Autor Wątek: Fistaszki Zebrane  (Przeczytany 10924 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #30 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 17:28:11 »
Ja bym jej najpierw dał Calvina, a nie Fistaszki. Jest bardziej nowoczesny i zwariowany.

Offline pokia

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #31 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 18:44:24 »
Wiem, że Fistaszki to nie jest jakaś fontanna tryskająca humorem.

Tyle, że to nie jest jej pierwszy i drugi komiks. Fistaszki są w popkulturze, noszą ubrania ze Snoopym, dlatego chcą się zapoznać z komiksem.
Stawiam między 1960, a 1970. Sęk w tym, że sam ich jeszcze nie przeczytałem, więc opieram się na tym co przeczytałem w sieci.

Offline horror

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #32 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 19:05:45 »
Ja bym zanęcił Garfieldem, a potem złapał na Fistaszki. Moje dzieciaki uwielbiają też Ariola i Kaczki Barksa i Rosy. Ale w obecnych czasach przy tak ogromnym wyborze ciężko trafić w gust.

Offline eferce

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #33 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 19:14:03 »
Hugo siadzie na bank 8)

Offline pokia

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #34 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 19:14:11 »
Garfield, Kaczki, Hugo, Hilda, Tymek, Kajko i kilka innych zaliczone. Im dłużej o tym myślę, tym mocniej mi się objawia myśl, że Fistaszki nie są komiksem dla dzieci.

Offline eferce

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #35 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 19:25:51 »
Zazdroszczę.  Mój ma 4 lata ale już mam naszykowane Hugo, Fru Bęc, Dinozaury w komiksie oba tomy i jeszcze parę.  Ale obawiam się, że nie zatrybi i złamie mi serce :(
« Ostatnia zmiana: So, 18 Lipiec 2020, 19:48:51 wysłana przez eferce »

Offline srogin

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #36 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 19:27:32 »
Im dłużej o tym myślę, tym mocniej mi się objawia myśl, że Fistaszki nie są komiksem dla dzieci.

Nie są. Im późniejsze paski, jest to coraz bardziej widoczne. Ogromny poziom melancholii, smutku i abstrakcji, którego (moim zdaniem) dziecko nie jest w stanie zrozumieć.

Offline Alfman

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #37 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 20:35:18 »
Ja bym jej najpierw dał Calvina, a nie Fistaszki. Jest bardziej nowoczesny i zwariowany.

Pełna zgoda.
Moja starsza przeczytała, i choć podrzucam jej coraz to nowe, cały czas mówi żeby jej dać Calvina  :)
Choć już kilka razy przeczytała.

ramirez82

  • Gość
Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #38 dnia: Pt, 04 Wrzesień 2020, 20:28:44 »
Na stronie NK jeszcze nie ma zapowiedzi, ale empik donosi, że tradycyjnie, w październiku kolejny tom Fistaszków  :)



https://www.empik.com/fistaszki-zebrane-1995-1996-schulz-charles-m,p1249102142,ksiazka-p

Żadne zaskoczenie, ale już martwiłem się, że może z powodu pandemii, kończącej się kolekcji, czy Mafaldy, może NK trochę wydłuży częstotliwość wydawania ostatnich tomów. Muszę się trochę ogarnąć, bo od dawna byłem w plecy z lekturą czterech tomów, w tym roku chyba jeszcze żadnego nie przeczytałem, to zaraz będę sześć do tyłu  :-\

Offline hansior

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #39 dnia: Pn, 18 Styczeń 2021, 15:37:01 »
Uparta ta Nasza księgarnia. Tak zależało im na przetłumaczeniu życzeń urodzinowych napisanych przez Schulza między kadrami paska z piątego sierpnia 1996 r., że musieli tłumaczenie napisać na oryginalny tekście  :D

Offline Deg

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #40 dnia: Pn, 18 Styczeń 2021, 19:27:52 »
Zabawopsuj >:(
Jestem w lutym dopiero ;)
This is my truth, tell me yours.

Offline hansior

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #41 dnia: Pn, 18 Styczeń 2021, 20:25:48 »
Cholera, przepraszam, nie wziąłem pod uwagę tak oczywistej sprawy, jak kupki wstydu :(

Offline chch

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #42 dnia: Wt, 08 Listopad 2022, 12:21:12 »
Cześć,
nie bardzo wiem gdzie zadać to pytanie.
Znalazłem w sieci angielskie fistaszki zebrane, ale okazało się, że są w dwóch różnych edycjach, pierwsza:
Fantagraphics; 1st Edition (May 17, 2004)

i druga:
Canongate Books Ltd; 1st edition (January 1, 2007)

ktoś się orientuje czym się różnią te edycje?
w sklepie okładka dla obu jest taka sama, podają inna liczbe stron 360 vs 320).
Wydawało mi sie ze NK wydala polską wersję na podstawie edycji Fantagraphics.
Będę wdzięczny za dodatkowe informacje.

Offline Aleksandros

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #43 dnia: Wt, 08 Listopad 2022, 13:40:35 »
Edycja Canongate jest przeznaczona na rynek brytyjski. Paski są te same, ale w niektórych tomach zastąpiono przedmowy osób mało znanych w Wielkiej Brytanii przedmowami innych, tam bardziej znanych osób.
Inna liczba stron może wynikać z błędu lub z tego, że wstęp jest numerowany liczbami rzymskimi, a same paski arabskimi. Możliwe, że jedno źródło podało wszystkie strony,  a drugie tylko numery stron pod paskami.
« Ostatnia zmiana: Wt, 08 Listopad 2022, 13:45:33 wysłana przez Aleksandros »

Offline Murazor

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #44 dnia: Wt, 08 Listopad 2022, 14:31:56 »
Te od Canongate są dostepne chyba w całości cały czas. Te od Fantagraphics maja dziury, a pojedyncze tomy kosztują 2x więcej.

Gdzieś poza amazonem znalazłeś Canongate w dobrej cenie? Ja tam zamawiam, ale nie są foliowane i przychodzą brudne i potargane, plus czasami obite. Wymieniam po 2-3 razy czasami niektóre tomiki.