Autor Wątek: Flash  (Przeczytany 10451 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Flash
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 19:59:26 »
Nie kupiłem Roku Pierwszego, teraz wziąłem tom 12 ale lektura jeszcze przede mną. Do tej pory dało się to czytać, ale bez rewelacji.

Offline Pan F.

Odp: Flash
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 20:44:51 »
Nie kupiłem Roku Pierwszego, teraz wziąłem tom 12 ale lektura jeszcze przede mną. Do tej pory dało się to czytać, ale bez rewelacji.
Ostatnie tomy Williamsona będą mocne  :)
6 rozdział już jest !
Aż 22 strony!!! Link poniżej :)

https://webkomiksy.pl/komiks/pomocny?v=vvgnXoSBG6-f

Offline laf

Odp: Flash
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 08:05:00 »
Nie kupiłem Roku Pierwszego, teraz wziąłem tom 12 ale lektura jeszcze przede mną. Do tej pory dało się to czytać, ale bez rewelacji.
Ano właśnie, czy Rok Pierwszy jest potrzebny w całej chronologii Flasha z DC Odrodzenie? Bo też myślałem żeby ten tom odpuścić, tylko nie wiem czy nie stracę czegoś istotnego?

Offline Burizleif

Odp: Flash
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 12:57:41 »
Ciekawe uzupełnienie runu Williamsona, ale z tego, co pamiętam, to nie popycha jakoś głębiej wydarzeń.

Offline Bazyliszek

Odp: Flash
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 16:40:28 »
Po tym jak sobie poczytałem różne Ziemia Jeden w DC i inne Roki Pierwsze i żałosny Rok Zerowy Snydera, powiedziałem sobie KONIEC. Nie będę więcej wydawał kasy, by mi autor bez pomysłów na popchnięcie fabuły, niszczył znane originy i czynił je "mroczniejszymi", czyli gupszymi. Ominąłem WW Year One, to samo z Flashem. Chociaż teraz w Kolekcji w przyszłości mi się to trafi, więc nie ma lekko.


Ja ci więc nie powiem czy ten 11 tom był ok, bo z góry założyłem że to strata czasu i pieniędzy.

Offline Pan F.

Odp: Flash
« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 20:53:51 »
Moim zdaniem warto przeczytać Flash Rok pierwszy, gdyż jest to pierwszy raz, jak widzimy origin Barrego Allena. To nie jest kopia czegoś z kiedyś albo jakaś alternatywna wersja Flasha.

Zresztą mi to sie marzy jakby wydali jakąś grubą cegłę z Flashem, gdy stanął przed sądem za morderstwo. Bardzo duża wielowątkowość i poważna tematyka połączona z dziwnościami ze srebrnej ery. Całe te wydarzenia były tworzone przez jakieś dwa lata. Cary Bates pojechał tam grubo, a za rysunki odpowiadał Carmine Infantino, jego Flash jest ikoną tamtych lat. Najlepsze wydarzenia z Flashem jakie czytałem!
6 rozdział już jest !
Aż 22 strony!!! Link poniżej :)

https://webkomiksy.pl/komiks/pomocny?v=vvgnXoSBG6-f

Offline Bazyliszek

Odp: Flash
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 17 Sierpień 2021, 18:07:49 »
@UP
Tom z Aquamanem nie sprzedał się, to wątpię, czy będą jakieś kolejne większe antologie z bohaterami DC od Egmontu. Zresztą zobaczymy jak mi się będzie czytało Longbow Hunters, czy Hawkmana i czy chciałbym więcej podobnych historii po polsku.

Początek runu Waida po KnNZ był niezły. Drugi tom raczej bym kupił i przeczytał. Bo tak ogólnie to lubię Flasha, choć obecnie za mało trochę dowcipkuje. A dla mnie to raczej był bohater na luzie.

