Autor Wątek: Ed Brubaker  (Przeczytany 19057 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #60 dnia: So, 05 Grudzień 2020, 20:39:27 »
No nie wiem, jednak wydają Criminal. Najnowsze tytuły wydają na bieżąco od czasów Fatale (Tylko z Zabij albo zgiń "wyręczyło" ich NSC), więc teraz to kwestia raptem dwóch dodatkowych komiksów, Scene of the Crime i Incognito.

Offline Torpedo

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #61 dnia: So, 05 Grudzień 2020, 20:56:02 »
Pulp'a już ktoś czytał? Jak wrażenia?

Offline michał81

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #62 dnia: So, 05 Grudzień 2020, 23:33:08 »
Trochę wątpię tu w Muchę. 
Prędzej Mucha niż inne wydawnictwo.

Offline Voitas

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #63 dnia: Nd, 06 Grudzień 2020, 00:12:59 »
Ja czytałem w oryginale. Jakoś mnie nie porwało i nie planuję kupić polskiego wydania.

Offline Castiglione

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #64 dnia: Nd, 06 Grudzień 2020, 12:33:39 »
Też obstawiam, że Mucha niedługo wypuści "Scene of the Crime". Może i starszy tytuł, ale z pespektywy Image jednak nowość w ofercie, poza tym raczej nie odpuszczą kolejnego Brubakera, który idealnie pasuje do ich oferty.

Offline Archie

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #65 dnia: Pn, 07 Grudzień 2020, 21:59:28 »
Pulp'a już ktoś czytał? Jak wrażenia?
Typowy Brubaker, więc jest ok. Oceniając dynamikę historii to początek lekko niemrawy, srodek rozkręcający się i końcówka jak dla mnie lekko rozczarowująca. Nie jestem fanem westernów, a te wstawki czytało mi się bardzo dobrze. Graficznie bardzo fajnie. Nic co trzeba mieć na półce, ale jak ma się wolną kapustę to można na to wydać.
« Ostatnia zmiana: Pn, 07 Grudzień 2020, 22:01:34 wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

ramirez82

  • Gość
Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #66 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 22:59:46 »
Pulp'a już ktoś czytał? Jak wrażenia?

Właśnie czytałem, ale jestem fanem Bru, jego wizja świata i historie, które tworzy, bardzo do mnie trafiają, więc nie jestem jakiś wiarygodny w chwaleniu go. Dla mnie świetna rzecz, trochę utrzymana w duchu Gran Torino Eastwooda, czy Harry'ego Browna z Cainem, czyli staruszkowie do dzieła! Krótkie, zwięzłe i treściwe :) Ciekawa kolorystka syna Philipsa, choć nie wiem do końca, czy nie wolałbym w tej roli  Breitweiser.

Offline Death

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #67 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 11:24:00 »
Ponoć świetny komiks. Ziomek mnie mocno namawia. Poza tym szalenie mi się podobają rysunki i kolory. Jak będzie w ludzkiej zniżce na gildii to wezmę.

Offline Alfman

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #68 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 19:14:20 »
Ponoć świetny komiks. Ziomek mnie mocno namawia. Poza tym szalenie mi się podobają rysunki i kolory. Jak będzie w ludzkiej zniżce na gildii to wezmę.

Ma rację, bierz  ;)

Offline michał81

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #69 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 14:21:01 »
Śpioch. Tom 1 i 2

Śpioch duetu Brubaker/Phillips to komiks który wcale się nie zestarzał i jedyną rzeczą jaka praktycznie odróżnia go od innych prac tego duetu, są tutaj bardziej zarysowane elementy nadprzyrodzone oraz wątki superbohaterskie, chociaż tych drugich jest naprawdę mało. Całość to jednak połączenie przede wszystkim noirowego kryminału z thrillerem szpiegowskim z konkretnymi zwrotami fabuły. Osadzenie historii w świecie superbohaterów WildStormu nie przeszkadza, a dla osób, które go znają dodaje to tylko smaczków. Czyta się to po prostu dobrze, a zakończenie jest nie tylko satysfakcjonujące, ale i przy tym dość nieoczekiwane.
Brubaker/Phillips utrzymują poziom przez wszystkie 24 zeszyty (+5 Colin Wilson) i może nie jest to najlepsze dzieło w ich dorobku to wciąż lektura godna polecenia i kolejny raz pokazująca, że komiksy superbohaterskie to nie tylko ciągła walka z super przestępcami.

Offline death_bird

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #70 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 14:25:14 »
A to główny bohater nie walczy czasem z super przestępcą?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline michał81

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #71 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 14:30:44 »
Tak, a sam bohater posiada zdolności nadnaturalne. Ale cały czas to jest połączenie kryminału z thrillerem. I to że są tu superprzestępcy nie ma znaczenia w kontekście tego jak budowana jest historia.

Offline death_bird

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #72 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 14:37:11 »
Owszem. Ale sama fabuła w formie kryminału/thrillera tak naprawdę oparta jest o walkę z super przestępcą.
W zw. z tym ostatnie zdanie Twojej wypowiedzi jakoś nie pasuje mi do tej historii.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline michał81

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #73 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 14:41:45 »
Rozumiem w czym problem, ale nadal uważam, że ten komiks to coś więcej niż klasyczna walka z super przestępcami, pomimo że takowa się tu odbywa w tle.

Offline death_bird

Odp: Ed Brubaker
« Odpowiedź #74 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 14:49:56 »
Rzecz w tym, że to stwierdzenie:

komiksy superbohaterskie to nie tylko ciągła walka z super przestępcami.

tak naprawdę nie koresponduje z tym:

Rozumiem w czym problem, ale nadal uważam, że ten komiks to coś więcej niż klasyczna walka z super przestępcami, pomimo że takowa się tu odbywa w tle.

Jeżeli "Śpioch" nie jest komiksem SH w którym chodzi o walkę z super przestępcą to czy tym samym taki "Zimowy żołnierz" nie jest komiksem SH o walce z super przestępcą, bo są tam elementy thrilleropodobne?
Czy po prostu oba są komiksami SH o walce z supeł łotrami tylko podane w innej formie.
Niemniej tego zdania:

komiksy superbohaterskie to nie tylko ciągła walka z super przestępcami.

wg mnie obronić się nie da, bo thriller/kryminał SH o walce z super łotrem jest nadal komiksem SH o walce z super łotrem.
Innymi słowy forma tego tytułu nie neguje jego treści.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".