Autor Wątek: Fistaszki Zebrane  (Przeczytany 10927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline asx76

Fistaszki Zebrane
« dnia: Cz, 14 Luty 2019, 11:41:51 »
Komiksowe arcydzieło życia Charlesa Schulza dla czytelników w każdym wieku, którą musi mieć w swojej kolekcji każdy fan kultury obrazkowej :)
W polskiej wersji wydawanej przez oficynę Nasza Księgarnia seria będzie liczyć 25 tomów. Tomy zbiorcze zawierają komiksowe paski z dwóch lat począwszy od 1950 roku.
O ile nic się nie zmieni, to ostatni tom otrzymamy w październiku 2021 roku.
Czy są tu fani tej świetnej serii, nie licząc twórcy wątku? ;)

Offline K.Leszcz

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 12:41:32 »
Czy są tu fani tej świetnej serii, nie licząc twórcy wątku? ;)


Ja ^_^

Bender

  • Gość
Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 12:52:56 »
Od czasów kultowego "przerysowanego" wydania sprzed lat. Teraz jako szczęśliwy posiadacz legalnego kompletu z FB.  ;)

Offline parsom

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 13:01:12 »
Z dziurami, ale ciągnę to co wydaje NK. Skoro seria ciągle jest w trakcie wydawania, to mogliby zadbać o dostępność wcześniejszych tomów. Gdybym wcześniej miał możliwość kupienia tomu 1, to pewnie żadnemu bym nie odpuścił. A tak oswoiłem się z myślą o niekompletności kolekcji, co przekłada się na większą skłonność do opuszczenia czasem zakupu.

ramirez82

  • Gość
Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 13:14:27 »
Ja od 2008 roku, gdy NK zaczeła wydawać Fistaszki Zebrane. Miłość od pierwszego wejrzenia. Może ostatnio zaległości w czytaniu rosną, ale to przez to że tyle rzeczy wychodzi i nie wiadomo za co sie złapać. Ale jak już czytam, to nigdy nie jestem zawiedziony.

Offline Deg

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 22:59:16 »
Czy są tu fani tej świetnej serii, nie licząc twórcy wątku? ;)
Ja to tylko Marvel 3.0, na takich starociach to się nie znam ;)
This is my truth, tell me yours.

Offline Gascon200

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 00:03:57 »
Przeczytałem kilka tomów, świetny komiks nie tylko dla dzieci :P kupowałbym, gdyby nie ograniczone fundusze czy brak możliwości zakupu pierwszych tomów, a tak to muszę wypożyczać w bibliotekach.

Offline sad_drone

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 00:13:13 »
Słyszałem bardzo dobre opinie o tej w sumie legendarnej serii ale nigdy nie miałem z nią bezpośredniej styczności wyłaczając pojedyńcze paski w internecie. Z takiej formy komiksowej uwielbiam calvina i hobbsa, czy fistaszki są podobne do tej serii ? Dużo jest w peanuts podwójnego kodowania, tzn przemycania treści dla dorosłych w komiksie pozornie dla dzieci ?
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline asx76

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 01:02:26 »

Z takiej formy komiksowej uwielbiam calvina i hobbsa, czy fistaszki są podobne do tej serii ?

Dużo jest w peanuts podwójnego kodowania, tzn przemycania treści dla dorosłych w komiksie pozornie dla dzieci ?

1. Podobne, tyle że o niebo lepsze :)

2. Panie, przemytu tam dostatek ;)

Bender

  • Gość
Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #9 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 07:49:36 »
Dla dzieci? Moim zdaniem jest odwrotnie. Dla mnie to zawsze był komiks absolutnie dla dorosłych, który czasem przemyca coś dla dzieci.

Zgadzam się z asx76. Lepsze. Calvin szybko mnie znudził.

Offline Arne

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #10 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 20:23:40 »
Też uwielbiam Fistaszki. I tak jak Bender poznałem je w wieku lat kilku? czytając u kuzyna 2 z 3 zbiorków przerysowanych w czasach PRL-u. Kupuję wydanie Naszej Księgarni od 1 tomu i już wtedy obliczałem ile lat będę musiał je zbierać, aby zebrać całość. Wyszło mi wtedy,że długo (12-13 lat?). Ale na szczęście do końca już bliżej niż dalej i w końcu będzie można przeczytać całość. Na razie utknąłem gdzieś na 8 tomie. Brakuje czasu, żeby wziąć to pociągnąć dalej. Ale jest świetne! Uwielbiam Linusa i Lucy.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 11:41:56 »
Fistaszki kupuję na bieżąco, ale nie czytam (jeszcze) :D Natomiast cieszą mnie porównania do C&H bo to świetna seria. Jeśli Fistaszki będą zbliżone poziomem to się będę jarał.

Natomiast dobijają mnie ceny pierwszych tomów i deklaracje NK że nie będzie dodruków. Ciekawe czy to będzie maszynka do robienia pieniędzy, skoro już dziś pierwsze tomy potrafią śmigać za 400 zł...

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 12:55:37 »

Osobiście bałbym się lokować pieniądze w komiksach. Ceny za te albumy są mocno abstrakcyjne i chyba tylko desperat to kupi. Przegapiłem okazję kiedy należało nabyć tą serię(shit!) i tymi 4 stówkami prędzej zapełnił bym jakąś dziurę w swojej kolekcji.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 13:02:14 »
Mnie się udało zdobyć brakujący pierwszy tom za 250 zł, potem już w miarę na bieżąco. Natomiast teraz próg wejścia jest... drogi ;)

Offline asx76

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #14 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 13:27:54 »
Moim zdaniem nawet jeśli nie jest się z serią na bieżąco i brakuje pierwszych tomów, to warto brać się za to co jest. Choćby z tego względu, że gdy Nasza Księgarnia dociągnie ten ze wszech miar świetny cykl do końca, to później może dojść do wznowienia, a wtedy będzie jak znalazł... Poza tym niekoniecznie trzeba czytać od początku. Co prawda straci się na tym np. śledzenie ewolucji kreski Schulza, niemniej i tak "lepszy rydz, niż nic
  :)