Autor Wątek: Egmont i komiksy retro  (Przeczytany 11411 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline LilArchangel

Egmont i komiksy retro
« dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 17:37:06 »
Co stoi na przeszkodzie, by Egmont wydawał komiksy z DC np. Batman lub Flash z lat 60, 70, 80?
Najlepiej w miękkiej oprawie. Ostatnio czytałem Moon Knight, run od Lemire i tam na końcu była jeszcze dodana historia z 1980 roku.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont i komiksy retro
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 17:46:54 »
Ekonomia 8)

Offline GoNzO

Odp: Egmont i komiksy retro
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 17:58:37 »

Najlepiej w miękkiej oprawie.

No chyba nie, tylko w twardej!

Online michał81

Odp: Egmont i komiksy retro
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 18:04:22 »
Co stoi na przeszkodzie, by Egmont wydawał komiksy z DC np. Batman lub Flash z lat 60, 70, 80?
Historie w nich zawarte.

Odp: Egmont i komiksy retro
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 18:07:20 »
strzelam że obawa przed tym że się nie sprzedadzą. to jest firma, oczywistym jest że skupia się na zarabianiu, a najwyraźniej nowsze serie są pewniejsze do wydania. z tego co można zauważyć, E. bada grunt klasycznymi pewniakami (z Marvela X-men, Spider-Man), wyniki są najwyraźniej na tyle dobre że spróbowali z Przedwiecznymi w wydaniu premium. Ja tam jestem dobrej myśli że za kilka lat się rozkręcą w temacie.

Offline Pan M

Odp: Egmont i komiksy retro
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 18:34:05 »
No ale przecież dostaliśmy Doom Patrol, Saga of the Swamp Thing, Crisis on infinite earths, będzie Animal Man.

Co prawda w twardej oprawie, ale nie widzę historii tego formatu w sc  ::)

JW też już zasugerowano, nie widzę specjalnie co by można wrzucić z wcześniejszego okresu niż lata 80.

Ewentualnie wspólne prace Dennisa O'neila  i Neala adamsa, Jacka Kirby'ego, ale większość komiksów z czasów ostrego panowania comic code authority to niezła padaka.
« Ostatnia zmiana: Pn, 17 Sierpień 2020, 18:45:33 wysłana przez Pan M »

JanT

  • Gość
Odp: Egmont i komiksy retro
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 18:45:48 »
Im się w ogóle DC nie za dobrze sprzedaje więc jakie jeszcze starsze serie?  :) Uniwersum przycięte do najpopularniejszych tytułów a DC Deluxe w mniejszych nakładach i drożej. Jak idzie ten "typowy" Black Label to nie wiem.

Ostatnio Egmont się wycofał z lini w której miały iść starsze serie.
« Ostatnia zmiana: Pn, 17 Sierpień 2020, 18:50:55 wysłana przez JanT »

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont i komiksy retro
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 19:10:34 »
Ewentualnie wspólne prace Dennisa O'neila  i Neala adamsa, Jacka Kirby'ego, ale większość komiksów z czasów ostrego panowania comic code authority to niezła padaka.

Dokładnie. Z tych największych ramotek, może jakimś cudem, kiedyś wydadzą te najważniejszych autorów, tak jak teraz zaskoczyli Przedwiecznymi Kirby'ego. Choć nawet jeśli, to przecież nie będzie to w budżetowej linii jak Odrodzenie. Ale na paździerze z lat 60-ych nie ma co liczyć, bo wydanie tego byłoby czystym szaleństwem.

Offline PJP

Odp: Egmont i komiksy retro
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 19:26:07 »
Cytuj
Choć nawet jeśli, to przecież nie będzie to w budżetowej linii jak Odrodzenie. Ale na paździerze z lat 60-ych nie ma co liczyć, bo wydanie tego byłoby czystym szaleństwem
Bardzo słusznie prawicie, jednakowoż nie bierzecie pod uwagę czynnika ważniejszego od ekonomii, mianowicie sentymentu. Jeśli KOMUŚ zamarzy się wydanie czegoś, czego nie przeczytał w młodości lub zapragnie mieć na półce polską wersję to... nie ma przebacz. Wyjdzie i koniec :)

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont i komiksy retro
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 20:07:33 »
Powiem tak, że te zeszyty zamieszczane na końcu WKKDC niezbyt mi się podobały. To już dla mnie była za duży odstęp czasowy, inny styl pisania scenariuszy. No i drętwe. Essentiale Marvela bardziej mi podchodziły.

