Autor Wątek: Flash  (Przeczytany 10450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eragon

Flash
« dnia: Śr, 13 Luty 2019, 23:29:46 »
Chyba warto by ten bohater miał własny wątek  :) Flash tom 4 i 5
Oba tomy są fajnymi czytadłami. 4 tom to kolejne stracie Flasha z
Spoiler: PokażUkryj
Reverse Flashem(nie lubię polskiej nazwy tej postaci).

Tom piaty to z kolei taki pseudo kryminał, oba tomy to fajna lektura, oby tylko Egmont tego nie urwał bo na koniec 5 tomu powraca
Spoiler: PokażUkryj
Meena(postać z 1 tomu i obecna w ostatnim kadrze tomu 3).
Czekam na ciąg dalszy, oby był...
Fan ,,majtek na głowie'' ;)

Offline Teli

Odp: Flash
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 07:30:21 »
Też uważam Flasha za fajne, niezobowiązujące czytadełko i urwanie go przez Egmont nie byłoby dla mnie miłe, ale do przeżycia. Z Flashem jest ten problem, że z jednej strony jest on ważny dla głównego wątku Rebrith (o fatalnej kondycji i rozwleczeniu tej intrygi było w temacie Rebrith, nie wracajmy do tego ;) ), no i ma w przyszłości corossy z Batmanem tudzież występy w Heroes in Crisis więc z tej strony urwanie solowej serii byłoby dziwne... ale Egmont urwał już kiedyś Flasha z New52 kiedy to zdecydowano o wejściu w Rebrith.
Co będzie teraz? Dowiemy się w kwietniu. Póki co mamy pięć tomów (6, jeśli liczyć Przypinkę) może nie za ambitnego, ale całkiem sprawnego i efekciarskiego superhero z naciskiem na życie prywatne Alena.
Także czekam też czekam na ciąg dalszy... zobaczymy.

Offline Odyn

Odp: Flash
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 07:36:26 »
Ja mam problem z Flashem (jako postacią, nie serią z Odrodzenia). Strasznie nuży mnie Barry, a złoczyńcy, choć bardzo potężni, nie potrafią do siebie przekonać. Nie chciałbym jednak, żeby przerwano jego serię, bo Flash zawsze odgrywa ważną rolę w uniwersum ;)

Powiem szczerze, że nie potrafią mnie zainteresować historie o biegaczu, roli superprędkości. Jednak bardziej wkręciłem się w eSa, z którym też kiedyś miałem problem, a ostatnio bardzo polubiłem.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Darth_Simon

Odp: Flash
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 21:47:34 »
A mi właśnie osobowość i zawód Barry'ego bardzo pasuje. Czasem bardziej mnie ciekawią jego perypetie w pracy i relacjach z innymi postaciami.

Nie przekonał mnie do siebie natomiast Wally West (ten sprzed N52)
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Online stachel

Odp: Flash
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 12:31:00 »
Czy Waszym zdaniem warto dokończyć Flasha z N52? Tomy wydane przez Egmont czytało mi się przyjemnie i teraz zastanawiam się, czy coś ważnego i ciekawego dzieje się w pozostałych zeszytach.

Offline Murazor

Odp: Flash
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 13:05:50 »
Mnie się czytało trochę gorzej resztę. Niestety nie ma już tych obłędnych rysunków, ale trochę wątków jest domykanych, więc jest to taki pełniejszy koniec.

Offline xanar

Odp: Flash
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 21:29:38 »
Ogarnia może ktoś tego nowego scenarzystę co ma nowego Flasha pisać - Kevin Shinick ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Flash
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 08:23:47 »
U nas wyszło jego AXIS Hobgoblin i to jest takie se. https://leagueofcomicgeeks.com/people/3332/kevin-shinick

Offline xanar

Odp: Flash
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 08:48:44 »
Może jakiś "przetarg" ma Flasha ogłosili i miał najlepszy pomysł  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Flash
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 11:14:35 »
Albo najmniejszą stawkę ;)

Offline Koalar

Odp: Flash
« Odpowiedź #10 dnia: So, 17 Październik 2020, 03:22:46 »
Niewiele czytałem solowych komiksów z tą postacią (ze 2 tomy z WKKDC) i zawsze mnie zastanawiało, czy da się na dłuższą metę tworzyć jakieś trzymające się kupy przygody Najszybszego Człowieka na Ziemi. Mam na myśli to, że gość jest tak szybki, że niemal niepokonany. Zanim naciśniesz spust, to już powinieneś leżeć związany pod okolicznym posterunkiem. Przeczytałem 5 tomów Nowego DC i autorzy nie do końca dali radę. Zbyt często Flash zachowuje się tak, jakby zapominał, że jest szybszy niż Superman. Do tego ma tyle mocy, że naprawdę ciężko go pokonać. Ogólnie zaś komiksy były mocno średnie, acz świetne rysunki Manapula i kolory Buccellato cieszą oko. Fajne były konstrukcje plansz (zwłaszcza pokazana w dodatkach sekwencja kilku plansz łącząca się w jeden obraz), choć czasem tak zakombinowane, że musiałem chwilę pomyśleć, gdzie iść dalej. Fajne też ukryte na planszach teksty "DC Comics proudly presents" itp. Ale jak dla mnie mało ciekawy Barry Allen (jakiś nijaki, zbyt zwyczajny) i mało wciągające prowadzenie historii.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Dzidek

Odp: Flash
« Odpowiedź #11 dnia: So, 17 Październik 2020, 08:52:54 »
A mi się właśnie ten Barry podobał. Taki poczciwy, dobry kumpel, którego chciałoby się mieć.

