dominuje ten sam argument "niezrozumiałe", "zagmatwane", "skomplikowane". Dziwne nie?

A ja właśnie za to go cenię. Za tworzenie utworów wymagających wcześniejszego przygotowania do lekcji i odrobienia zadania domowego. Bo dziś każdy przychodzi na test i liczy, że trafi 5.0 celując w ABC na chybił trafił.

Offline xanar

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #76 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 22:43:44 »
Żeby ogarnąć Final Crisis wypadałoby przeczytać Fourth World Kirby'ego.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline R~Q

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #77 dnia: Cz, 23 Lipiec 2020, 13:04:46 »
Było już o tym nie raz i nie dwa. Final Crisis wymaga przygotowania i odpowiedniego zaangażowania w świat DC. Podobnie Multiversity lub Człowiek ze Stali z N52 (a JLA moim zdaniem zaje*iste). Nie mówiąc o całym runie Batmana. Jest tona materiałów w necie na ten temat. Wśród przeciwników Morrisona zawsze dominuje ten sam argument "niezrozumiałe", "zagmatwane", "skomplikowane". Dziwne nie?

A ja właśnie za to go cenię. Za tworzenie utworów wymagających wcześniejszego przygotowania do lekcji i odrobienia zadania domowego. Bo dziś każdy przychodzi na test i liczy, że trafi 5.0 celując w ABC na chybił trafił.
To jakie lektury obowiązkowe polecasz przed "Final Crisis"? Ew. które strony w necie twoim zdaniem dobrze to opisują?

Offline rekinn

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #78 dnia: Cz, 23 Lipiec 2020, 18:06:03 »
Cytuj
A ja właśnie za to go cenię. Za tworzenie utworów wymagających wcześniejszego przygotowania do lekcji i odrobienia zadania domowego.

Ja uważam natomiast, że Morrison przegina. Jest różnica pomiędzy zaangażowaniem, a przekopywaniem się przez setki innych komiksów i artykułów, by cokolwiek pojąć. I to przecież z różnych lat, z różną dostępnością, albo i brakiem dostępności. Horror. :o To już nie komiksomaniactwo, to archeologia. :o

Offline adamarluk

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #79 dnia: Nd, 13 Wrzesień 2020, 10:26:34 »
Po rewelacyjnym Doom Patrolu nabrałem ochoty na więcej Morrisona. Wybór padł na Marvel Boya, pomogła pozytywna opinia kolegi SkandalistyLarryFlinta. I to był przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Jakie to było dobre, absurdalny humor i szalone (każdy to wie) pomysły m.in. miłość i chorobliwie zazdrosny ojciec w tle czy żarłoczna korporacja. Szczerze polecam, nawet tym którzy nie przepadają za super hero.
Teraz chcę wiecej, ostrzę zęby na zbliżającego się Animal Mana, ale zastanawiam się jednocześnie nad JLA i Supermanem z New52. Czytałem już te komiksy przed laty, JLA odebrałem dość bełkotliwie, a Supermana nie dałem nawet razdy doczytać do końca po czym obie serię sprzedałem. Teraz zastanawiam się, czy nie spróbować raz jeszcze z JLA. Może ponowna, bardzo uważna (bo tak trzeba z Morrison em) lektura okaże się odkrywcza.

ramirez82

  • Gość
Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #80 dnia: Nd, 13 Wrzesień 2020, 11:37:26 »
A All Star Superman czytałeś? To jeden z lepszych komiksów Morrisona. JLA i Action Comics z N52, dla mnie też były ciężkostrawne, i w życiu nie dałbym im drugiej szansy :)

Offline adamarluk

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #81 dnia: Nd, 13 Wrzesień 2020, 11:42:49 »
Mam :D

Online perek82

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #82 dnia: Nd, 13 Wrzesień 2020, 11:53:11 »
Z JLA poległem po 2 tomie. Chaos level poza skalą jak dla mnie.
Za to New X-men weszło jak najlepsza whisky. Musiałem się tylko do rysunków chwilę przyzwyczajać.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline adamarluk

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #83 dnia: Nd, 13 Wrzesień 2020, 14:31:29 »
Może faktycznie to nieracjonalne ponownie próbować ogarnąć JLA.

Offline celtic

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #84 dnia: Nd, 13 Wrzesień 2020, 22:00:44 »
Po rewelacyjnym Doom Patrolu nabrałem ochoty na więcej Morrisona. Wybór padł na Marvel Boya, pomogła pozytywna opinia kolegi SkandalistyLarryFlinta. I to był przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Jakie to było dobre, absurdalny humor i szalone (każdy to wie) pomysły m.in. miłość i chorobliwie zazdrosny ojciec w tle czy żarłoczna korporacja. Szczerze polecam, nawet tym którzy nie przepadają za super hero.
Teraz chcę wiecej, ostrzę zęby na zbliżającego się Animal Mana, ale zastanawiam się jednocześnie nad JLA i Supermanem z New52. Czytałem już te komiksy przed laty, JLA odebrałem dość bełkotliwie, a Supermana nie dałem nawet razdy doczytać do końca po czym obie serię sprzedałem. Teraz zastanawiam się, czy nie spróbować raz jeszcze z JLA. Może ponowna, bardzo uważna (bo tak trzeba z Morrison em) lektura okaże się odkrywcza.
Przeczytaj "HAPPY", na NETFLIX można zobaczyć serial na podstawie tej mini-serii.
Skąd ten gość bierze takie pomysły?  Mnie rozwaliło:)
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline arczi_ancymon

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #85 dnia: Pn, 14 Wrzesień 2020, 11:52:17 »
Skąd ten gość bierze takie pomysły?

Drugs dude, drugs...

Offline Cringer

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #86 dnia: Wt, 15 Wrzesień 2020, 00:23:11 »
Morrison był kiedyś gościem podcastu Kevina Smitha. Fajne słuchajło.

Offline LordDisneyland

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #87 dnia: Wt, 15 Wrzesień 2020, 03:37:49 »
@Antari - jaką przygotowania przed lekturą Multiversum zalecasz? Obawiam się, że choć lubię Morrisona, to mogę się przy lekturze czuć zagubiony. Doradź pan, panie kolego!
,, - Eeeeech.''

Offline jotkwadrat

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #88 dnia: Wt, 15 Wrzesień 2020, 11:26:36 »
Jak dla mnie akurat Multiwersum było zaskakująco przystępne, zwłaszcza w porównaniu z Ostatnim Kryzysem.

Offline Pan M

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #89 dnia: Wt, 15 Wrzesień 2020, 11:53:01 »
Patrząc na liczbę postaci, która tam się przewija  to nie jest tak, ze ta pozycja smakuje najlepiej ze znajomością wszelkich alternatywnych rzeczywistości DC a także wiedza o crisis on infinite earths, infinite crisis i final crisis to absolutne minimum?

Jak tak patrzałem w sam guidebook  multiwersum, to Morrison znów odnosi się do sporej liczby wykreowanych przez innych twórców komiksów.

W sieci piszą też, ze ważne są te pozycje


Animal Man #18-26

Batman #666

JLA #1-4

JLA Classified #1-3

Justice League of America #153

Watchmen

Doom Patrol #53

Justice League of America #107-108

Osobiście nie chcę sam tego na razie tego tykać, pomimo, że ta pozycja kurzy mi się juz na półce od czerwca. Niby przystępne, ale ja juz tam Morrisona znam ;p No i nawet jak przystępne, to jednak większe przygotowanie przed lekturą zawsze u niego wynagradza.
« Ostatnia zmiana: Wt, 15 Wrzesień 2020, 12:07:11 wysłana przez Pan M »