Autor Wątek: Fistaszki Zebrane  (Przeczytany 10922 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline K.Leszcz

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 14:08:28 »
Warto wspomnieć, że to właśnie "Fistaszki". Zainspirowały Wattersona, żeby tworzyć komiksy ^_^

Jako ciekawostkę dodam, że Schulz i Watterson NIE LUBILI "Garfielda" :o W ogóle przeczytałem na Wikipedii, że Odie miał kiedyś czarne uszy, ale pojawiały się głosy, że za bardzo przypomina Snoopy'ego, więc mu zaczęto je kopiować na brązowo :o

Offline asx76

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #16 dnia: So, 30 Marzec 2019, 11:03:56 »
22 maja nowy tom przygód naszej kochanej serii:

https://www.gildia.pl/komiksy/393430-fistaszki-fistaszki-zebrane-1989-1990

 :)

Offline pokia

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #17 dnia: Cz, 02 Maj 2019, 10:17:09 »
Ja mogłem kupić pierwszy tom jeszcze za jakieś 100-150 zł, ale wtedy miałem dużo komiksów do skompletowania (5-7 lat temu) i przegapiłem. Mam wszystko od tomu drugiego. Pierwszy uzupełniłem wydaniem brytyjskim.

Swoją drogą liczę, że NK wyda całość i zacznie robić dodruki od początku. Oczywiście jeśli licencja na to pozwoli, ale biorąc pod uwagę, że cykl życia jednego tomu w normalnej sprzedaży to ok. 2 lata, to oznacza, że komiks się sprzedaje dobrze. Jeśli się śledzi całą ofertę NK, to wiadomo, że robią dodruki, a po jakimś czasie nowe wydania.

Ale w zasadzie chciałem podpytać (bo sam niewiele przeczytałem), jaki tom podrzucić jako pierwszy córce, aby najlepiej jej siadło. Na pewno nie będą to pierwsze tomy. Słyszałem, że najlepsze historie to początek lat 60-tych i 80-tych. Możecie to potwierdzić?

Offline adamarluk

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #18 dnia: Cz, 02 Maj 2019, 15:20:44 »
NK wspominała, że dodruków nie będzie. Ale było to ze 2 lata temu, więc może jednak zmienią zdanie.

Offline KubciO

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #19 dnia: Śr, 17 Lipiec 2019, 15:04:39 »
No szkoda, że taka deklaracja padła. Sam bym się wziął za Fistaszki, ale dusza komplecisty daje się we znaki. :P
A miał może ktoś styczność z wydaniem od FB SC w box'ach? Może bym się skusił kiedyś na anglojęzyczne wydanie, ale miałbym dylemat, czy HC, czy SC.

Offline Death

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #20 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 10:33:27 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #21 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 10:44:23 »
Cholera, muszę gonić, bo ciągle jestem z lekturą cztery tomy w plecy.

Offline kas1

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #22 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 13:59:19 »
W świat Fistaszków można wejść w dowolnym momencie i tak samo z niego wyjść, chociaż z tym wyjściem jest o niebo trudniej.

ramirez82

  • Gość
Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 28 Kwiecień 2020, 21:36:50 »

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #24 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 13:25:10 »
Zapytałem o dodruki wcześniejszych tomów. Niestety taka odpowiedź.

Cytuj
Nie będziemy odnawiać licencji na wcześniejsze tomy Fistaszków

pozdrawiam serdecznie
Sabina Lasota

Wydawnictwo Nasza Księgarnia Sp. z o.o.
ul. Apteczna 6,
05-075 Warszawa-Wesoła

Tel. 22 641 56 32
e-mail:s.lasota@nk.com.pl

ramirez82

  • Gość
Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #25 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 13:30:00 »
Szkoda. Wychodzi na to, że skompletowanie całości za normalne pieniądze, było dane tylko tym, co kupowali na bieżąco. A przynajmniej na bieżąco, póki dane tomy były w sprzedaży.

Motyl

  • Gość
Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #26 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 14:40:17 »
Szkoda. Wychodzi na to, że skompletowanie całości za normalne pieniądze, było dane tylko tym, co kupowali na bieżąco. A przynajmniej na bieżąco, póki dane tomy były w sprzedaży.

Rozmawiałem kiedyś z osobą z wydawnictwa i już wtedy ona mówiła, że dodruk im się nie opłaca, bo wydanie tego komiksu jest bardzo kosztowne. Nietypowy format, specjalny papier, który ostatnio podrożał, to koszta, które nie przekładają się na realny zysk z tego tytułu.

Offline radef

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #27 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 15:12:20 »
NK skończy wydawać, poczekamy rok-dwa lata, i coś czuję, że wielki E zainteresuje się serią.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline pokia

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #28 dnia: Wt, 16 Czerwiec 2020, 09:51:49 »
Szkoda. Wychodzi na to, że skompletowanie całości za normalne pieniądze, było dane tylko tym, co kupowali na bieżąco. A przynajmniej na bieżąco, póki dane tomy były w sprzedaży.

Pierwszy tom mam w oryginale. Poskapilem, kiedy polskie wydanie chodzilo na allegro po 200 zł.

A o dodruki pytałem jakieś 5-6 lat temu. Cały czas ta sama odpowiedź.

Offline pokia

Odp: Fistaszki Zebrane
« Odpowiedź #29 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 17:06:37 »
Moja 11 letnia córka chce zacząć czytać Fistaszki. Dałem jej drugi tom 1953-1954, ale nie specjalnie jej podszedł.
Było, nie było to już 70-letni tytuł i początki serii.

Co polecicie na początek, żeby młodzież się nie odbiła od razu, a wręcz przeciwnie, żeby było zabawnie.