Autor Wątek: Ed Brubaker  (Przeczytany 18853 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Ed Brubaker
« dnia: So, 08 Czerwiec 2019, 15:57:16 »
Nowy Bru/Philips w wakacje:



To ma być coś rozszerzonego z Criminal.

Wiadomo ile ma być tego nowego Criminal? 2 tomy co najmniej  :)
« Ostatnia zmiana: So, 08 Czerwiec 2019, 16:05:06 wysłana przez JanT »

Offline LordDisneyland

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #1 dnia: So, 08 Czerwiec 2019, 16:13:51 »
Straszna okładka   : /
,, - Eeeeech.''

Offline Lewaczek

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 09 Czerwiec 2019, 08:03:24 »
To ma być coś rozszerzonego z Criminal.
W skrócie: historia z zeszytów #2-3 nowej serii doprawiona o kilka nowych stron.

ramirez82

  • Gość
Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #3 dnia: So, 09 Listopad 2019, 09:33:09 »
W oczekiwaniu na kolejny tom Criminal, Kapitana Ameryki i start Śpiocha, uświadomiłem sobie, że z komiksów Brubakera, do wydania u nas (pomijając kilka mniejszych, czy mniej udanych projektów) został już tylko Incognito. Pięknie Mucha z Egmontem, z małą pomocą NSC, prezentują nam dorobek tego autora.

Mam nadzieję, że wkrótce Mucha zapowie zbiorcze wydanie Incognito  8)



Szkoda, że u nas nie wydawano w jednolitym formacie. Na pewno lepiej prezentowałyby się na półce  :)


36degrees

  • Gość
Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #4 dnia: So, 09 Listopad 2019, 13:34:50 »
Ja jeszcze czekam na Scene of The Crime bo to też jest mega dobre

Offline parsom

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #5 dnia: So, 09 Listopad 2019, 13:46:53 »
Ale mi zmarnowali miejsca na półce przez wydawanie Fatale w 5 tomach...

ramirez82

  • Gość
Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #6 dnia: So, 09 Listopad 2019, 14:10:36 »
Ja jeszcze czekam na Scene of The Crime bo to też jest mega dobre

Racja. Myślałem, że to trochę zapomniany tytuł, od dawna nie wznawiany, a teraz widzę, że Image wznowiło go w 2012 roku.

Ale mi zmarnowali miejsca na półce przez wydawanie Fatale w 5 tomach...

Z ciekawości sprawdziłem. Całość Fatale zajmuje na półce jakieś 6,5 cm, Zaćmienie 2,8 cm - na tym zdjęciu, Fatale w dwóch zbiorczych "na oko" zajmuje dwa razy tyle co Zaćmienie, 5,5 cm? Ile ci zmarnowali miejsca? Centymetr? OD CHOLERY!  :o
« Ostatnia zmiana: So, 09 Listopad 2019, 14:16:39 wysłana przez ramirez82 »

Offline parsom

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #7 dnia: So, 09 Listopad 2019, 14:48:41 »
Na oko się nie liczy. Zrób precyzyjne pomiary.

ramirez82

  • Gość
Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #8 dnia: So, 09 Listopad 2019, 14:52:59 »
A ty wg. jakich pomiarów stwierdziłes, że tyle miejsca na półce ci zmarnowali?

Offline asx76

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #9 dnia: So, 09 Listopad 2019, 14:56:16 »
A wracając do tematu: które dzieła Brubakera uważacie za najlepsze i dlaczego "Criminal" zajmuje pierwsze miejsce? ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #10 dnia: So, 09 Listopad 2019, 15:47:21 »
Ja mam trochę tak, że z tych autorskich komiksów Bru, każdy kolejny przeczytany, wydaje mi się być lepszy od poprzedniego. Fatale>Velvet>Zaćmienie>Zabij albo zgiń>Criminal. Criminal trochę na kredyt, bo dopiero przeczytałem dwie pierwsze historie, ale to w ogóle jest mój spełniony mokry sen miłośnika heis movie typu Zbieg z Alcatraz, Charley Varrick, Przyjaciele Eddiego Coyla, Ucieczka gangstera, czy Złodziej. Poza tym, długo czekałem na ten komiks na naszym rynku, powoli stawał się dla mnie Świętym Graalem 8)

Z komiksów superbohaterskich świetny jest jego Daredevil, ale nie wiem czy wyżej nie stawiam Gotham Central, choć pisany wspólnie z Rucką. Jeśli reszta jego Kapitana Ameryki będzie tak dobra jak Zimowy Żołnierz, to szykuje się mocny konkurent dla DD. Za to Nieśmiertelny Iron Fist trochę mnie zawiódł, do dziś nie przeczytałem 2 i 3 tomu.

36degrees

  • Gość
Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #11 dnia: So, 09 Listopad 2019, 16:34:41 »
Dla mnie numer jeden to Zaćmienie. Scenariuszowo ten komiks to majstersztyk. Potem Gotham Cental - ale tu na moją ocenę ma duży wpływ sentyment, bo był to mój pierwszy komiksowy zakup po 15 latach przerwy.

Ogólnie, Brubaker nie schodzi poniżej ustalonego poziomu, i nawet z Immortal Iron Fista potrafi zrobić ciekawą historię.

ramirez82

  • Gość
Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #12 dnia: So, 09 Listopad 2019, 17:08:04 »
... nawet z Immortal Iron Fista potrafi zrobić ciekawą historię.

Brubaker, czy Fraction? Bo to chyba bardziej Fraction pisał?

36degrees

  • Gość
Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #13 dnia: So, 09 Listopad 2019, 17:55:21 »
Z tego co kojarze to pierwsze 14 zeszytów pisał Brubaker wraz z Fractionem

Offline Marvelek

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #14 dnia: So, 09 Listopad 2019, 18:32:38 »
A wracając do tematu: które dzieła Brubakera uważacie za najlepsze i dlaczego "Criminal" zajmuje pierwsze miejsce? ;)

Trudne pytanie i wybór nie jest wcale taki oczywisty. Z pewnością moje ulubione tytuły Brubakera to "Criminal" i Daredevil - z tego runu najlepszą częścią jest ta, którą Egmont wydał w drugim tomie i "Więzień  z Oddziału D" z tomu pierwszego.
Kapitan, choć to jeden z moich ulubionych komiksów i jest naprawdę dobry, to stoi u mnie zdecydowanie niżej niż DD i Gotham, ale tu mogę nie być obiektywny, bo DD to mój ulubiony komiks a do Gacka mam sentyment.
« Ostatnia zmiana: So, 09 Listopad 2019, 18:34:28 wysłana przez Marvelek »