Autor Wątek: Frank Miller  (Przeczytany 5783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wonap

Frank Miller
« dnia: So, 16 Marzec 2019, 00:38:19 »
Właśnie przeczytałem słynny komiks 300 i powiem, że lepiej sobie książkę poczytać;D
Do nadrobienia z bardziej znanych pozostaje mi jeszcze Sin City bo już Batmana czytałem;)

Co jeszcze polecacie? Lub jak ocenianie twórczość bo nazwisko niewątpliwie zasłużone w świecie komiksów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Frank Miller
« Odpowiedź #1 dnia: So, 16 Marzec 2019, 07:15:12 »
Właśnie przeczytałem słynny komiks 300 i powiem, że lepiej sobie książkę poczytać;D

Jaką książkę?

Małpisyn

  • Gość
Odp: Frank Miller
« Odpowiedź #2 dnia: So, 16 Marzec 2019, 09:19:47 »
Chyba chodzi o jakąkolwiek książkę, z czym nie mogę się zgodzić. „300” to piękne i kompletne dzieło - brawo Frank Miller!

Poleciłbym jeszcze Ronina, ale skoro nie podobało się „300”, które jest jednym z najłatwiejszych w odbiorze komiksów Millera, to raczej Ronin może nie podejść. Oczywiście, zaznaczam, że to nie jest przytyk w kierunku twojej oceny „300”. 

Offline Nawimar III

Odp: Frank Miller
« Odpowiedź #3 dnia: So, 16 Marzec 2019, 09:32:07 »
Wonap, a może rzucisz okiem na jedną z jego wczesnych prac?
 

majkelus81

  • Gość
Odp: Frank Miller
« Odpowiedź #4 dnia: So, 16 Marzec 2019, 09:37:35 »
Wonap, a może rzucisz okiem na jedną z jego wczesnych prac?
Tylko jeśli rozpatrujemy całości DD tom 1-3 (+ DD Odrodzony, Człowiek nieznający strachu) to zdecydowanie TAK.

Offline wonap

Odp: Frank Miller
« Odpowiedź #5 dnia: So, 16 Marzec 2019, 10:00:50 »
Odnośnie Daredevila Millera to tak, zamierzam go kupić. Niedawno skończyłem 6 tomów Bendisa i liczę, że poziom nie spadnie;)

Co do 300 to bym go wysoko ocenił gdyby historia była kompletnie zmyślona;) Jeśli komiks ma zahaczać o historię to nie lubię gdy jest jedynie luźnym punktem odniesienia czy wstępem do historii;) Tutaj bardziej sobie chwalę komiksy IPNu z których dowiem się więcej jak podczas lekcji w podstawówce;) Ale zdaję sobie sprawę, ze to takie moje zboczenie;)

Jeśli chodzi o Ronina to nie znam. Jedynie tytuł gdzieś słyszałem. Zerknę;)

John_

  • Gość
Odp: Frank Miller
« Odpowiedź #6 dnia: So, 16 Marzec 2019, 10:01:51 »
Miller od lat nie był w formie, ale ciekawi mnie ta historia Superman: Year One którą tworzy dla Black Label.

Małpisyn

  • Gość
Odp: Frank Miller
« Odpowiedź #7 dnia: So, 16 Marzec 2019, 10:25:02 »
Odnośnie Daredevila Millera to tak, zamierzam go kupić. Niedawno skończyłem 6 tomów Bendisa i liczę, że poziom nie spadnie;)

Nie możesz mieć takiego nastawienia podchodząc do Daredevila Franka Millera, bo ostro się przejedziesz. Te pozycje dzieli 20 lat i jest to tak odczuwalne, że aż czasem boli. Przeczytałem tylko trzy pierwsze tomy z kolekcji Daredevil Niestraszony (Bendis) i była to wspaniała, zaskakująca rzecz. Na razie jestem po pierwszym tomie Daredevila Millera i muszę przyznać, że jest to zwykły, typowy komiks superbohaterski z lat '80. Gdyby nie nazwisko twórcy to nie sądzę, żeby był wznawiany z taką pompą.

majkelus81

  • Gość
Odp: Frank Miller
« Odpowiedź #8 dnia: So, 16 Marzec 2019, 10:30:30 »
Dlatego, że w pierwszym tomie DD Miller jest głównie rysownikiem, a nie scenarzystą. Dlatego zwróciłem uwagę wyżej, że DD Millera najlepiej rozpatrywać całość, a nie pojedyncze tomy.