Offline gashu

Odp: Flash
« Odpowiedź #22 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 09:02:53 »
Pytanie do znawców świata DC. Chciałbym rozpocząć przygodę z postacią... (niespodzianka) Flasha :). Od czego warto w tym przypadku zacząć, jeśli nigdy (poza gościnnymi występami w innych komiksach) nie miało się doczynienia ze wspomnianą postacią? Czy możecie polecić coś, co byłoby w miarę bezbolesnym wprowadziem do świata Flasha i jednocześnie nie straszyłoby nadmiernym infantylizmem jak duża cześć współczesnego superhero?

Myślałem o "Flash Forward" Scotta Lobdella, albo "Flash: Rok pierwszy" Willamsona. Jakieś inne pomysły? Może jakaś klasyka?

Offline Darth_Simon

Odp: Flash
« Odpowiedź #23 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 09:24:19 »
Proponuję czytać od pierwszego tomu odrodzenia.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline gashu

Odp: Flash
« Odpowiedź #24 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 11:00:22 »
Zastanawiałem się nad tym, ale w przypadku tej serii opinie w internecie są mocno mieszane i raczej średnie (na lubimyczytać.pl tak między 5, a 7/10 na poszczególne tomy).
Myślałem, że może forumowicze będą w stanie podpowiedzieć coś mniej oczywistego (lepszego?).

Offline laf

Odp: Flash
« Odpowiedź #25 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 11:05:01 »
Pytanie do znawców świata DC. Chciałbym rozpocząć przygodę z postacią... (niespodzianka) Flasha :).
https://marveldcchronologia.wordpress.com/flash/
https://marveldcchronologia.wordpress.com/jak-zaczac-czytac-flasha/

Moja propozycja jest taka (wersja rozszerzona):
1. Kryzys na Nieskończonych Ziemiach - śmierć Barry'ego Allena (to nie jest spoiler, wszyscy o tym wiedzą).
2. Flash: Urodzony Sprinter (WKKDC t. 25) - pierwsze kroki Wally'ego Westa w roli trzeciego Flasha (pamiętaj, że pierwszy był Jay Garrick)
3. Flash: Powrót Barry'ego Allena (WKKDC t. 47) - wycinek z długoletniego runu Waida, bardzo przyjemna historia, w której zaprezentowano jednocześnie kilka innych postaci obdarzonych mocą prędkości.
4. Kryzys Tożsamości (WKKDC Wydanie Specjalne lub Egmont DC Deluxe) - polecam wydanie Eaglemoss, bo z punktu widzenia Flasha jest ono uzupełnione 4 dodatkowymi zeszytami z jego serii. O ile dla samego eventu nie mają one większego znaczenia, to pod kątem ogarniania tej postaci stanowią dodatkowy smaczek. Co do samego eventu ma on istotny wpływ na rozwój postaci zarówno Barry'ego Allena, jak i Wally'ego Westa.
5. Flash: Wojna Łotrów (WKKDC t. 37) - wycinek z długoletniego runu Johnsa; nie polecam tego komiksu jeśli czyta się go w oderwaniu od pozostałych wydarzeń z tego runu.
6. Nieskończony Kryzys (Egmont, DC Deluxe lub kolekcja Bohaterowie i Złoczyńcy, 2 tomy - zapowiedź) - Flashowie mają istotny wpływ na pokonanie szwarccharakteru.
7. Flash: Piorun w butelce (WKKDC t. 77) - po wydarzeniach w Nieskończonym Kryzysie rolę kolejnego (czwartego) Flasha przejmuje Bart Allen, wcześniejszy Impulse i Kid Flash. Bardzo przyjemny komiks, niestety jest to tylko pierwsza część 13-zeszytowego runu.
8. Ostatni Kryzys (Egmont, DC Deluxe) - wskrzeszenie Barry'ego Allena.
9. Flash: Odrodzenie (kolekcja Bohaterowie i Złoczyńcy t. 6) - początki nowego życia Barry'ego Allena
10. Najczarniejsza Noc (Egmont, DC Deluxe) - wprawdzie jest to event skupiający się na Zielonej Latarni, ale w głównych wydarzeń spory udział ma Barry Allen.
11. Flashpoint: Punkt krytyczny (Egmont DC Deluxe i WKKDC t. 60) - zmiana rzeczywistości wywołana przez realizację pewnego pragnienia Barry'ego Allena i wejście w nowy rozdział zwany New 52.
12. Flash z Nowego DC (Egmont, 5 tomów) - jak dla mnie jedna z lepszych serii z tej linii wydawniczej bezczelnie urwana przez Egmont mniej więcej tak w połowie  >:(
13. DC Odrodzenie (Egmont, DC Deluxe) - kolejna zmiana rzeczywistości i wejście w nowy rozdział zwany DC Rebirth.
14. Flash z DC Odrodzenie i Uniwersum DC (Egmont, 13 tomów + Batman/Flash: Przypinka + Rok pierwszy)
15. W międzyczasie trwania serii z DC Odrodzenie miał miejsce event Batman Metal, w którym brał udział Flash. Chronologia tego eventu przedstawia się następująco (moja własna chronologia): Batman Metal (3 tomy), Liga Sprawiedliwości: Bez Sprawiedliwości, Liga Sprawiedliwości Snydera (1. tom), Kryzys Bohaterów (ważny event ze względu na Wally'ego Westa), Liga Sprawiedliwości Snydera (2. tom), Batman, który się śmieje (1. tom), Liga Sprawiedliwości Snydera (3. tom), Batman, który się śmieje (2. tom), Liga Sprawiedliwości Snydera (4. tom), Zegar Zagłady (zwieńczenie wydarzeń z DC Odrodzenie i Batman/Flash: Przypinka), Wojna Totalna. Rok Łotrów (Liga Sprawiedliwości Snydera, 5. tom), Flash Forward (dalsze losy Wally'ego Westa po wydarzenia z Kryzysu Bohaterów), Death Metal (4 tomy - zapowiedź).