Offline Antari

Odp: Flash
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 00:15:58 »
Pozwolę sobie polecić wydany u nas niedawno "Flash Forward" autorstwa Scotta Lobdella i rysowników Bretta Booth'a i Norma Rapmund'a. Ogólnie nie spodziewam się już wiele po scenariuszach do historii trykotów autorstwa DC lecz tytuł przykuł moją uwagę parą rysowników, którą cenię jeszcze z występów przy niestety nie wydanej u nas serii Titans z DC Rebirth. Bo jeżeli nie można zachwycić się prezentowaną fabułą, to można chociaż pogapić się na fajne rysunki rodem z lat 90. Styl jaki prezentują wspomniani wcześniej panowie to obok znanego Jasona Faboka, moim zdaniem idealne kultywowanie stylu graficznego, który dominował w latach 80-90. Jest on jednym z moich ulubionych sposobów prezentacji herosów i ze szczerą radością wypatruję takich albumów. Niestety większość współczesnych komiksów preferuje ascetyczne, pseudo artystyczne, karykaturalne wizje lub ukazywanie postaci w aseksualny, anemiczny lub otyły sposób aby po drodze nie urazić osób z kompleksami.

Odnośnie fabuły, mamy tu do czynienia z kontynuacją wydarzeń po Kryzysie Bohaterów Kinga. Moim zdaniem przed lekturą warto także przeczytać Titans z DC rebirth i album DC Odrodzenie. Wally West odpokutowuje w więzieniu za uczynki, których dopuścił się w trakcie wydarzeń z Kryzysu Bohaterów. Z placówki karnej wyrywa go transcendentalny byt Tempus Fuginauta, który wysyła go w multiwersalną podróż celem uleczenia swojego sumienia i usunięcia przy okazji choroby toczącej wszechświaty. Nie ma tu nic skomplikowanego i osoby szukające odkrywczych prawd czy jakiegoś przesłania odejdą zawiedzione ale moim zdaniem historia ta przywoluje mi na myśl właśnie proste, szczere fabuły komiksów z lat 90. Trochę pachnie tu także inspiracją JLA Morrisona albo Multiversity z uwagi na odjechane wizje postaci z różnych rzeczywistości i spory "przepych" motywów niczym w Kryzysach. Przez całą lekturę czułem się trochę tak, jakbym właśnie czytali jeden z Kryzysów.

Głównym atutem albumu jest moim zdaniem warstwa wizualna. Booth i Rapmund dostarczają prawdziwy fastfood dla fanów klasycznego superhero, który przykuwa oko na każdym kadrze. Czasami aż dziw bierze ile motywów poupychali na jednej stronie. Komiks wypełniony jest też sporą jak na tego typu produkcję ilością double-page spreadów lub splash page'y na calą kartkę. Zwłaszcza w ostatnim zeszycie Generation Zero: Gods Among Us widać spora ilość pracy przy poszczególnych panelach. Skojarzyło mi sie z Darkseid War Faboka, który również wręcz ociekał w epickie kadry (może nie jest to poziom Faboka ale jest dobrze).

Podsumowując jest to całkiem niezły komiksowy popcorn. Fabuła nie jest odkrywcza i nie będzie co wspominać ale fajnie pogapić się na wybijające się z powszechnego marazmu rysunki. Kto wie, może z tego powodu nawet kiedyś do niego wrócę, czego nie mogę powiedzieć o całej masie innych komiksów z przeciętną fabułą i zupełnie nijaką, niewzbudzającą żadnych emocji oprawą wizualną.

Offline Pan F.

Odp: Flash
« Odpowiedź #13 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 07:46:08 »
Flash musi radzić sobie całkiem nieźle skoro wydawane są kolejne zeszyty. Obecnie polskie wydania są pisane przez Williamson'a i muszę powiedzieć, że są naprawdę fajne.
6 rozdział już jest !
Aż 22 strony!!! Link poniżej :)

https://webkomiksy.pl/komiks/pomocny?v=vvgnXoSBG6-f

Offline xanar

Odp: Flash
« Odpowiedź #14 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 08:34:08 »
Śmiem wątpić, wcześniej pokasowali to z innymi tytułami, może po porostu muszą to wydawać.
Twój komiks jest lepszy niż mój