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont i komiksy retro
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 20:41:46 »
Jeśli KOMUŚ zamarzy się wydanie czegoś, czego nie przeczytał w młodości lub zapragnie mieć na półce polską wersję to... nie ma przebacz. Wyjdzie i koniec :)

Jasne, brzmi to świetnie. Jednak rynek szybko zweryfikowałby takie hurraoptymistyczne podejście wydawcy, czego niedawno mieliśmy przykład ;) Choć TK też miał takie inicjatywy - Gnat, Relax, czy Jonah Hex to były jego marzenia, ale już np. z komiksami z EC, wiedział, że to misja samobójcza :)

Offline PJP

Odp: Egmont i komiksy retro
« Odpowiedź #11 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 21:23:43 »
Niby tak, ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, czyli nakładzie i tytułach. Teraz mamy sytuację z Kirbym, też spore ryzyko. Ale pewnie po przetarciu szlaków pójdą następne, jeśli będzie zainteresowanie.

Offline Pan M

Odp: Egmont i komiksy retro
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 18 Sierpień 2020, 02:20:38 »
Niby tak, ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, czyli nakładzie i tytułach. Teraz mamy sytuację z Kirbym, też spore ryzyko. Ale pewnie po przetarciu szlaków pójdą następne, jeśli będzie zainteresowanie.

No i cenie niestety. Zapowiedzenie "Eternals" Kirbyego to nawet mnie człowieka, który skusił się na "Sprawiedliwość" od Muchy czy "B.B.P.O." ceną po prostu straszy i to nawet po  przecenie, gdzie nadal jest szalona.

Cena plus straszna archaiczność i nie wiem kto miał by w naszym kraju masowo kupować rzeczy tego typu https://www.atomcomics.pl/pl/p/BATMAN-SUPERMAN-SILVER-AGE-OMNIBUS-HC-VOL-02/117266

Takie opasłe tomiszcza to są już wycelowane w bardzo wyrobionego czytelnika. Nagle się okaże, że połowa i tak potencjalnych nabywców tego tomu odpadnie, bo wyrobiony czytelnik  poza formatem zawraca też uwagę na jakość scenariusza. Wolą kupić tańszego Deluxa, coś za atrakcyjną cenę od Non Stop Comics. Wszystko z lepszym scenariuszem i za mniejszą cenę.

Sam tak uważam. Nie zarezerwuje 200 złoty żeby postawić sobie ramotę na półce, tylko dlatego bo to kawałek historii, przy czym  jest ogromne prawdopodobieństwo, że ten kawałek historii może mnie odrzucić i nie pije tutaj konkretnie do Kiryb'ego tylko samego szalonego pomysłu linii takich komiksów u nas w Polsce.
« Ostatnia zmiana: Wt, 18 Sierpień 2020, 02:23:09 wysłana przez Pan M »

Online michał81

Odp: Egmont i komiksy retro
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 18 Sierpień 2020, 07:12:40 »
No i cenie niestety.
Ale cena głównie zależna jest od nakładu. Mały nakład - cena wysoka. Co z tego, że wydawca wyda w dużym nakładzie i niskiej cenie, jak kupi znikoma ilość czytelników, a tym samym wydawca straci. Były przypadki kiedy wydawcy przestrzelili z nakładami i szybko zwijali swój interes. Licencja też jest na czas określony, więc zmielenie całych nakładów, które im zostały na magazynie też się zdarzały.

Offline misiokles

Odp: Egmont i komiksy retro
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 18 Sierpień 2020, 07:29:12 »
Niby tak, ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, czyli nakładzie i tytułach. Teraz mamy sytuację z Kirbym, też spore ryzyko. Ale pewnie po przetarciu szlaków pójdą następne, jeśli będzie zainteresowanie.
Ale Egmont sam z siebie nigdy by tych Eternalsów nie wydał. To Marvel w transakcjach wiązanych wymusił wydanie tego po polsku w związku z nadchodzącym filmem.