Autor Wątek: Ed Brubaker  (Przeczytany 18824 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #75 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 14:59:43 »
Nie wypieram tego, że tam nie ma superbohaterów. Wg mnie w tym komiksie jest większe przechylenie fabularne w stronę kryminału i thrillera niż typowej superbohaterskiej walki, która występuję w większej mierze we wspomnianym przez ciebie Kapitanie Ameryce.

Ten komiks pokazuje, że można w klimacie superbohaterów zrobić coś więcej niż klasyczną walkę dobrego i złego.
« Ostatnia zmiana: Cz, 18 Luty 2021, 15:11:33 wysłana przez michał81 »

Offline death_bird

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #76 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 15:09:54 »
I z tą opinią całkowicie się zgadzam.
Niemniej nadal uważam, że to jest komiks SH o walce z super łotrem.  :)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #77 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 15:44:56 »
Czy warto kupić "Śpioch?" ? Dobry komiks? Egmont wydał całość w dwóch tomach, czy coś wyciął?

Offline michał81

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #78 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 15:46:11 »
Tak warto, pisałem o tym stronę wcześniej. Jest komplet.

Offline burberry

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #79 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 10:50:58 »
Czy poszczególne tomy Criminals można czytać niezależnie od siebie?

Offline tB

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #80 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 11:02:06 »
Jak dla mnie - można. Kolejne tomy nie są w układzie chronologicznym, a niektóre historie pokrywają szeroki zakres czasowy. W historiach pojawiają się czasem / są wspominane te same postaci / wydarzenia, więc kolejne tomy rozszerzają i uzupełniają świat przedstawiony w Criminal'u.

Online perek82

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #81 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 11:38:18 »
Trochę jak sin city. Można czytać osobno ale czytając łącznie ma się pełniejszy obraz.
Thorgal (17) **
Thorgal (16) ****
Thorgal (15) ****
Thorgal (14) ***
Lonesome (1-3) **

Offline Castiglione

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #82 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 21:49:40 »


Na świeżo po przeczytaniu "Pulp" - krótko, bo i lektura krótka. Za to solidna i na pewno lepsza niż choćby takie "Wszyscy moi bohaterowie to ćpuny". Generalnie Brubaker cały czas obraca się wśród standardowych dla siebie motywów, ale całość działa i sprawdza się jako typowa dla niego mieszanka dramatu i sensacji, którą tym razem postanowił trochę urozmaicić umieszczając akcję w latach 30., a kluczową postacią czyniąc staruszka, dzięki czemu poza klimatem gangsterskim, dostajemy też motywy westernowe ukazane za pomocą wspomnień głównego bohatera. Fabuła jest prosta, ale porządnie napisana i z solidną warstwą graficzną. Ilustracje Seana Phillipsa nie są może niczym nowym, za to fajnie wykorzystano kolorowanie do oddzielenia scen rozgrywających się współcześnie od pojawiających się retrospekcji. Po prostu przyjemna lektura. No i wydanie Muchy bardzo estetyczne.

Offline Leyek

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #83 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 22:11:48 »
Dla mnie siłą tego komiksu było tez ukazanie, jak niewiele czasu minęło od "dzikiego" Dzikiego Zachodu do stworzenia nowoczesnych, "cywilizowanych" miast.

Offline Castiglione

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #84 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 22:15:45 »
Ta, w sumie to nic się nie zmieniło ;)

Fajne moim zdaniem było też płynne przejście w ukazywaniu historii Maksa od wersji, którą wykreował w swoim opowiadaniu do jego realnych wspomnień.

Offline pioma10

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #85 dnia: Cz, 06 Maj 2021, 20:12:22 »
A ja czekam na Reckless, który jak dla mnie jest zdecydowanie lepszym komiksem (zarówno 1 jak i 2 część) niż Pulp.

Offline Szekak

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #86 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 20:37:05 »
Ja dzisiaj sobie przeczytałem na szybko Pulp, komiks mi się bardzo spodobał, ale nachodzi mnie jedno pytanie co do zakończenia...

Spoiler: PokażUkryj
Umierający główny bohater mówi, że Jeremiah z jednym miał racje... Nie powinien. Do czego to się odnosi? Mam pewne przypuszczenie, ale chyba chybione.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline bfg

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #87 dnia: Nd, 21 Sierpień 2022, 18:25:19 »
Hej, zastanawiam się nad zakupem "Zaćmienie' z tego względu, że lubię klimaty noir. Komiks ten jest też porównywany w niektórych recenzjach do filmu 'Tajemnice Los Angeles', który bardzo mi się podobał.

Czytałem jednak ostatnio 'Śpiocha' i zupełnie mi ta historia nie podeszła. Nie byłem ciekaw co będzie dalej, wynudził mnie po prostu :-( I tu mam pytanie do Was czy po 'Zaćmieniu' mogę się spodziewać czegoś innego? Czy tez już sobie mogę odpuścić wszystkie inne tytuły tego duetu?

Online xanar

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #88 dnia: Nd, 21 Sierpień 2022, 18:33:21 »
Ja też odpadłem przy tym Śpiochu, inne rzeczy są spoko.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online perek82

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #89 dnia: Nd, 21 Sierpień 2022, 18:49:24 »
Dla mnie Zaćmienie to absolutny sztos. I uważam to za najlepszy komiks brubakera. Tajemnice Los Angeles też mi przychodziły do głowy w trakcie lektury. Jest to bardziej kryminał / dramat niż akcyjniak.
Thorgal (17) **
Thorgal (16) ****
Thorgal (15) ****
Thorgal (14) ***
Lonesome (1-3) **