Małpisyn

  • Gość
Odp: Frank Miller
« Odpowiedź #9 dnia: So, 16 Marzec 2019, 10:39:27 »
I dlatego czekam na pozostałe tomy (i dlatego napisałem, że jestem po lekturze wyłącznie pierwszego tomu). Gdy przeczytałem w wątku o DD, że tom drugi już dostarcza rozrywki na poziomie to utwierdziłem się w dalszym kupowaniu tej serii. Po pierwszym tomie zwątpiłem, czy warto inwestować w coś, co wygląda jak skok na kasę pt. "Miller to gorące nazwisko, wydajmy w ekskluzywnej kolekcji stare kotlety, pod którymi był podpisany". Cieszę się, że wiele osób zapewnia na forum, że tak nie będzie w dalszych tomach.

W tomie pierwszym DD, jedyne, co potwierdzało dla mnie, że jest to dzieło Millera to sposób rysowania ust - widać już te charakterystyczne kreski, które będą pojawiać się w całej twórczości Millera jako rysownika.

Offline parsom

Odp: Frank Miller
« Odpowiedź #10 dnia: So, 16 Marzec 2019, 11:46:56 »
Co do 300 to bym go wysoko ocenił gdyby historia była kompletnie zmyślona;) Jeśli komiks ma zahaczać o historię to nie lubię gdy jest jedynie luźnym punktem odniesienia czy wstępem do historii;) Tutaj bardziej sobie chwalę komiksy IPNu z których dowiem się więcej jak podczas lekcji w podstawówce;) Ale zdaję sobie sprawę, ze to takie moje zboczenie;)

Ale te "historyczne" Termopile w zasadzie są (w mniejszym lub większym stopniu) zmyślone, więc czego tu oczekiwałeś?
To jest opowieść, kolejna wariacja na temat w zasadzie legendy, a nie realizacji edukacyjnej misji greckiego IPNu.

Offline Nawimar III

Odp: Frank Miller
« Odpowiedź #11 dnia: So, 16 Marzec 2019, 12:00:30 »
Małpisyn: "(...) stare kotlety"
 
 Sori, ale klasyki też musi trochę być. Prawie trzydzieści lat czekałem na polską edycję tego tytułu.

Offline Marvelek

Odp: Frank Miller
« Odpowiedź #12 dnia: So, 16 Marzec 2019, 13:13:14 »
Odnośnie Daredevila Millera to tak, zamierzam go kupić. Niedawno skończyłem 6 tomów Bendisa i liczę, że poziom nie spadnie;)


To przy lekturze pierwszego tomu od Millera dostaniesz mocno światłem po oczach. Jeśli nie masz zbyt dużo miejsca na półce oraz nie jesteś "komplecistą", to radę Ci zacząć dopiero od tomu drugiego, kiedy Miller przejmuje prowadzenie serii. Myślę, że będziesz miał ogromną satysfakcję z lektury tomów 2 i 3 - świetnie prowadzona narracja, genialnie napisani bohaterowie. Tom 1 to jedynie ciekawostka z półki "Historia komiksu". Widać zresztą po opiniach, że wielu rozczarowało się tym komiksem.
Z DD Millera polecam również zeszyt 219 "Badlands", którego nie ma w wydaniu Egmontu (chyba, że wyda jako tom czwarty Companion, ale ja w to nie wierzę).

brvk

  • Gość
Odp: Frank Miller
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 07 Lipiec 2020, 10:19:01 »
Ktoś wie, ile ilustracji Franka znajduje się w książce Przeklęta?

Offline Mateusz

Odp: Frank Miller
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 07 Lipiec 2020, 12:46:57 »
Niecałe 40.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami