Autor Wątek: Fantastic 4  (Przeczytany 5976 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piterrini

Odp: Fantastic 4
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 30 Kwiecień 2021, 21:29:37 »
Odkopuję wątek w związku z zapowiedzią Fantastic Four Hickmana:

[wg Amazonu zawartość TPB z tą okładką to Dark Reign: Fantastic Four 1-5, Fantastic Four (1998) 570-578 i materiał z Dark Reign: The Cabal One-Shot]

Zorientowałem się z grubsza co i jak - Hickman pisał Fantastyczną Czwórkę od 2009 roku do startu Marvel Now (następnie prowadził główną linię fabularną uniwersum Marvela). Przy tym przejęcie serii przez Hickmana obyło się bez restartów, więc jakieś wprowadzenie do samych postaci będzie potrzebne. W głównej serii Hickman startował z numerem 570, a od numeru 600 prowadził przez chwilę równolegle dwie serie z Czwórką (druga to FF, od Future Foundation), kończąc na numerze 611 głównej serii.
To tak na szybko się orientowałem, seria zbierała dobre opinie, ale o tym ktoś inny na pewno lepiej się wypowie.

Co mnie trochę dziwi - bardziej ciekaw jestem tej serii z Czwórką niż kolejnych Spider-Manów z milionem postaci na okładce (gdzie jakbym miał się ograniczyć do jednej postaci z Marvela to tylko S-M; tego Starczynskiego mogliby już puścić...).
Widzę że postaci w serii Hickmana są w innym miejscu niż w klasycznych tzw. ramotkach czy w innych wydanych w kraju komiksach z F4 (Wieringo itd.). Stąd może ciekawość, ale też zastanawia mnie jak seria się przyjmie u nas. Dotychczas Czwórka nie miała solidnej reprezentacji na rynku, najstarsze historie były najmocniejsze wśród pojedynczych wydanych tytułów (moim zdaniem), a te z kolei na pewno nie trafiały do wszystkich. W tym co pisał Hickman aż okładki mówią "uwaga, wątki obyczajowe", także odbiorcy mogą się znaleźć wśród osób zainteresowanych takimi "innymi" odmianami epickich bitew kalesoniarzy :P

sum41

  • Gość
Odp: Fantastic 4
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 30 Kwiecień 2021, 21:31:43 »
A wczoraj sobie kupilem z FF Mega Marvela :)

Mozesz podac autorow rysunkow.

Offline Lavender Blue

Odp: Fantastic 4
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 30 Kwiecień 2021, 21:54:35 »
Też uważam, że wydanie będzie pewnie odpowiadało grubaskowi Fantastic Four by Jonathan Hickman Complete Collection vol. 1.

Trochę szkoda mi, że na pokazanej polskiej okładce brak małych podobizn postaci, które w oryginale znajdują się w 4 kółeczkach po obu stronach logo. "Po naszemu" nazwa grupy jest dłuższa niż po angielsku, ale chyba jakby dać mniejszy rozmiar czcionki i same kółka też zrobić do tego ciut mniejsze, to by się wszystko zmieściło. No, ale może faktycznie byłoby to nieczytelne.

Grunt, że będzie.  8)

Offline Piterrini

Odp: Fantastic 4
« Odpowiedź #18 dnia: Pt, 30 Kwiecień 2021, 21:56:03 »
Mozesz podac autorow rysunkow.
Szczerze na rysownikach się nie skupiałem sprawdzając (wielu rysowników, często powtarzał się chyba ten od Starego Dziada Logana, czyli kreska dopracowana, ale zaraz sprawdzę i edytuję ten albo poprzedni post, sprawdziłem i edytowałem niżej), po Marvelu już nic się nie spodziewam pod kątem poziomu ilustracji.
Z ostatnich lat w sumie tylko Opena przychodzi mi do głowy jako ilustrator którego praca ma wpływ na zakup komiksu Marvela w moim przypadku, w sumie Ribic też bywa że ma świetne plansze, może ktoś jeszcze...? Del Mundo czy Young są ciekawi, ale raczej na zasadzie oryginalności i odmienności od reszty niż coś "ponad" (subiektywne odczucie). Ale to Marvelowi na dobre wychodzi, tj. w DC ciągle opóźnienia, Frank (Doomsday Clock), Fabok (Three Jokers) czy Bermejo (w sumie może Damned nie miał opóźnień), a to w ostatnich latach w DC taki poziom "średni", do którego Marvel nawet nie aspiruje (jw. wyjątki, DC ma szereg ciekawych nazwisk :) ).