No i to wszystko z rzeczy, które wyszły po polsku ;D. Pamiętaj, że Flash jest częścią wielkiego uniwersum i występuje też w Lidze Sprawiedliwości (z ciekawszych tytułów można wymienić Rok Pierwszy z WKKDC t. 15 i 16 oraz Ligę Sprawiedliwości Johnsa z Nowego DC).

Ogólnie, podobnie jak @Darth_Simon, proponowałbym zacząć od eventu DC Odrodzenie, a później pociągnąć serię z Flashem. Nie wiem jaki wpływ na tą serię ma cały "metalowy" event, ale wydaje mi się, że bez niego jest wszystko do ogarnięcia. Polecam też serial Flash  ;)
« Ostatnia zmiana: Pn, 27 Wrzesień 2021, 11:08:41 wysłana przez laf »

Offline gashu

Odp: Flash
« Odpowiedź #26 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 11:14:14 »
Łoooo... laf, wielkie dzięki za linki i wyczerpujący spis pozycji. Pewnie coś sobie z tego wybiorę!
Pozdrawiam.

Offline xanar

Odp: Flash
« Odpowiedź #27 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 13:50:42 »
Najlepiej to od The Flasha Marka Waida.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Pan F.

Odp: Flash
« Odpowiedź #28 dnia: So, 02 Październik 2021, 22:06:59 »
gashu, Proponuję Flash Odrodzenie 2016.
6 rozdział już jest !
Aż 22 strony!!! Link poniżej :)

https://webkomiksy.pl/komiks/pomocny?v=vvgnXoSBG6-f

Offline Bazyliszek

Odp: Flash
« Odpowiedź #29 dnia: Pn, 10 Styczeń 2022, 23:02:27 »
Ja najbardziej bym chciał, żeby 14 i 15 trejd Flasha Egmont wydał w jednym tomie, żeby zakończyć to jak najszybciej i przejść dalej. Główny wątek runu Williamsona mnie rozczarował i nie zachwycił. Wątki poboczne wymuszone choćby Metalem też takie sobie. W tych 15 tomach można było stworzyć coś lepszego. Przypinka była dobra, ale nie pociągnęli tego zbyt daleko, a szkoda.