Autor Wątek: Grant Morrison  (Przeczytany 36296 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #60 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 12:58:55 »
Apasz, przecież ty nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz.
To jak to jest z tymi książkami Morrisona, które czytałeś? :)

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #61 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 12:59:57 »
Opieram się na tym co czytałem. To nie jest tak że ja Morrisona skreślam. Doom Patrol kupiłem w tym miesiącu i jak dojdzie to przeczytam. Niektóre jego komiksy mi się podobały. Azyl Arkham jest bardzo dobry a New X-Men całkiem fajne. Tylko jak taki Azyl, Doom Patrol czy inne Invisibles wyjdą ze starcia z Watchmen, Prosto z Piekła czy Potworem z Bagien? Bo jak dla mnie to raczej wyjadą.

Offline OokamiG

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #62 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 13:13:00 »
Azyl to wg. mnie wybitne dzieło, które może śmiało stawać obok Strażników. Specjalistom od Morrisona nie jestem, ale Doom Patrol także mi się podobał. Poza tym czytałem część X Men i Batmana, i czekam na polskie wydania aby je mieć w bardziej przystępnej dla mnie formie. Ale z tych superbohaterskich jego prac widać, że to twórca oryginalny, jednak ta oryginalność czasami idzie za daleko i nie każdemu może przypaść do gustu.

Offline Koalar

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #63 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 13:41:13 »
Właśnie niedawno skończyłem JLA Morrisona. Przyjemna superbohaterska lektura, choć końcówka jakaś taka szybko domknięta - pyk - i się rozwiązała sprawa, która była budowana przez wiele numerów. Podobały mi się (pseudo)naukowe wtręty. Czasem miałem wrażenie, że brakuje jakichś wydarzeń (ciach i skład JLA jest zmieniony). Podobali mi się całkiem zakręceni przeciwnicy JLA i to, że Morrison sam projektuje graficznie postaci.
Morrison jest (jak dla mnie oczywiście) świetnym scenarzystą.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline perek82

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #64 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 17:12:11 »
Ja to nie wiem, czy go lubię czy nie. Generalnie wolę takie mniej odjechane historie, żeby nie powiedzieć przyziemne. Więc teoretycznie powinienem go unikać.
Kupiłem kiedyś New X-men i przepłynąłem przez to. Dla mnie lepsze niż Astonishing. Trochę ciekawych pomysłów, a że to superhero, to człowiek bardziej przymykał oko na dziwności.
Spróbowałem Doom Patrol. Pierwszy tom miodzio. Później robi się dziwniej, ale też mi się super czytało.
Azyl Arkham z ciekawości kupiłem i w sumie już nie pamiętam za dużo, ale też nie sprzedałem po przeczytaniu, więc coś mnie zainteresowało.
All Star Superman też mi podszedł, chociaż trochę trudno mi wszystko zrozumieć - mało Supermana znam.
Spróbowałem jeszcze JLA, ale poległem. Chaos nie do ogarnięcia.
A tych new52 / now / rebirth'ów nie ruszam.

Ale największe dzieła Moore'a stoją u mnie zdecydowanie wyżej i gdyby mi przyszło zbierać na nową nerkę, to je bym sprzedał na samym końcu.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

John

  • Gość
Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #65 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 18:04:37 »
przecież to jest Kirkmana  ::)

"Invincible" to komiks Kirkmana, tasiemiec superhero. Ludzie mówili o tym:



Cytuj
Wszyscy jesteście Apaszami?

Każdy w dzisiejszych czasach ma w sobie Apasza, ja swojego Apasza w głowie zwalczam psychotropami. Mam nadzieję, że Wy też.
Nasz kumpel Rafcio Trzaskowski też zapewne ma w głowie, i pod sobą, jakiegoś Apasza.

Nie lubię gdy ludzie jako obronę Morrisona/uzasadnienie jego talentu, wymieniają jego runy w seriach Marvela i DC. Nieważne jak dobre by nie było, to wciąż Morrison na kagańcu, zamknięty w sztywnych ramach konwencji. Eksperymentuje z nią i miesza, ale wciąż jest w kagańcu i gdy porównać jego bardziej "autorskie" komiksy widać to jak na dłoni. Dobrze go poczytać w ścisłym mainstreamie, ale gdy dostaje mniejsze tytuły do pisania widać najlepiej potęge jego szalonej kreatywności.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #66 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 18:26:59 »
Masz jeszcze jakieś postacie w głowie? Chyba te psychotropy niezbyt działają...