Edit: Seria Dark Reign to rysunki Sean Chen i tusz Lorenzo Ruggiero (nie kojarzę nazwisk), Fantastic Four to rysunki Dale Eaglesham i Neil Edwards w tym pierwszym tomie. Dalej w serii Bryan Hitch, Steve Epting (m.in. Kapitan Ameryka Brubakera, pomylił mi się z McNivenem), Barry Kitson, Greg Tocchini, Juan Bobillo, Nick Dragotta, Ron Garney, Mike Choi, Giuseppe Camuncoli (jego w sumie lubię, pod koniec serii się pojawia na chwilę), Ryan Stegman, Gabriel Hernandez Walta i André Lima Araújo. To chyba wszystko u Hickmana, po nim pisanie obu serii (Fantastic Four i FF) przejmuje Fraction z tego co widzę, więc jest co wydawać.
« Ostatnia zmiana: Pt, 30 Kwiecień 2021, 22:09:34 wysłana przez Piterrini »

sum41

  • Gość
Odp: Fantastic 4
« Odpowiedź #19 dnia: Pt, 30 Kwiecień 2021, 22:07:18 »
Jednym z rysownikow jest Dale Eaglesham jak dla mnie bomba, jeden z nielicznych w Marvelu wart uwagi w ostatnich latach.

https://weirdsciencemarvelcomics.com/2020/03/31/fantastic-four-570-preview/

Online Bazyliszek

Odp: Fantastic 4
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 28 Grudzień 2021, 17:18:00 »
Te krótkie fragmenty z Osbornem w tomie Hickmana i jeden zeszyt z Daredevila Diggle'a, wyraźnie pokazują, że brakuje nam polskiego wydania Dark Reign. Czyli Dark Avengers to kolejna pozycja z listy oczywistych komiksów, które powinno się wydać po polsku.

Rada Redów jest świetna. Teraz już wiem skąd się wzięła Rada Ricków. :) "Rozwiązać wszystko" to fajny arc, zajmujący się właśnie moim ulubionym tematem - czemu superbohaterowie nie naprawiają świata tak naprawdę. I tutaj Richardsowie z wielu rzeczywistości wzięli się za bary z tymi podstawowymi problemami - głód, przestępczość, katastrofy naturalne. Szkoda, że nie wyszło.


Online Bazyliszek

Odp: Fantastic 4
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 28 Grudzień 2021, 19:58:01 »
Wie ktoś w którym oryginalnym zeszycie FF była sprawa z Galactusem z przyszłości?

Offline Maragast

Odp: Fantastic 4
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 28 Grudzień 2021, 20:35:45 »
Wie ktoś w którym oryginalnym zeszycie FF była sprawa z Galactusem z przyszłości?

To było w mini-runie Millara czyli gdzieś niecałe 20 zeszytów przed Hickamanem.
Zresztą ten mini-run Millara też powinien być wydany bo wiele rzeczy z niego Hickaman kontynuuje i rozwija.

Online Bazyliszek

Odp: Fantastic 4
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 28 Grudzień 2021, 22:50:17 »
@UP
Jak najwięcej z FF powinno być po polsku wydane. Ja tam wszystko łykam. 1 tom mi się spodobał, choć chciałbym, by Hickman tak nie fragmentaryzował fabuły i zostawiał nam tylko dziennik Valerii.

Jeśli Fergie zdecyduje się wreszcie na wprowadzenie FF do MCU, to liczę na jeszcze trochę ich komiksów po polsku.

Offline Castiglione

Odp: Fantastic 4
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 28 Grudzień 2021, 23:26:31 »
Już się zdecydował, reżyseruje gość od Spider-Manów.

