Autor Wątek: Rick Remender  (Przeczytany 1654 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nicolascage

Rick Remender
« dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 11:42:46 »
Przepadacie? Nie cierpicie? Lubicie się wytarzać w bagnie pulpy, czy może działa Wam ona na nerwy?
Ja po lekturze Black Science oraz Fear Agenta podziwiam wyobraźnię, fantastyczne światy i zakręcone fabuły, ale z drugiej strony czuję się nimi nieco przytłoczony (myślę, że brakuje czasem worldbuildingu w tym wszystkim, a seriom wyszłoby na dobre, gdyby były trochę krótsze) i męczy mnie sposób narracji. Przede mną jeszcze Low - arty wyglądają nieziemsko, ciekawe jak reszta :)

Offline wujekmaciej

Odp: Rick Remender
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 17 Czerwiec 2021, 10:38:54 »
szczególnie polecam Deadly Class, X-force oraz Tokyo Ghost. obok Fear Agenta to najlepsze co z Remendera u nas wyszło :)

Offline kenji

Odp: Rick Remender
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 17 Czerwiec 2021, 11:09:09 »
szybko prześledziłem co u nas wydane i :

Deadly Class - rewelacja. Strasznie zakręcone i poryte ale mi się  podoba. Mam do nadrobienia 1-2 tomy ale czytam w miarę na bieżąco

Black Science - to pierwszy mój kontakt ze scenarzystą i bardzo pozytywny odbiór.nawet niedawno odświeżyłem to co zostało wydane i czekam z utęsknieniem na kontynuacje. Taurusie !!

Fear Agent - nie dokończyłem 1tomu. nie mój klimat...

Death or Glory - może jakbym miał 15 lat to by mi się spodobało. strasznie infantylne i po prostu słabe

Tokyo Ghost -  sam nie wiem.... z jednej strony świetnie się czytało i przede wszystkim genialnie oglądało, ale ... trochę przeintelektualizowane. Tak bym to nazwał. ale tytuł który warto znać i ja na pewno do niego jeszcze wróce.

to wszystko co znam - wiec suma sumarum odbiór mam dobry ze wskazaniem na bardzo dobry

Offline wujekmaciej

Odp: Rick Remender
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 17 Czerwiec 2021, 11:45:51 »
Panowie, jeśli nie czytaliście jeszcze X-force to najlepsze przed Wami :)

Offline death_bird

Odp: Rick Remender
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 17 Czerwiec 2021, 13:04:50 »
Przynajmniej jeśli chodzi o pierwszy tom. Pozostałych w sumie już nie pamiętam.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Voitas

Odp: Rick Remender
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 17 Czerwiec 2021, 13:48:44 »
Ja czytałem X-Force. Po czym sprzedałem, bo wydało mi się straszną miernotą :)

Offline wujekmaciej

Odp: Rick Remender
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 17 Czerwiec 2021, 14:28:40 »
Ja czytałem X-Force. Po czym sprzedałem, bo wydało mi się straszną miernotą :)

o, to musieliśmy czytać dwa różne komiksy :) :) :)

Offline Pawel.M

Odp: Rick Remender
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 17 Czerwiec 2021, 15:44:58 »
o, to musieliśmy czytać dwa różne komiksy :) :) :)
Może Twój nie był Remendera? :D

Offline Takesh

Odp: Rick Remender
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 17 Czerwiec 2021, 16:16:31 »
X-Force wciągnął mnie na początku, nie wiem do którego tomu, bo czytałem na bieżąco w oryginalnych zeszytach. Ale pierwsze dwie historie były świetne, potem spadek i na koniec męczyłem się strasznie.

Offline wujekmaciej

Odp: Rick Remender
« Odpowiedź #9 dnia: Pt, 18 Czerwiec 2021, 11:52:56 »
Może Twój nie był Remendera? :D

a może właśnie mój był ? ;)

Offline nicolascage

Odp: Rick Remender
« Odpowiedź #10 dnia: Pt, 18 Czerwiec 2021, 13:27:41 »
Porównując lekturę Fear Agenta i Black Science, widzę niestety powtarzające się wątki – wymęczony, żyjący od porażki do porażki, wątpiący w siebie bohater, jakaś tam strata w tle, nawet zdradza postać, która pełni w obu historiach podobną funkcję (nie wchodząc w spoilery). Jest też mocny motyw rodziny – no, trochę za dużo tych podobieństw, żeby nie zauważyć schematyczności ;)

Offline Pawel.M

Odp: Rick Remender
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 18 Czerwiec 2021, 21:50:54 »
a może właśnie mój był ? ;)
Coś Ty, masz za dobry gust, żeby spodobało Cię coś Remendera :D

Nesumi

  • Gość
Odp: Rick Remender
« Odpowiedź #12 dnia: So, 19 Czerwiec 2021, 00:00:31 »
Oh, na podstawie tego, co do tej pory czytałem (Fear Agent, trochę Deadly Class, trochę X-force, Tokyo Ghost i Dead of Glory) to ogólnie Remender bazuje na podobnych schematach i często wraca do swoich pomysłów w innych seriach.