Offline donT

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #67 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 20:51:47 »
Brytyjczyk pokonuje Szkota.
Alez Skandalisto! Szkoci to takze Brytyjczycy!
;-)
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #68 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 01:32:11 »
Anglik pokonuje Szkota!!!

Offline LordDisneyland

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #69 dnia: Wt, 01 Październik 2019, 05:03:44 »
Oj, muszę częściej na forum wpadać - niezłe dyskusje mnie omijają :O

Zacytuję sam siebie, żeby zmorrisonowić sytuację: no i może od czasu zadania pytania ktuś miał szczęście do lektur-

zauważyłem także, że Morrison pisał serię "Steed & Mrs Peel", polskim odbiorcom tytuł znany  jako "Rewolwer i melonik". Czy ktoś z was miał okazję czytać?


,, - Eeeeech.''

Offline Koalar

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #70 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 01:53:57 »
Po kilku godzinach straconego życia z chęcią polecam fanom kryzysów DC Ostatni Kryzys, zwłaszcza jeśli ktoś lubi:
- tysiąc postaci (w tym także szerzej nieznanych, głupawych, niepotrzebnych);
- 999 wątków (niepotrzebnie zagmatwanych, wiele głupawych, niepotrzebnych);
- sporo debilnej naparzanki;
- skomplikowane, zagmatwane prowadzenie historii;
- brak ciekawych dialogów, humoru, mało ciekawych zdarzeń;
- jakąś śmierć superbohatera;
- jakieś głupawe rozwiązania deus ex machina;
- zwykle bardzo dobre rysunki.

Oprócz dwóch zeszytów z Batmanem szkoda czasu i atłasu. To był hit sprzedażowy? Meh...
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline laf

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #71 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 14:37:40 »
Ostatni Kryzys
Po tym komiksie odpuściłem sobie wszystko, co wychodzi spod ręki Morrisona i sprzedałem pozostałe jego komiksy, które nieopatrznie kupiłem (zostałem tylko przy New X-men). Zupełnie nie chwytam jego pokręconych wizji, a jedyne co dostrzegam w jego scenariuszach to chaos  :P

Z Twoją opinią a propos Ostatniego Kryzysu zgadzam się w 200% procentach.

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #72 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 15:49:13 »
Może trochę nieopatrznie to zrobiłeś ma kilka świetnych tytułów. Problemem gościa jest to, że on się strasznie lubi onanizować swoją wiedzą na temat komiksów a najczęściej nie potrafi przekuć tej wiedzy w interesującą historię. Nie wiem czy kwestia tego, że pomysł ma dobry tylko napisać tego nie potrafi (vide Ziemia 2), czy może już w fazie koncepcyjnej zakłada że to ma być bez sensu żeby udawać coś głębokiego. Po lekturze takiego "Człowieka ze Stali" z N52 poczułem się jakbym padł ofiarą morrisonowego bukkake. Rewelacyjny "Doom Patrol", świetny "Azyl" czy naprawdę dobry "Marvel Boy" to jego moje ulubione komiksy i oczywiście są one pełne absurdalnych koncepcji i dziwacznych pomysłów, ale w gruncie rzeczy wszystkie mają dosyć prosty szkielet fabularny, także jak chce i go nie poniesie to potrafi.

Offline freshmaker

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #73 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 16:28:32 »
morrison to jeden z moich ulubionych scenarzystow. jego najlepszy komiks wg mnie to invisibles. nie dziwie się ze po jego pomysły sięgnęli twórcy matrixa, dobrze ze wygrał z nimi w sądzie. jest to jeden z komiksów nieprzetlumaczalnych wg mnie np na język filmu.

jego najlepsze rzeczy superhero to zenith, doom patrol i animal man. poza tym cudowny i odświeżający run batmana. mówię o całym runie a nie tylko wstępie w postaci batman i syn. oczywiście także cudowne arkham asylum, po lekturze którego koniecznie trzeba przeczytać scenariusz morrisona.

sugeruje zapoznać się z jego top 10. robi dużo chałtur, ale z czegoś trzeba żyć. to co miał pokazać w komiksie, już pokazał.

Offline R~Q

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #74 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 20:33:52 »
Mocno nierówny artysta.

New X Men, Batman - b fajne.

JLA, Superman z n52 - nieczytelne

Multiwersalność - tylko dla uczonych badających wszechświat DC.