Offline laf

Odp: Fantastic 4
« Odpowiedź #25 dnia: Śr, 19 Styczeń 2022, 11:11:21 »
Ciągle biję się z myślami czy wchodzić w aktualnie wydawaną serię z Klasyki Marvela. Z tego co się zorientowałem to idziemy wydaniami Complete Collection, które w oryginale wyszły następująco:

1. Fantastic Four by Jonathan Hickman: The Complete Collection Volume 1 (collects Dark Reign: Fantastic Four #1–5, Fantastic Four #570–578 and the short story from the Dark Reign: The Cabal one-shot, tpb, 384 pages, 2018, ISBN 1-3029-1336-0)
2. Fantastic Four by Jonathan Hickman: The Complete Collection Volume 2 (collects Fantastic Four #579–588 and FF #1–5, tpb, 432 pages, 2019, ISBN 1-3029-1963-6)
3. Fantastic Four by Jonathan Hickman: The Complete Collection Volume 3 (collects FF #6–16 and Fantastic Four #600–604, tpb, 480 pages, 2021, ISBN 1-3029-2668-3)

Nadal brakuje tomu 4., czyli tych zeszytów: Fantastic Four by Jonathan Hickman Volume 6 (collects #605–611 and 605.1), FF by Jonathan Hickman Volume 4 (collects #17–23). Czy wiadomo coś o jego wydaniu?
Poza tym po zeszycie #588 seria zmienia nazwę na FF, by po 11 zeszytach (tj. od zeszytu #600) powrócić do swojej pierwotnej nazwy, ale tytuł FF pozostaje. Czy dobrze rozumiem, że wtedy obie serie należy czytać naprzemiennie?

Dajcie znać jak podeszła Wam lektura tomu 1. i spróbujcie mnie przekonać  :)

Edit.
@DOWN
Dzięki. Czyli vol. 4 zapowiedziany na 2 sierpnia 2022 r. Tak więc nie powinno być takiego zamieszania jak w przypadku 3. tomu Wonder Woman z DC Deluxe
« Ostatnia zmiana: Śr, 19 Styczeń 2022, 11:33:55 wysłana przez laf »


Offline Motyl

Odp: Fantastic 4
« Odpowiedź #27 dnia: Śr, 19 Styczeń 2022, 11:39:03 »
FF to nie jest Fantastic Four, tylko Future Fundation.
Staż Hickmana w pierwszej rodzinie Marvela to jedna z najlepszych rzeczy, która spotkała tę zasłużoną serię. Nie wiem, jak wypada polskie tłumaczenie, ale oryginał sobie bardzo chwalę.

Offline Darth_Simon

Odp: Fantastic 4
« Odpowiedź #28 dnia: Pt, 11 Luty 2022, 18:59:28 »
Moja mini recenzja 1 tomu Fantastic Four od Egmontu.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Online Bazyliszek

Odp: Fantastic 4
« Odpowiedź #29 dnia: Pt, 22 Marzec 2024, 21:23:54 »
Wreszcie nadrobiłem 3 tom tego runu. Rysunki Eptinga tu mi się jeszcze bardziej podobały niż w Kapitanie Ameryce. Za to ten drugi artysta rysował dzieciaków zdecydowanie poniżej poziomu. Historia może być. Klasyczne przejście na drugą stronę lustra, zawalenie tam wszystkiego co można i przyciągnięcie wielkiego zła, które zagraża całemu światu. Tylko nie podobało mi się to skupienie na dzieciakach, które mnie dalej mało interesują. A cała reszta zespołu i wrogów dostała po 5 minut. Po co wciągać Spider-Mana do drużyny, skoro potem prawie nie odgrywa żadnej istotnej funkcji?

Ogólnie to był dobry pomysł, bo brakuje Czwórki w Polsce. Mam nadzieję, że jak będzie się zbliżał film z MCU, to jeszcze coś z nimi zostanie u nas wydane.
« Ostatnia zmiana: Pt, 22 Marzec 2024, 21:57:21 wysłana przez Bazyliszek »