Autor Wątek: Ed Brubaker  (Przeczytany 18866 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline asx76

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #45 dnia: So, 19 Wrzesień 2020, 23:28:29 »
Niech już Mucha się zajmie tym, będzie przynajmniej w jednakowym wydaniu jak ostatnie dzieła duetu.

A i twarda oprawa gwarantowana! :)

Offline stachel

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #46 dnia: Nd, 20 Wrzesień 2020, 00:11:53 »
Jakbyś był trochę zorientowany to byś wiedział dlaczego nie wspomniałem o NSC. ;)
To po prostu podziel się z forumowiczami tą tajemną wiedzą zamiast pisać nic nie wnoszące do dyskusji komentarze ;)

JanT

  • Gość
Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #47 dnia: Nd, 20 Wrzesień 2020, 09:54:40 »
Jakbyś był trochę zorientowany to byś wiedział dlaczego nie wspomniałem o NSC. ;)
To proszę mnie zorientować :)

A i twarda oprawa gwarantowana! :)
U NSC też bo wydają jak w oryginale.

Offline death_bird

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #48 dnia: Pn, 12 Październik 2020, 00:25:35 »
Z uwagi, że premiera t. 2 już niedługo zabrałem się za pierwszy tom "Śpioch" i mam zgryz.
Jak ten tytuł ma się fabularnie do listopadowego "Authority"? Tzn. wiem, że to to samo uniwersum, ale czytając Śpiocha przed "Authority" nie grożą jakieś spoilery w jedną czy drugą stronę?
Za co lepiej wziąć się wcześniej?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline michał81

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #49 dnia: Pn, 12 Październik 2020, 06:01:16 »
Spokojnie, nic takiego nie będzie mieć miejsca.

Online Odyn

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #50 dnia: Pn, 12 Październik 2020, 16:13:42 »
Nie jestem jeszcze w temacie więc powiedzcie mi proszę jak się ma wspomniane wyżej Authority do Śpiocha? Widzę że mozna czytać bez spoilerów obie serie, lecz zainteresowało mnie czemu death_bird zadał to pytanie. Czyżby gościnne występy bohaterów?
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline eferce

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #51 dnia: Pn, 12 Październik 2020, 18:13:54 »
Jest przynajmniej jeden gościnny występ reprezentanta Authority. W pierwszej historii.
Więcej mogłem nie skojarzyć bo jestem rookie w Wildstormie. Sam zadałem podobne zapytanie tylko na linii Planetary - Authority.
https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/egmont-2020/msg94685/#msg94685

Jestem właśnie w trakcie Planetary, żeby zdążyć przed Authority i Śpiochem 2 - chociaż faktycznie 0 powiązań na razie.

Offline death_bird

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #52 dnia: Pn, 12 Październik 2020, 20:02:44 »
zainteresowało mnie czemu death_bird zadał to pytanie. Czyżby gościnne występy bohaterów?

Nie znam uniwersum i chciałem się upewnić, że lektura Śpiocha przed "Authority"nie grozi oślepnięciem ani innymi konsekwencjami związanymi ze spoilerami. ;)
Zaś bezpośrednio pytanie wzięło się z powodu o którym napisał eferce (inna sprawa, że cały czas zastanawiam się czy brać "Authority" i ewentualne powiązania fabularne byłyby argumentem "za").
« Ostatnia zmiana: Pn, 12 Październik 2020, 20:04:17 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online Odyn

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #53 dnia: Wt, 13 Październik 2020, 09:54:06 »
Jest przynajmniej jeden gościnny występ reprezentanta Authority. W pierwszej historii.

Chodzi o
Spoiler: PokażUkryj
Griftera? Nie wiedziałem, że on należy/-ał do Authority.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline eferce

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #54 dnia: Wt, 13 Październik 2020, 10:38:53 »
Spoiler: PokażUkryj
Midnighter

Offline michał81

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #55 dnia: Wt, 13 Październik 2020, 12:22:41 »
Spoiler: PokażUkryj
Z tego co się orientuje to Grifter dołączył Authority w okolicach World's End. Tylko, że tego nie czytałem więc nie jestem w stanie nic więcej napisać. ;)
« Ostatnia zmiana: Wt, 13 Październik 2020, 12:41:06 wysłana przez michał81 »

Offline death_bird

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #56 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 10:07:11 »
Utwierdzam się w przekonaniu, że Brubaker jest jednoosobowym odpowiednikiem MCU.
Każda jego historia to przyzwoity kryminał (z wyj. chyba tylko "Fatale", który kryminałem nie jest) i każdy jego kryminał zbudowany jest z podobnych do siebie, tyle że za każdym razem inaczej wymieszanych klocków.
Ale jednego można być pewnym: "Zawsze jest Czarna Żmija i zawsze jest Baldrick".  8)

"Śpioch" nie wyłamuje się z tego schematu. Sprawnie napisana historia z obowiązkowym twardzielem po przejściach i obowiązkową rudą femme fatale (skądinąd nie wiem czy nie jest to najlepszy - bo najbardziej pomysłowy - Edowy rudzielec). Szkoda tylko, że ostatni zeszyt aż tak zajeżdża telenowelą, bo jak przez całą historię w zasadzie nic nie zgrzyta tak końcówka jest mocno przerysowana.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

ramirez82

  • Gość
Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #57 dnia: So, 05 Grudzień 2020, 19:55:05 »
Dzięki wpisowi z działu o nabytkach zakupowych

Do pełni szczęscia brakuje już w sumie tylko Scene of the Crime...ale już odhaczone w preorderze :)
https://www.atomcomics.pl/pl/p/SCENE-OF-THE-CRIME-TP/159837

zauważyłem, że Image szykuje na luty wznowienie Scene of the Crime z okładką w nowej kolorystyce:



Spodziewam się tego w Muchowych zapowiedziach pod koniec roku  8)

Offline OokamiG

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #58 dnia: So, 05 Grudzień 2020, 19:59:08 »
Oby. Brubakera nigdy za wiele, czekam jeszcze na Incognito.

Offline eferce

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #59 dnia: So, 05 Grudzień 2020, 20:15:05 »

zauważyłem, że Image szykuje na luty wznowienie Scene of the Crime z okładką w nowej kolorystyce:



Spodziewam się tego w Muchowych zapowiedziach pod koniec roku  8)

Poza kolorami zmieni się też miękkość okładki w stosunku do edycji z 2012.
Trochę wątpię tu w Muchę.  Wydali Pulp to pewnie dalej będą szli w nowości czyli Reckless.
A Bru nie nie daje chwili oddechu, żeby wrócić do Jego starszych dzieł. Może jakby jeszcze jakieś wydawnictwo dołączyło  u nas do wydawania...